Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Хлороксиленол (Chloroxylenol )

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиЛікарські засоби для місцевого лікування дерматовенерологічних захворюваньДезінфікуючі та антисептичні ЛЗДезинфікуючі ЛЗХлороксиленол

Хлороксиленол (Chloroxylenol )

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ДЕТТОЛ РОЗЧИН, Реккітт Бенкізер Хелскер (ЮКей) Лімітед, Великобританія

Інструкція для застосування: Хлороксиленол (Chloroxylenol)

Фармакотерапевтична група: D08A E05 - антисептичні та дезінфекційні засоби

Основна фармакотерапевтична дія: похідне фенолу, чинить антисептичну та дезінфекційну дію; для зовнішнього застосування; чинить бактерицидну дію при низькій концентрації щодо широкого спектра грампозитивних і грамнегативних бактерій. При нанесенні на шкіру менше 50 % від застосованої дози хлороксиленолу абсорбується в кров, де швидко зв’язується з білками та метаболізується до катехінової або бензилалкогольної структури; орган, де відбувається метаболізм, на сьогодні не виявлено.

Показання для застосування ЛЗ: первинна та первинно-відстрочена обробка порізів, подряпин, укусів комах; лупа, себорея, вугри; профілактика бактеріального забруднення ран

Спосіб застосування та дози ЛЗ: застосовують зовнішньо, дорослим та дітям старше 1 року. При порізах, подряпинах та укусах комах необхідно промити уражену ділянку розчином (50 мл розчину розводять в 1 л води (5 %, 1:20)) і накривають сухою марлею або бинтом. Для обробки невеликих ран р-н можна використовувати в чистому вигляді. Вугри обробляють щоденно двічі на день р-ном, приготованим із розрахунку 50 мл р-ну на 1 л теплої води (5%, 1:20). Курс лікування - 14 діб; повторний курс лікування призначається не раніше ніж ч/з 7 діб.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: подразнення шкіри у вигляді гіперемії, відчуття печіння, свербежу.

Протипоказання до застосування ЛЗ (лікарський засіб) : АР (алергічні реакції) на будь-який компонент препарату; екзема; дитячий вік до 1 року.

Форми випуску ЛЗ: р-н для зовнішнього застосування 4,8% по 125 мл або по 250 мл у флак.