![]() Хлорамфенікол (Chloramphenicol) |
![]() |
Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомоги → Протимікробні та антигельмінтні засоби → Антибактеріальні ЛЗ → Інші антибактеріальні ЛЗ → Хлорамфенікол
Хлорамфенікол (Chloramphenicol)
Препарат випускається під торгівельними назвами:
- ЛЕВОМИЦЕТИН, ЛЕВОМІЦЕТИН, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
- ЛЕВОМІЦЕТИН, ВАТ "Київський вітамінний завод", м. Київ, Україна
- ЛЕВОМІЦЕТИН, ВАТ "Лубнифарм", м. Лубни, Полтавська обл., Україна
- ЛЕВОМІЦЕТИН, ВАТ "Монфарм", м. Монастирище, Черкаська обл, Україна
- ЛЕВОМІЦЕТИН, ЗАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", м. Київ, Україна
- ЛЕВОМІЦЕТИН-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
Ціни в аптеках:
Інструкція для застосування: Хлорамфенікол (Chloramphenicol)
Фармакотерапевтична група: J01BA01 - антибактеріальні засоби для системного застосування.
Основна фармакотерапевтична дія: протимікробна, антибактеріальна (бактеріостатична) дія; а/б (Антибіотик) широкого спектра дії; ефективний відносно багатьох грам (+) і грам (-) бактерій (збудників гнійних інфекцій, черевного тифу, дизентерії, менінгококових інфекцій, гемофільних бактерій, бруцел та ін.), рикетсій, хламідій, спірохет, деяких великих вірусів; діє на штами бактерій, що стійкі до пеніциліну, стрептоміцину, сульфаніламідів; малоактивний відносно кислотостійких бактерій, синьогнійної палички, клостридій та найпростіших; порушує синтез білків у клітинах м/о (Мікроорганізм); стійкість м/о (Мікроорганізм) до препарату розвивається відносно повільно, і при цьому не виникає перехресна стійкість до інших хіміотерапевтичних засобів.
Показання для застосування ЛЗ: черевний тиф, паратиф ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), сальмонельози, шигельоз, бруцельоз, туляремія, висипний тиф та інші рикетсіози ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), трахома та інфекційні процеси іншої етіології ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску).
Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначають внутрішньо, за 30 хв (Хвилина) до їди (у разі нудоти та блювання – через 1 год); дорослі - по 0,25–0,5 г 3–4 р/добу (кількість разів на добу); добова доза – 2 г; в особливо тяжких випадках (черевний тиф, перитоніт та ін.) - до 4 г на добу у 3–4 прийоми (максимальна добова доза для дорослих) під суворим контролем стану крові та функції печінки і нирок; курс лікування - 7–10 днів; за показаннями, за умови доброї сприйнятливості та відсутності змін в кровотворній системі можливо продовження курсу лікування до 2 тижнів.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, подразнення слизових оболонок, галюцинації, порушення зору, слуху, лейкопенія, тромбоцитопенія, ретикулоцитопенія, зменшення рівня Hb (рівень гемоглобіна), цитоплазматична вакуолізація ранніх еритроцитарних форм, апластична анемія; у дітей до 1 року зрідка можливий розвиток кардіоваскулярного колапсу (грей-с-м); можливе пригнічення мікрофлори кишечнику, розвиток дисбіозу, вторинної грибкової інфекції.
Протипоказання до застосування ЛЗ: пригнічення кровотворення, гіперчутливість до препарату; захворювання шкіри (псоріаз, екзема, грибкові ураження); вагітність, лактація; діти до 1 року; ГРВІ (гості респіраторно-вірусні інфекції), ангіна, тяжкі ураження печінки, нирок..
Форма випуску: порошок для приготування р-ну для ін'єкцій по 0.5 г, по 1.0 г.
Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї
Вагітність: Досвід застосування відсутній. Проникає ч/з плаценту.
Лактація: Досвід застосування відсутній.
Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів
Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Не рекомендується при ГРЗ, ангіні.
Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку
Діти, до 12 років: Не допускається безконтрольне призначення.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає
Застереження щодо застосування
Інформація для лікаря: При тривалому застосуванні розвивається резистентність мікроорганізмів. Контролювати ВТ (внутрішньоочний тиск). Можливе одночасне застосування очних крапель та мазі (протягом дня – очні краплі; на ніч – мазь)
Інформація для пацієнта: Не рекомендується носіння м’яких контактних лінз. При використанні твердих контактних лінз зняти їх перед закапуванням і знову одягти ч/з 15 - 20 хв (Хвилина). після інстиляції препарату
Комбіновані препарати, що містять Хлорамфенікол
- Дексаметазон + поліміксін В + хлорамфенікол
- Метронідазол + хлорамфенікол + дексаметазон + ністатин
- Хлорамфенікол + клотримазол + беклометазон + лідокаїн
- Хлорамфенікол + метилурацил