![]() Амоксицилін (Amoxicillin) |
![]() |
Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомоги → Протимікробні та антигельмінтні засоби → Антибактеріальні ЛЗ → Беталактамні ЛЗ → Амоксицилін
Амоксицилін (Amoxicillin)
Препарат випускається під торгівельними назвами:
- АМОКСИЛ®, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
- АМОКСИЦИЛІН, ЗАТ "Лекхім–Харків", м. Харків, Україна
- АМОКСИЦИЛІНУ ТРИГІДРАТ, ТОВ "Агрофарм", м. Ірпінь, Київська обл., Україна
- ГРАМОКС-А, ГРАМОКС-Д, Спільне українсько-іспанське підприємство "Сперко Україна", м. Вінниця, Україна
- АМОКСИЦИЛІН, ТОВ "Фармтехнологія", м. Мінськ, Республіка Білорусь
- АМОКСИЦИЛІН, Хемофарм АД, Сербія
- АМОКСИЦИЛІН, Хемофарм АД, Сербія і Чорногорія
- АМОКСИЦИЛІН СОЛЮТАБ - НОРТОН, Юнімакс Лабораторіес, Індія
- АМОФАСТ, Актавіс РТ, Індонезія
- В-МОКС, Вайшалі Фармас'ютікалз, Індія
- ОСПАМОКС, Біохемі ГмбХ, Австрія
- ОСПАМОКС, ОСПАМОКС ДТ, ХІКОНЦИЛ, Сандоз ГмбХ, Австрія
- ФЛЕМОКСИН СОЛЮТАБ®, Астеллас Фарма Юроп Б.В., Нідерланди
- ХІКОНЦИЛ, КРКА, д.д., Ново место, Словенія
Ціни в аптеках:
- Ціни на амоксил в аптеках
- Ціни на амоксицилін в аптеках
- Ціни на грамокс-а в аптеках
- Ціни на амоксицилін солютаб - нортон в аптеках
- Ціни на амофаст в аптеках
- Ціни на в-мокс в аптеках
- Ціни на оспамокс в аптеках
- Ціни на флемоксин солютаб в аптеках
- Ціни на хіконцил в аптеках
Інструкція для застосування: Амоксицилін (Amoxicillin)
Фармакотерапевтична група: J01CA04 - бета-лактамні антибіотики.
Основна фармакотерапевтична дія: бактерицидна дія; відповідає описаному в загальній частині, окрім цього активний щодо Listeria monocytogenes, Haemophilus influenzae, Moraxella catarralis, Helicobacter pylory, менш активний щодо Enterococcus faecalis, E. coli, Proteus mirabilis, Salmonella typhi, Shigella sonnei, Vibrio cholerae; неактивний щодо Pseudomonas, Klebsiella, індолпозитивних Proteus, Enterobacter.
Показання для застосування ЛЗ: інфекції органів дихання БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск),ВООЗ, ШКТ (шлунково-кишковий тракт), сечостатевої системи ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), шкіри та м’яких тканин.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: доза встановлюється індивідуально; інфекційно-запальні захворювання легкого та середнього ступеню тяжкості: дорослі і діти старше 10 років внутрішньо 500 – 2 000 мг 2 р/добу (кількість разів на добу); така ж доза - при г. (Гострий) середньому бактеріальному отиті ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску); хр.захворювання, рецидиви, інфекції тяжкого перебігу - доза може бути збільшена: по 750 мг - 1000мг 3 р/добу (кількість разів на добу) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), розділені на три прийоми; г.неускладнена гонорея - 3 г препарату на 1 прийом у поєднанні з 1 г пробенециду ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску); у складі антихелікобактерної ерадикаційної терапії дорослим призначають по 2 г препарату на добу в 2 прийоми; інфекції легкого та середнього ступеню тяжкості – тривалість лікування 5-7 днів; у випадку інфекцій, спричинених стрептококом, тривалість лікування повинна становити не менше 10 днів; хр.захворювання, інфекції тяжкого перебігу - прийом препарату необхідно продовжувати протягом 48 год (Година) після зникнення симптомів захворювання.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: діарея, свербіж у ділянці ануса; псевдомембранозний та геморагічний коліт; АР: шкірні реакції (специфічний макулопапульозний висип, мультиформна еритема, с-м (Синдром) Стівенса-Джонсона, анафілактичний шок, та ангіоневротичний набряк); розвиток інтерстиціального нефриту; агранулоцитоз, гемолітична анемія, тромбоцитопенія.
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до пеніцилінів та цефалоспоринів.
Форма випуску: Капс. або таб. 250 мг, 500 мг порошок для приготування 125мг/5мл
Візаємодія з іншими лікарськими засобами
Пробенецид, фенілбутазон, оксифенбутазон, ацетилсаліцилова кислота та сульфінпіразон - призводить до збільшення концентрації його в плазмі крові. З пероральними контрацептивами - випадки кровотечі та зниження ефективності контрацептивів. Препарати з бактеріостатичною дією (а/б тетрациклінового ряду, макроліди, хлорамфенікол) нейтралізують його бактерицидний ефект.
Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї
Вагітність: Можна застосовувати.
Лактація: Протипоказів немає.
Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку
Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає
Застереження щодо застосування
Інформація для лікаря: Пацієнти з інфекційним мононуклеозом або лімфатичною лейкемією часто реагують екзантемою, яка не зв’язана з гіперчутливістю до пеніциліну, яка не є протипоказанням до застосування. Існує перехресна стійкість до препаратів пеніцилінового ряду, цефалоспоринів. Можливий розвиток суперінфекцій. Виникнення тяжкої діареї, характерної для псевдомембранозних колітів, вважати підставою для вжиття відповідних заходів.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає
Комбіновані препарати, що містять Амоксицилін
- Амоксицилін + клавуланова кислота
- Омепразол + амоксицилін + кларитроміцин
- Пантопразол + амоксицилін + кларитроміцин