![]() Декскетопрофен (Dexketoprofen) |
![]() |
Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомоги → Лікарські засоби для проведення короткотривалих процедур та коригування водного, електролітного та кислотно-лужного балансів → Передопераційне лікування та заспокоєння при короткотривалих процедурах → Декскетопрофен
Декскетопрофен (Dexketoprofen)
Препарат випускається під торгівельними назвами:
- ДЕКСАЛГІН®, А. Менаріні Мануфактурінг, Логістікс енд Сервісес С.р.Л. (виробництво in bulk)/Лабораторіос Менаріні С.А. (виробництво in bulk)/БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (артеріальна гіпертензія) (МЕНАРІНІ ГРУП) (кінцеве пакування), Італія/Іспанія/Німеччина
- ДЕКСАЛГІН®, А. Менаріні Мануфактурінг, Логістікс енд Сервісес С.р.Л. (виробництво in bulk; кінцеве пакування; контроль та випуск серії)/Лабораторіос Менаріні С.А. (виробництво in bulk; кінцеве пакування; контроль та випуск серії)/БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (артеріальна гіпертензія) (МЕНАРІНІ ГРУП) (випуск серії)
- ДЕКСАЛГІН® ІН'ЄКТ, А. Менаріні Мануфактурінг, Логістікс енд Сервісес С.р.Л., Італія
Ціни в аптеках:
Інструкція для застосування: Декскетопрофен (Dexketoprofen)
Фармакотерапевтична група: М01АЕ17 - Протизапальні та протиревматичні засоби. Похідні пропіонової кислоти.
Основна фармакотерапевтична дія: чинить аналгетичну, протизапальну та жарознижувальну дію і належить до класу НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби). Механізм її дії базується на зменшенні синтезу простагландинів за рахунок пригнічення циклооксигенази; зокрема гальмується перетворення арахідонової кислоти в циклічні ендопероксиди PGG2 та PGH2, з яких утворюються простагландини PGE1, PGE2, PGF2a, PGD2, а також простациклін PGI2 та тромбоксани ТхА2 і ТхВ2; пригнічення синтезу простагландинів може впливати на інші медіатори запалення, такі як кініни, що може також опосередковано впливати на основну дію препарату; виявлена пригнічувальна дія препарату на ізоензими циклогенези СОХ-1 та СОХ-2; чинить ефективну знеболювальну дію, яка розвивається ч/з 30 хв (Хвилина) після застосування препарату і триває 4 - 6 год (Година)..
Показання для застосування ЛЗ: Симптоматична терапія болю БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), як післяопераційний біль, ниркова коліка або біль у спині; лікування болю легкої та середньої інтенсивності в ділянці опорно-рухового апарату, менструального болю БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), зубного болю.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: може вводитись глибоко в/м (внутрішньом’язеве введення), в/в (внутрішньовенне введення) струминно, повільно (тривалістю не менше 15 сек) або в/в (внутрішньовенне введення) краплинно тривалістю 10 – 30 хв (Хвилина); дорослим рекомендоване дозування: 50 мг кожні 8 – 12 год (Година); за необхідності повторна доза може бути введена з 6 - годинним інтервалом; МДД (максимальна добова доза) - 150 мг; р-н для ін’єкцій призначений для короткотривалого застосування, і лікування ним має обмежуватись періодом г. (Гострий) симптомів (не більше 2 діб).; по можливості пацієнти повинні переводитись на пероральну форму препарату; Перорально залежно від виду та інтенсивності болю рекомендована доза становить 12,5 мг кожні 4 - 6 год (Година). або 25 мг кожні 8 год (Година) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).; добова доза не повинна перевищувати 75 мг БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, болі в животі, пронос, диспепсія; порушення сну, стан тривоги, страху, головний біль, запаморочення, серцебиття, гастрит, запори, сухість у роті, здуття кишечнику, шкірний висип, втомлюваність, припливи, слабкість, стан напруження, дискомфорт; парестезії, підвищення АТ (артеріальний тиск), периферичні набряки, уповільнення дихання, пептичні виразки, кровотечі, перфорація виразки, анорексія, підвищення рівня ферментів печінки, кропив’янка, підвищена пітливість, поліурія, біль у спині, непритомність, у жінок – порушення менструального циклу, у чоловіків – порушення з боку простати; нейтропенія, тромбоцитопенія, нечіткість зору, шум у вухах, тахікардія, гіпотонія, бронхоспазм, задишка, ураження підшлункової залози, ураження печінки, тяжкі реакції з боку шкіри та слизових оболонок (с-м Стівенса-Джонсона; Лайєла), судинний набряк, шкірні реакції фотосенсибілізації, свербіж, ураження нирок (нефрит або нефротичний с-м), анафілактичні реакції, набряк обличчя.
Протипоказання до застосування ЛЗ: відома гіперчутливість до декскетопрофену трометамолу, до інших НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби); пацієнтам, у яких речовини, що мають подібну дію (ацетилсаліцилова кислота або інші НПЗЗ), спричиняють астматичні напади, бронхоспазм, г. (Гострий) риніт або призводять до розвитку носових поліпів, кропив’янки або ангіоневротичного набряку; пацієнтам з активною або підозрюваною (або в анамнезі) виразкою шлунка чи ДПК (дванадцятипала кишка); пацієнтам з шлунково-кишковими кровотечами, іншими кровотечами або геморагічними порушеннями; пацієнтам з наявністю хвороби Крона або неспецифічного виразкового коліту; хворим з БА (бронхіальна астма) в анамнезі; пацієнтам з тяжкою неконтрольованою СН (серцева недостатність); пацієнтам з порушенням функції нирок від середнього до тяжкого ступеня; пацієнтам з тяжкими порушеннями функції печінки; хворим на геморагічний діатез або з іншими порушеннями коагуляції, а також пацієнтам, які отримують антикоагулянти; під час вагітності і лактації.
Форми випуску ЛЗ: Таблетки, вкриті оболонкою, по 25 мг, розчин для ін'єкцій, 50 мг/2 мл по 2 мл в ампулах
Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів
Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при тяжкій неконтрольованій СН (серцева недостатність).
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при середній та тяжкій недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при БА (бронхіальна астма) в анамнезі.
Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку
Діти, до 12 років: Не повинен призначатися
Особи похилого та старечого віку: Обережність при призначенні, ретельно контролювати стан пацієнтів
Застереження щодо застосування
Інформація для лікаря: Застосування препарату має обмежуватися періодом, протягом якого виявляються симптоми. З обережністю призначати пацієнтам з алергією в анамнезі. Якщо у пацієнтів, розвивається кровотеча ШКТ (шлунково-кишковий тракт), препарат негайно відмінити. З обережністю призначати пацієнтам з порушенням кровотворення, на системний червоний вовчак, із змішаними захворюваннями сполучної тканини. Може маскувати симптоми інфекційних захворювань. Обережність при призначенні пацієнтам, які застосовують діуретики, пацієнтам, схильним до гіповолемії, оскільки в них підвищується ризик нефротоксичності
Інформація для пацієнта: У зв’язку з можливим запамороченням і сонливістю може призводити до легкого або помірного зниження здатності керувати транспортом та обслуговувати техніку. В разі появи будь-якого дискомфорту в ділянці живота, особливо на початку лікування, повідомляти лікаря.