Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Фуросемід (Furosemide)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиЛікарські засоби для лікування урологічних та нефрологічних захворюваньДіуретикиФуросемід

Фуросемід (Furosemide)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ФУРОСЕМІД, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • ФУРОСЕМІД, ВАТ "Луганський ХФЗ", м. Луганськ, Україна
  • ФУРОСЕМІД, ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м. Київ, Україна
  • ФУРОСЕМІД, ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС", м. Харків, Україна
  • ФУРОСЕМІД-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • ЛАЗИКС, ЛАЗИКС®, Авентіс Фарма Лімітед, Індія
  • ФУРОСЕМІД, РУП "Борисовський завод медичних препаратів", м. Борисов, Мінська обл., Республіка Білорусь
  • ФУРОСЕМІД СОФАРМА, АТ (артеріальний тиск) "Софарма", Болгарія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Фуросемід (Furosemide)

Фармакотерапевтична група: С03СА01 - високоактивні діуретики. Препарати сульфамідів

Основна фармакотерапевтична дія: антигіпертензивна, сечогінна дія; потужний діуретик швидкої і короткочасної дії; діє на мозковий сегмент висхідної частини петлі Генле; підвищує вибіркове виведення іонів натрію максимум до 35% і, залежно від дози, стимулює ренін-ангіотензин-альдостеронову систему; до настання справжнього діуретичного ефекту знижує переднавантаження серця у результаті розширення магістральних судин, при збереженій функції нирок і за відсутності виражених набряків.

Показання для застосування ЛЗ: набряки БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) у результаті захворювань серця, печінки, нирок, набряки при прееклампсії і еклампсії; хр. (Хронічний) СН (серцева недостатність), комбінації з іншими ЛЗ (лікарський засіб); набряки при опіках; АГ (артеріальна гіпертензія) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (при порушенні функції нирок і при протипоказаннях до застосування салуретиків).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим рекомендована початкова доза 40 мг; за відсутності діуретичного ефекту через 6-8 год (Година) повторно приймають ще 80-120 мг; за відсутності діуретичного ефекту можна застосувати дозу 160 мг за один прийом; підтримуюча доза – 40 мг, до 80 мг БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) на день; МДД (максимальна добова доза) - 300 мг; дітям призначають у дозі 1-2 мг/кг/добу; тривалість курсу лікування визначається індивідуально.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: при тривалому застосуванні у високих дозах - гіпокаліємія, гіпонатріємія, гіпокальціємія, гіповолемія, дегідратація і схильність до тромбоутворення, інших порушень водно-електролітного балансу організму, гіпотензія, діарея, запор, порушення слуху, висипання, лейкопенія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія, анафілактичний шок, тимчасове підвищення рівня креатиніну, сечовини, холестерину і тригліцеридів у крові, а також прискорене виділення іонів Са++ із сечею, погіршання наявного ЦД (цукровий діабет) та подагри або прояви симптомів латентного до цього часу ЦД (цукровий діабет), при застосуванні більш високих доз хворими похилого віку можливий розвиток циркуляторного колапсу.

Протипоказання до застосування ЛЗ: тяжка печінкова недостатність; ниркова недостатність, яка супроводжується анурією і олігурією; гіпокаліємія; гіперчутливість до фуросеміду і сульфонамідних препаратів; зменшення об’єму крові (гіповолемія) з або без зниження тиску крові (гіпотензія); г. (Гострий) отруєння саліцилатами.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 40 мг; р-н для ін'єкцій 1% по 2 мл в амп.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Вазопресорні аміни, теофілін, препарати літію і протидіабетичні ЛЗ (лікарський засіб) —фуросемід може знизити лікувальний ефект перелічених ЛЗ (лікарський засіб); НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби) (індометацин) — суттєво зменшують діуретичний і гіпотензивний ефект фуросеміду; ризик розвитку саліцилової інтоксикації при застосуванні препарату із саліцилатами у високих дозах ч/з їх конкурентну взаємодію на рівні видільної функції ниркових каналців; фуросемід підвищує чутливість міокарда до дії серцевих глікозидів; потенціює дію антигіпертензивних засобів; проносні засоби — підвищується ризик розвитку гіпокаліємії; а/б (Антибіотик) (аміноглікозиди, цефалоспорини і поліміксини) — підвищується ототоксичний ризик; фенобарбітал, фенітоїн— діуретична активність знижується

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Призначати після суворої оцінки співвідношення “користь/ризик”.
Лактація: Не застосовувати або припинити годування груддю під час проведення курсу лікування

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжких порушеннях.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при тяжких порушеннях
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає -

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: До початку лікування зняти гіпокаліємію, гіповолемію і гіпотензією. Містить 0,026 г лактози. З кожною прийнятою дозою до організму потрапляє 0,026 г лактози, що є небезпечним для хворих з лактазною недостатністю, галактоземією або глюкозним/галактозним с-мом мальабсорбції. Містить пшеничний крохмаль, може бути небезпечним для хворих на целіакію (глютенову ентеропатію). При тривалій терапії контролювати АТ (артеріальний тиск), рівень електролітів крові, глюкози крові, функції печінки та нирок.
Інформація для пацієнта: Рекомендована дієта з високим вмістом калію. Не призначати водіям, особам, робота яких вимагає високої швидкості психічних і фізичних реакцій, може порушити здатність брати активну участь у професіональній діяльності.