Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Гідрокортизон(Hydrocortisone)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиЛікарські засоби для місцевого лікування дерматовенерологічних захворюваньПротизапальні та протисвербіжні ЛЗГідрокортизон

Гідрокортизон(Hydrocortisone)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ГІДРОКОРТИЗОНОВА МАЗЬ 1%, АТ (артеріальний тиск) "Ефект", м. Харків, Україна
  • ГІДРОКОРТИЗОН, ВАТ "Нижфарм", м. Нижній Новгород, Російська Федерація
  • ЛАТИКОРТ, Фармзавод "Єльфа" A.Т., Польща
  • ЛОКОЇД®, ЛОКОЇД КРЕЛО, Теммлер Італія С.р.Л., Італія
  • ЛОКОЇД ЛІПОКРЕМ, Теммлер Італія С.р.Л./Астеллас Фарма С.п.А., Італія/Італія
  • ЛОКОЇД®, Астеллас Фарма Юроп Б.В./Теммлер Італія С.р.Л./Астеллас Фарма С.п.А., Нідерланди/Італія/Італія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Гідрокортизон (Hydrocortisone)

Фармакотерапевтична група: D07АB02 - кортикостероїди для застосування в дерматології.

Основна фармакотерапевтична дія: протизапальна, антиалергічна, протинабрякова, протисвербіжна дія; гальмує розвиток запальної реакції, що спричинена різними подразниками (механічними, хімічними та ін.), зменшує ексудацію, сприяє зниженню проникності капілярів, зменшує міграцію лейкоцитів і лімфоцитів у ділянку запалення, чинить катаболічну дію, гальмує розвиток сполучної тканини та відкладення колагену, зменшує рубцювання.

Показання для застосування ЛЗ: поверхневі неінфіковані, чутливі до місцевих ГК (Глюкокортикоїди) захворювання шкіри, екзема, БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) ,ВООЗ алергічний та контактний дерматит БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск). ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), псоріаз, нейродерміт.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: доза препарату, яку можна застосовувати протягом тижня, не повинна перевищувати 30 - 60 г; тривалість курсу лікування залежить від динаміки лікування.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: атрофія шкіри (потоншення епідермісу, телеангіоектазії, пурпура та стриї); розацеоподібний та періоральний дерматит; «ефект рикошету», що утруднює відміну кортикостероїду; сповільнене загоювання ран; підвищення внутрішньоочного тиску та зростання ризику виникнення катаракти (при систематичному попаданні препарату на кон’юнктиву); депігментація, гіпертрихоз; контактна алергія; у дорослих при місцевому застосуванні ГК (Глюкокортикоїди) трапляються дуже рідко, але можуть бути серйозними (при тривалому застосуванні препарату - пригнічення функції кори надниркових залоз).

Протипоказання до застосування ЛЗ: дерматити, ускладнені бактеріальною (наприклад, піодермія, сифіліс та туберкульоз), вірусною (наприклад, орофаціальний герпес, вітряна віспа, оперізувальний лишай, гострокінцеві кондиломи, бородавки, контагіозний молюск), грибковими та паразитарними (наприклад, свербіж) інфекціями; виразкові захворювання шкіри, рани; дерматит навколо рота; атрофічні ураження шкіри; рожеві вугри на обличчі; акне, іхтіоз, підлітковий підошовний дерматоз, ламкість судин шкіри; підвищена чутливість до компонентів препарату або до кортикостероїдів; дитячий вік до 6 місяців.

Форми випуску ЛЗ: крем 1% по 5 г, 0,1% по 15 г, мазь для зовнішнього застосування 1% по 10 г, по 15 г, емульсія нашкірна 0,1% по 30 г.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: За життєвими показаннями.
Лактація: За життєвими показаннями.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Дози залежать від тяжкості захворювання і отриманого клінічного ефекту, враховувати вік і масу тіла дитини.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: При тривалому застосуванні призначати препарати калію для попередження гіпокаліємії. Здійснювати контроль АТ (артеріальний тиск), рівня цукру у крові, контролювати стан системи згортання крові, діурез і масу тіла хворого. Не рекомендується проводити вакцинацію. Доза повинна знижуватися поступово. Лікування гідрокортизоном може маскувати прояви інфекційного процесу; при застосуванні високих доз протягом короткого періоду можливий розвиток пептичних виразок; При герпетичному ураженні очей застосовують з обережністю у зв’язку з небезпекою перфорації рогівки. Може ускладнити попередню емоційну нестабільність або психотичні тенденції. З обережністю застосовують при неспецифічному виразковому коліті, коли існує небезпека перфорації, розвитку абсцесу або іншої гнійної інфекції, при дивертикуліті, за наявності свіжих кишкових анастомозів, при активних або латентних пептичних виразках, остеопорозі і злоякісній міастенії.
Інформація для пацієнта: Не можна носити контактні лінзи. Після застосування очної мазі зір може тимчасово погіршуватися через утворення плівки на рогівці, що призводить до зниження швидкості реакції під час керування автомобілем та роботи з механізмами, тому рекомендується наносити мазь лише ввечері перед сном. У період лікування рекомендується дієта з підвищеним вмістом калію, вітамінів і білків, обмежити вживання солі з їжею. Під час лікування не можна проводити вакцинацію

Комбіновані препарати, що містять Гідрокортизон