![]() Диклофенак (Diclofenac) |
![]() |
Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомоги → Лікарські засоби для місцевого лікування офтальмологічних захворювань → Протизапальні засоби → Диклофенак
Диклофенак (Diclofenac)
Препарат випускається під торгівельними назвами:
- ДИФТАЛЬ®, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
- ДИКЛО-Ф, Промед Експортс Пвт. Лтд., Індія
- КЛОДИФЕН, Е.І.П.І.Ко., Єгипет
- НАКЛОФ CD, ЕКСЕЛЬВІЖН АГ (артеріальна гіпертензія), Швейцарія
- УНІКЛОФЕН, ТОВ "УНІМЕД ФАРМА", Словацька Республіка
Ціни в аптеках:
- Ціни на дифталь в аптеках
- Ціни на дикло-ф в аптеках
- Ціни на клодифен в аптеках
- Ціни на наклоф cd в аптеках
- Ціни на уніклофен в аптеках
Інструкція для застосування: Диклофенак (Diclofenac)
Фармакотерапевтична група: S01BC03 – засоби, які застосовують в офтальмології. Нестероїдні протизапальні засоби
Основна фармакотерапевтична дія: нестероїдний протизапальний засіб з аналгезуючими властивостями; механізм дії диклофенаку натрію пов’язаний з вираженим інгібуванням синтезу простагландинів; інгібує міоз під час операції з приводу катаракти і зменшує запальний процес і біль в оці, спричинений ушкодженням епітелію рогівки після деяких видів хірургічного втручання; дані щодо впливу диклофенаку на загоєння рани відсутні.
Показання для застосування ЛЗ: запалення в післяопераційному періоді з приводу катаракти та інших хірургічних втручань; послаблення очного болю та фотофобії; посттравматичний запальний процес при непроникаючих пораненнях очного яблука; інгібування міозу під час операції з приводу катаракти БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) ;профілактика цистоїдного макулярного набряку після операцій по вилученню катаракти з імплантацією кришталика.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослі: при запаленнях очей неінфекційного походження звичайно вводять 1-2 крап. (Краплі) препарату до кон’юнктивального мішка 3-5 р/добу (кількість разів на добу), для зменшення міозу під час операцій на очах за три год (Година) до операції вводять 6 разів по одній краплі до кон’юнктивального мішка (приблизно через кожні 30 хв), відразу після операції вводять 3 р/добу (кількість разів на добу) по 1 крап. (Краплі) препарату, а також принаймні протягом 1 тижня після операції вводять 1-2 крап. (Краплі) препарату до кон’юнктивального мішка 3-5 р/добу (кількість разів на добу); діти старше 2-х років: застосування та дозування препарату має бути спеціально призначене офтальмологом, і весь курс лікування має проходити під його амбулаторним наглядом; для застосування слід відкрутити захисну пробку, злегка закинути голову назад, перекинути пластиковий флакон догори дном і, стискаючи флакон, ввести призначену кількість крапель до кон’юнктивального мішка; може призначатися у поєднанні з одночасним місцевим застосуванням кортикостероїдів.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: відчуття печіння в очах, рідше: свербіж, почервоніння очей і нечіткість зору одразу після закапування очних крапель; після частого закапування очей звичайно спостерігалися точковий кератит і ушкодження епітелію рогівки; у поодиноких випадках повідомлялося про випадки диспное і загострення БА (бронхіальна астма).
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; напади БА (бронхіальна астма), кропив’янка, г. (Гострий) риніт, пов’язаний із застосуванням ацетилсаліцилової кислоти або інших препаратів, які інгібують синтез простагландинів; існує можливість перехресної гіперчутливості до ацетилсаліцилової кислоти, похідних фенілоцтової кислоти та інших НППЗ.
Форми випуску ЛЗ: крап.оч. 0,1% фл. (Флакон) крап. (Краплі) 5 мл .
Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї
Вагітність: Препарат не застосовувати ч/з можливий ризик передчасного закриття артеріальної протоки і можливого інгібування звуження.
Лактація: Вирішити питання про припинення грудного вигодовування.
Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів
Порушення функції церцево-судинної системи: З особливою обережністю.
Порушення функції печинки: З особливою обережністю при захворюваннях печінки, печінковій порфірії.
Порушення функції нирок: З особливою обережністю.
Порушення функції дихальної системи: З особливою обережністю при БА (бронхіальна астма), алергічному риніті і поліпах слизової оболонки носа.
Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку
Діти, до 12 років: Р-н для ін’єкцій не призначають. З 3 років призначають у добовій дозі 0,5-2 мг/кг маси тіла. При лікуванні ювенільного РА (ревматоїдний артрит) добова доза може бути збільшена.
Особи похилого та старечого віку: Призначати у мінімальній ефективній дозі