Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Ергометрин (Ergometrine)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиЛікарські засоби для лікування захворювань жіночої статевої системиЗасоби, що підвищують тонус та скорочувальну активність міометріюЕргометрин

Ергометрин (Ergometrine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЕРГОМЕТРИНУ МАЛЕАТ, ТОВ "Харківське фармацевтичне підприємство "Здоров'я народу", м. Харків, Україна

Інструкція для застосування: Ергометрин (Ergometrine)

Фармакотерапевтична група: G02AB03 - препарати, що підвищують тонус і скоротливу активність міометрія. Алкалоїди ріжків.

Основна фармакотерапевтична дія: утеротонізуючий засіб, слабка судинозвужувальна дії; алкалоїд ріжків підвищує тонус, збільшує силу і частоту скорочень матки; гальмує продукцію пролактину і секрецію молока; незначно підвищує центральний венозний і АТ (артеріальний тиск); у низьких дозах не виявляє суттєвого впливу на кровообіг.

Показання для застосування ЛЗ: профілактика і лікування маткових кровотеч БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ: після ручного відділення плаценти, гіпо- і атонічних ранніх післяпологових, післяопераційних (кесаревий розтин, видалення міоми) і постабортивних виділень; уповільнена інволюція матки у післяпологовому періоді.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: препарат призначають дорослим в/м (внутрішньом’язеве введення) або в/в (внутрішньовенне введення); режим дозування – індивідуальний, разова доза при парентеральному введенні становить 0,1 - 0,2 мг (0,5 - 1 мл) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску); вища добова доза – 1 мг (5 мл); парентеральне введення можна комбінувати з внутрішнім прийомом ергометрину малеату; тривалість застосування визначається клінічним ефектом і переносимістю препарату.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, діарея, головний біль, запаморочення, шум у вухах, рідко – галюцинації, спазм периферичних судин, порушення кровообігу кінцівок, підвищення АТ (артеріальний тиск), тахікардія (іноді – брадикардія), задишка.

Протипоказання до застосування ЛЗ: вагітність, пологи (до народження голівки плода), АГ (артеріальна гіпертензія), стеноз мітрального клапана, облітеруючі або спастичні захворювання периферичних судин, колагенози, виражені порушення функцій печінки і нирок, сепсис, гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій 0,02 % по 1 мл в амп.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Підсилює судинозвужувальні ефекти симпатоміметиків. З окситоцином - розвиток гіпертонічного кризу. Підвищує токсичність новокаїну та інших місцевих анестетиків.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: протипоказаний
Лактація: годування груддю слід припинити

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при АГ (артеріальна гіпертензія), стенозі мітрального клапана.
Порушення функції печинки: Протипоказаний при вираженій недостатності.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при виражених порушеннях функцій.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не застосовується у дітей
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не призначають для прискорення пологової діяльності. Застосування особливо небезпечне до відділення плаценти. 
Інформація для пацієнта: Утриматися від керування автомобілем і виконання роботи, що потребує підвищеної уваги та швидкості реакції, можливе запаморочення.