Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Піпемідова кислота (Pipemidic acid)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиЛікарські засоби для лікування урологічних та нефрологічних захворюваньАнтибактеріальні засоби системного застосуванняХінолониПіпемідова кислота

Піпемідова кислота (Pipemidic acid)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ПІПЕМІДИН, ТОВ "Стиролбіофарм", м. Горлівка, Донецька обл., Україна
  • УРОСЕПТ, ЗАТ "Лекхім-Харків", м. Харків, Україна
  • ПАЛІН, ПАЛІН®, Лек фармацевтична компанія д.д., Словенія
  • ПИМІДЕЛЬ, КРКА, д.д., Ново место, Словенія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Піпемідова кислота (Pipemidic acid)

Фармакотерапевтична група: J01MB04 - атибактеріальні засоби для системного застосування. Похідні хінолону.

Основна фармакотерапевтична дія: бактерицидна дія; уроантисептик хінолонового ряду; активний відносно до більшості грам (-) м/о (Мікроорганізм) (у тому числі E. coli, Proteus, Klebsiella spp., Shigella spp., Salmonella spp.) і деяких грам (+) м/о (Мікроорганізм), зокрема Staph. aureus.

Показання для застосування ЛЗ: г. (Гострий) та хр. (Хронічний) інфекції сечових шляхів, спричинені чутливими бактеріями; тривала терапія при пієлонефриті (у пацієнтів з частими рецидивами); рецидивуючий цистит у жінок.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: зазвичай доза становить 2 капс. (капсули) по 200 мг два р/добу (кількість разів на добу); при стафілококових інфекціях – по 2 капс. (капсули) по 200 мг 3 р/добу (кількість разів на добу); тривалість лікування звичайно становить 10 діб, а за необхідності більше; рекомендується вжити заходів для підвищення діурезу при лікуванні піпемідовою кислотою; при загостренні хр. (Хронічний) інфекцій сечових шляхів у жінок (додатково до терапії лікарськими формами для прийому внутрішньо призначають цей же препарат у лікарській формі супозиторії) 1 супозиторій піхвовий на ніч, протягом 7 - 10 діб.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, діарея; розлади зору, збудження, депресія, сплутаність свідомості, галюцинації, тремор, судоми, розлади сну та сенсорні порушення; висипання на шкірі, слабкий свербіж, фотосенсибілізацію, с-м (Синдром) Стівенса – Джонсона; у пацієнтів з недостатністю глюкозо-6-фосфат дегідрогенази може спостерігатись гемолітична анемія, еозинофілія, у хворих похилого віку і пацієнтів з порушеннями функцій нирок може спостерігатись тромбоцитопенія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до піпемідової кислоти, хінолінів; тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну менше 10 мл/хв), тяжка печінкова недостатність, включаючи цироз печінки, порфірія, захворювання ЦНС (центральна нервова система) (епілепсія та неврологічні стани зі зниженим судомним порогом); діти до 15 років.

Форма випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 200 мг, табл. (Таблетки) по 0,2 г.