Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Флютиказон (Fluticasone)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиЛікарські засоби для місцевого лікування захворювань вуха, горла, носаГлюкокортикоїди для місцевого застосуванняФлютиказон

Флютиказон (Fluticasone)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • НАЗОФАН, АЙВЕКС Фармасьютикалз с.р.о., Чеська Республіка
  • ФЛІКСОНАЗЕ™, Глаксо Веллком С.А./ГлаксоСмітКляйн Фармасьютикалз С.А., Іспанія/Польща
  • ФЛОХАЛ, Ципла Лтд, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Флютиказон (Fluticasone)

Фармакотерапевтична група: R01AD08 - глюкокортикостероїдний препарат для місцевого застосування.

Основна фармакотерапевтична дія: має виражену протизапальну та протиалергійну дію. При місцевому застосуванні на слизові оболонки носа не виявляє системної активності.

Показання для застосування ЛЗ: профілактика та лікування цілорічних і сезонних алергічних ринітів, включаючи сінну пропасницю; хворим на алергічний риніт - БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) при появі симптомів болю та відчуття тиску у носових пазухах.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослі та діти старше 12 років: по 2 уприскування у кожну ніздрю 1 р/добу (кількість разів на добу), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) бажано вранці; у деяких випадках - 2 уприскування у кожну ніздрю 2 р/добу (кількість разів на добу); МДД (максимальна добова доза) - по 4 уприскування в кожну ніздрю; хворі похилого віку: застосовуються ті ж дози, що й для дорослих; дітям 4-11 років - 1 уприскування у кожний носовий хід 1 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), бажано вранці, в деяких випадках може бути необхідне 1 уприскування у кожну ніздрю 2 р/добу (кількість разів на добу), МДД (максимальна добова доза) - по 2 уприскування у кожну ніздрю; для отримання повного терапевтичного ефекту необхідно регулярне застосування препарату; максимальний терапевтичний ефект настає через 3-4 дні від початку лікування, цим пояснюється відсутність негайного терапевтичного ефекту.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: реакції гіперчутливості, анафілаксія/анафілактичні реакції, бронхоспазм, шкірний висип, набряк обличчя або язика; головний біль, неприємний присмак і запах; глаукома, підвищення внутрішньоочного тиску, катаракта; носові кровотечі; сухість і подразнення носа та горла; перфорація носової перегородки.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: спрей назальний, водний, дозований по 120 доз (50 мкг/дозу) у флаконах, 27,5 мкг/дозу по 30 доз або по 120 доз у флак.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: призначати лише тоді, коли очікувана користь від застосування препарату буде більшою за можливий ризик для плода і дитини.
Лактація: Рівень в плазмі крові при зовнішньому застосуванні є дуже низьким,вважається, що проникнення в грудне молоко є малоймовірним.

Комбіновані препарати, що містять Флютиказон