Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Проксіметакаїн (Proxymetacain)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиЛікарські засоби для місцевого лікування офтальмологічних захворюваньМісцеві анестетикиПроксіметакаїн

Проксіметакаїн (Proxymetacain)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АЛКАЇН®, Алкон-Куврьор, Бельгія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Проксіметакаїн (Proxymetacain)

Фармакотерапевтична група: S01НА04 - засоби, що застосовуються в офтальмології. Місцеві анестетики.

Основна фармакотерапевтична дія: засіб для місцевої анестезії в офтальмології, поверхневий анестетик групи складних ефірів; має властивість тимчасово блокувати провідність нервових волокон, що призводить до виникнення місцевої анестезії.

Показання для застосування ЛЗ: проведення хірургічних операцій, які потребують швидкої й короткотривалої анестезії: екстракція катаракти, зняття швів з рогівки, а також при проведенні тонометрії, гоніоскопії, видаленні сторонніх тіл, зіскобі епітелію кон’юнктиви з метою діагностики та при проведенні будь-яких інших процедур, при яких показана місцева анестезія БНФ

Спосіб застосування та дози ЛЗ: для проведення офтальмологічного обстеження закапати в око 1-2 крап. (Краплі) до початку процедури; якщо необхідно, кількість крап. (Краплі) можна збільшити; при проведенні незначних операцій, таких як видалення стороннього тіла або зняття швів, закапувати по 1-2 крап. (Краплі) кожні 5-10 хв (Хвилина) від 1 до 3 разів; для тривалої анестезії, що необхідна при таких операціях, як екстракція катаракти, закапувати по 1-2 крап. (Краплі) кожні 5-10 хв (Хвилина) від 3 до 5 разів; місцева анестезуюча дія починається як правило через 30 сек та може тривати до 15 хв (Хвилина).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: поколювання, печіння та почервоніння кон’юнктиви; рідко може розвинутися тяжка АР (алергічні реакції) негайного типу з боку рогівки, яка проявляється у формі г. (Гострий) дифузного епітеліального кератиту з утворенням філаментів й/або відторгненням великих ділянок некротизованого епітелію; також повідомлялося про дифузний набряк строми, десцеметит та ірит; при офтальмологічному застосуванні місцевих анестетиків дуже рідко може розвинутися системна інтоксикація, яка проявляється збудженням центральної нервової системи з її подальшим пригніченням.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; через те, що препарат містить бензалконію хлорид, його не слід застосовувати під час носіння м’яких контактних лінз.

Форми випуску ЛЗ: крап.оч., 1 мл р-ну 5 мг, по 15 мл у фл.- крап.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Специфічна фармакодинамічна взаємодія з іншими ЛЗ (лікарський засіб) не описана. Оскільки відсутні дослідження щодо сумісності, не змішувати цей препарат з іншими ЛЗ (лікарський засіб)

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Тоді, коли користь для матері виправдовує можливий ризик для плода.
Лактація: Не повідомлялося про небажані реакції у немовлят, яких годували молоком матерів. що отримували даний ЛЗ (лікарський засіб).

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при ССЗ.
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: З обережністю при захворюваннях респіраторної системи.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Тривале застосування місцевого анестетика може призвести до зменшення тривалості його дії. Збільшення кількості препарату може в подальшому призвести до інфікування рогівки або її помутніння, і як наслідок до втрати зору або перфорації рогівки. З обережністю у пацієнтів, хворих на епілепсію, iз захворюваннями серцевої та респіраторної системи. Хворі на міастенію gravis є особливо чутливими до дії анестетиків
Інформація для пацієнта: Не торкатися очей і не терти їх, доки не пройде анестезія. Для зменшення системної резорбції після застосування очних крапель слід вжити такі заходи: заплющити очі на 2 хв (Хвилина).; затиснути пальцем слізний мішок на 2 хв (Хвилина). Не торкатися повік та інших поверхонь кінчиком фл.-крапельниці. Після закапування краплі можуть викликати тимчасове затуманення зору, не слід керувати автомобілем або виконувати будь-які небезпечні роботи, доки зір не нормалізується.