Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Цефтазидим (Ceftazidime)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиЛікарські засоби для лікування урологічних та нефрологічних захворюваньАнтибактеріальні засоби системного застосуванняЦефалоспориниЦефтазидим

Цефтазидим (Ceftazidime)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЗАЦЕФ, ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м. Київ, Україна
  • ЦЕФТАЗИДИМ, ЗАТ "Лекхім–Харків", м. Харків, Україна
  • ЦЕФТАЗИДИМ, ТОВ "Авант", м. Київ, Україна
  • ЦЕФТУМ®, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • АУРОЦЕФ, Балканфарма-Разград АТ (артеріальний тиск), Болгарія
  • БІОТУМ, БІОТОН С.А., Польща
  • ЛОРАЗИДИМ, Ексір Фармасьютикал Ко., Іран
  • ОРЗИД®, Орхід Хелтхкер (відділення Орхід Кемікалз енд Фармасьютикалз Лімітед), Індія
  • ТАЗІД, Алкем Лабораторіз Лтд., Індія
  • ТУЛІЗИД, Туліп Лаб Прайвіт Лімітед, Індія
  • ФОРТУМ™, ГлаксоСмітКляйн Мануфактуринг С.п.А., Італія
  • ЦЕФТАДИМ, Люпін Лімітед, Індія
  • ЦЕФТАДИМ, Люпін Лтд, Індія
  • ЦЕФТАЗИДИМ, Аджіо Фармас`ютікалс Лтд., Індія
  • ЦЕФТАЗИДИМ, ВАТ "Красфарма", м. Красноярськ, Російська Федерація
  • ЦЕФТАЗИДИМ, Інсепта Фармасьютікалз Лтд., Бангладеш
  • ЦЕФТАЗИДИМ САНДОЗ®, Сандоз ГмбХ, Австрія
  • ЦЕФТАРИДЕМ, Фармацевтичний завод "АНФАРМ ХЕЛЛАС С.А."/Фармацевтичний завод "Віанекс С.A.", Греція/Греція

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Цефтазидим (Ceftazidime)

Фармакотерапевтична група: J01DD02 - антибактеріальні засоби для системного застосування. Цефалоспорини.

Основна фармакотерапевтична дія: бактерицидна дія; механізм дії пов´язаний з порушенням синтезу стінок бактеріальної клітини; дуже стійкий до дії більшості бета-лактамаз, що продукуються як грам (+), так і грам (-) м/о (Мікроорганізм); в дослідженнях in vitro було показано, що при застосуванні препарату в поєднанні з аміноглікозидними а/б (Антибіотик) спостерігається адитивний ефект, а в експериментах з деякими штамами були зареєстровані і явища синергізму; при дослідженні in vitro було доведено, що препарат виявляє активність проти таких м/о: грам (-) Pseudomonas aeruginosa, Pseudomonas spp. (включаючи Ps. pseudomallei), Еscherichia coli, Klebsiella spp. (включаючи Klebsiella pneumoniae), Proteus mirabilis, Proteus vulgaris, Morganella morganii (Proteus morganii), Proteus rettgeri, Providencia spp., Enterobacter spp., Citrobacter spp., Serratia spp., Salmonella spp., Shigella spp., Yersinia enterocolitica, Pasteurella multocida, Acinetobacter spp., Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis, Haemophilus influenzae (включаючи ампіцилінрезистентні штами), Haemophilus parainfluenzae (включаючи ампіцилінрезистентні штами), грам (+) Staph. aureus (штами, чутливі до метициліну), Staph. epidermidis (штами, чутливі до метициліну), Micrococcus spp., Str. pyogenеs (β-гемолітичні стрептококи групи А), Str. групи В (Str. agalactiae), Str. pneumoniae, Str. mitis, Str. spp. (виключаючи Str. faecalis), анаеробні Peptococcus spp., PeptoStr. spp., Str. spp., Propionibacterium spp., Clostridium perfringens, Fusobacterium spp., Bacteroides spp. (багато штамів Bacteroides fragilis резистентні)

