Еритроміцин (Erythromycin) |
Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомоги → Лікарські засоби для лікування урологічних та нефрологічних захворювань → Антибактеріальні засоби системного застосування → Макроліди, лінкозаміди, стрептограміни → Еритроміцин
Еритроміцин (Erythromycin)
Препарат випускається під торгівельними назвами:
- ЕРИТРОМІЦИН, ВАТ "Вітаміни", м. Умань, Черкаська обл., Україна
- ЕРИТРОМІЦИН, ЗАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", м. Київ, Україна
- ЕРИТРОМІЦИН, ТОВ "ФАРМА ЛАЙФ", м. Львів, Україна
- АЛЬТРОЦИН-S, Алємбік Лімітед, Індія
- ЕРИТРОМІЦИН, Тархомінський фармацевтичний завод "Польфа" АТ (артеріальний тиск), Польща
Ціни в аптеках:
Інструкція для застосування: Еритроміцин (Erythromycin)
Фармакотерапевтична група: J01FA01 – антибактеріальні засоби для системного застосування Макроліди.
Основна фармакотерапевтична дія: бактеріостатична, бактерицидна дія; а/б (Антибіотик), що продукується штамами Streрtomyces erythreus; механізм антибактеріальної дії базується на гальмуванні біосинтезу білка в клітині; діє бактеріостатично відносно грам (+) бактерій: грам (+) коки, Staph. spр. (є опорні штами, особливо серед MRSA), Str. spр. (група А, B, C, G), Str. pneumoniae, Corynobacterium spp., Bacillus anthracis; маючи на увазі змінну активність відносно Haemophilus influenzae, а/б (Антибіотик) не повинен застосовуватися при лікуванні інфекцій дихальних шляхів, викликаних Haemophilus.
Показання для застосування ЛЗ: інфекції верхніх і нижніх дихальних шляхів - пневмонія, бронхіт БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); середній отит, синусит ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), тонзиліт, фарингіт; холецистит, холангіт; гонорея; інфекції сечостатевої системи; інфекції ШКТ (шлунково-кишковий тракт), викликані Campylobacter jejuni; дифтерійне носійство;бешиха;акне БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск),ВООЗ; профілактика інфекційних ускладнень (ендокардит) при стоматологічних втручаннях у хворих з вадами серця; гіперчутливість до пеніциліну, за наявності показань для його застосування БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск),ВООЗ
Спосіб застосування та дози ЛЗ: середні рекомендовані дози для дорослих - 1-2 табл. (Таблетки) (200-400 мг) 4 р/добу (кількість разів на добу) кожні 6 год (Година); при тяжких і хр. (Хронічний) інфекціях можна збільшити дозу, але не більше 2 г на добу; тривалість лікування становить 7-10 днів, але у разі необхідності може бути подовжена; препарат слід приймати за 1 год (Година) до їжі або через 2 год (Година) після їжі.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, пронос, біль у животі; АР (алергічні реакції) (свербіж, кропив’янка), гепатит з холестазом (жовтяниця, свербіж, гарячка, біль у животі).
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до макролідних а/б (Антибіотик); виражені порушеннями функції печінки; вік до 3-х років.
Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 250 мг, 500 мг, табл. (Таблетки) по 100 мг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою порошок, кишковорозчинні, по 0,1 г, 0,2 г.