Показання для застосування ЛЗ: тяжкі інфекції: сепсис, бактеріємія, перитоніт, менінгіт; БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) інфекції у хворих зі зниженим імунітетом ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); у пацієнтів відділень інтенсивної терапії, наприклад з інфікованими опіками; інфекції дихальних шляхів, включаючи інфекції легенів у хворих з муковісцидозом; інфекції ЛОР-органів, сечовивідних шляхів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), шкіри та м’яких тканин, ШКТ (шлунково-кишковий тракт), жовчних шляхів і черевної порожнини, кісток і суглобів, інфекції, пов’язані з гемо- та перитонеальним діалізом і неперервним амбулаторним перитонеальним діалізом; профілактика: оперативні втручання на передміхуровій залозі (трансуретральна резекція) БНФ

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослі - добова доза становить від 1 до 6 г за 2 – 3 прийоми шляхом в/в (внутрішньовенне введення) або в/м: інфекції сечостатевих шляхів і менш тяжкі інфекції - 500 мг – 1 г кожні 12 год (Година) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) ; більшість інфекцій - 1 г кожні 8 год (Година) або 2 г кожні 12 год (Година); дуже тяжкі інфекції, особливо у хворих з імунодефіцитом, включаючи хворих на нейтропенію: 2 г кожні 8 або 12 год (Година) або 3 г кожні 12 год (Година); муковісцидоз у поєднанні з синьогнійною інфекцією легенів - від 100 до150 мг/кг/добу за 3 прийоми ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск),; застосування дози до 9 г на добу дорослими з нормальною функцією нирок не спричинювало будь-яких ускладнень; з метою профілактики при оперативних втручаннях на передміхуровій залозі - 1 г під час індукції в анестезію, другу дозу вводять у момент видалення катетера БНФ; для пацієнтів з тяжкими інфекціями одноразову дозу можна збільшити на 50% або відповідно збільшити частоту введення; вводиться в/в (внутрішньовенне введення) або в/м (внутрішньом’язеве введення).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: флебіт або тромбофлебіт при в/в (внутрішньовенне введення) введенні; біль та/або запалення після в/м (внутрішньом’язеве введення) ін’єкції; плямисто-папульозний висип або кропив’янка, пропасниця, свербіж, ангіоневротичний набряк та анафілаксія, поліморфна еритема, с-м (Синдром) Стівенса - Джонсона та токсичний епідермальний некроліз; діарея, нудота, блювання, біль у животі, кандидозний стоматит і коліт; кандидоз, вагініт; печінка, жовтуха; головний біль, запаморочення, парестезії та порушення смаку, тремор, міоклонія, судоми, енцефалопатія та кома у хворих з нирковою недостатністю; еозинофілія, позитивна реакція Кумбса, гемолітична анемія, тромбоцитоз і підвищення рівня АЛТ (Аланінамінотрансфераза), АСТ (Аспартатамінотрансфераза), ЛДГ (лактатдегідрогеназа), ГГТ, ЛФ (лужна фосфатаза), сечовини крові, азоту сечовини крові та/або креатиніну в сироватці.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до цефалоспоринів.

Форми випуску ЛЗ: порошок для приготування р-ну для ін'єкцій по 0,25 г. (Гострий) по 0,5 г, по 1,0 г у фл.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: З обережністю під час перших місяців вагітності
Лактація: Повинен з обережністю призначатися.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Корекція дози.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Новонароджені (0 – 2 місяці) 25–60 мг/кг/добу у вигляді 2 ін’єкцій.
Особи похилого та старечого віку: Добова доза не повинна перевищувати 3 г, особливо для пацієнтів старше 80 років.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: З обережністю призначати пацієнтам, у яких в анамнезі АР (алергічні реакції) на пеніциліни або інші β-лактамні а/б (Антибіотик). Одночасне лікування високими дозами цефалоспоринів і нефротоксичними препаратами: сильнодіючі діуретики (фуросемід), може несприятливо впливати на функцію нирок.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає