Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Кліндаміцин (Clindamycin)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиПротимікробні та антигельмінтні засобиАнтибактеріальні ЛЗІнші антибактеріальні ЛЗКліндаміцин

Кліндаміцин (Clindamycin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КЛІНДAМІЦИН-ФАРМЕКС, ТОВ "Фармекс Груп", Київська обл., м. Бориспіль/ВІНУС РЕМЕДІС ЛІМІТЕД/ТОВ "Фармекс Груп", Київська обл., м. Бориспіль, Україна/Індія/Україна
  • КЛІНДАМІЦИН, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • КЛІНДАМІЦИН-М, ВАТ "Монфарм", м. Монастирище, Черкаська обл, Україна
  • КЛІНДАМІЦИН-НОРТОН, Напрод Лайф Саінсис Пвт. Лтд./ВІНУС РЕМЕДІС ЛІМІТЕД/ТОВ "Фармекс Груп", Київська обл., м. Бориспіль, Індія/Індія/Україна
  • ДАЛАЦИН Ц, Пфайзер Пі.джі.Ем./Пфайзер Менюфекчуринг Бельгія Н.В., Франція/Бельгія
  • ДАЛАЦИН Ц ФОСФАТ, Пфайзер Менюфекчуринг Бельгія Н.В., Бельгія
  • КЛІНДАГЕКСАЛ®, Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина, підприємство компанії Гексал АГ (артеріальна гіпертензія), Німеччина
  • КЛІНДАМІЦИН, Балканфарма-Разград АТ (артеріальний тиск), Болгарія
  • КЛІНДАМІЦИН-ФАРСІ, Каспіан Тамін Фармасьютикал Ко., Іран

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Кліндаміцин (Clindamycin)

Фармакотерапевтична група: J01FF01 - антибактеріальні засоби для системного застосування. Лінкозаміди.

Основна фармакотерапевтична дія: бактерицидна або бактеріостатична дія (залежно від чутливості м/о (Мікроорганізм) і концентрації а/б); напівсинтетичний а/б (Антибіотик); порушує внутрішньоклітинний синтез білка; має широкий спектр дії; діє на такі форми м/о: аеробні грам (+) коки: Staph. aureus, Staph. epidermidis, (штами, що продукують і не продукують пеніциліназу); відзначається швидкий розвиток стійкості допрепарату у деяких стафілококових штамів, резистентних до еритроміцину; Str. spp. (за винятком Enterococcus faecalis); Str. pneumoniae; анаеробні грам (-) бактерії: Bacteroides species (включаючи групу В. fragilis і групу В. melaninogenicus), Fusobacterium specie; анаеробні грам (+) бактерії, що не утворюють спори: Propionibacterium spp.; Eubacterium spp.; Actinornyces spp.; анаеробні і мікроаерофільні грам (+) коки: Peptococcus spp.; PeptoStr. spp.; Microaerophilic streptococci; Clostridium spp.; більшість видів клостридій, зокрема Сlоstridium perfringens, чутливі до кліндаміцину, але деякі види, як наприклад C.sporogenes і C.terium, часто стійкі, тому потрібно проводити проби на чутливість.

Показання для застосування ЛЗ: інфекції ВДШ (верхні дихальні шляхи) - тонзиліт, фарингіт, синусит, запалення середнього вуха і скарлатина; інфекції порожнини рота, такі як періодонтальний абсцес і періодонтит БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск),ВООЗ; токсоплазмовий енцефаліт у хворих на СНІД (синдром набутого імунодефіциту); доведена ефективність поєднання з піриметаміном у пацієнтів з непереносимістю стандартної терапії; інфекції НДШ (нижні дихальні шляхи) - бронхіт, пневмонія БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) ,ВООЗ, емпієма плеври і абсцес легені; інфекційні захворювання черевної порожнини, у тому числі: перитоніт і абсцеси черевної порожнини БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск),ВООЗ (у поєднанні з іншими а/б (Антибіотик), які діють на грам (-) аеробні бактерії, пневмоцистна пневмонія у хворих на СНІД (синдром набутого імунодефіциту); у хворих з непереносимістю або резистентних до стандартної терапії Кліндаміцин-Нортон може використовуватися у комбінації з примахіном БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (не зареєстрований в Україні станом на 01.01.08 р.) - септицемія та ендокардит ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску); інфекційні захворювання шкіри і м’яких тканин, у тому числі: вугри, фурункули, целюліт, імпетигоБНФ, абсцеси, інфіковані рани, специфічні інфекційні процеси шкіри і м’яких тканин, викликані чутливими до цього препарату збудниками, такі як бешиха і пароніхія (панарицій); інфекційні захворювання кісток і суглобів, у тому числі: остеомієліт і септичний артрит ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску); показаний при лікуванні гінекологічних інфекційБНФ, включаючи ендометрит, целюліт БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), інфекції піхвової манжетки, абсцеси труби і яєчників, сальпінгіт і запальні захворювання органів таза, якщо він призначається разом із відповідним антибіотиком, активним відносно грам (-) збудників ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску); інфекції шийки матки, викликані Chlamydia trachomatis.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: вводиться в/м (внутрішньом’язеве введення) та в/в (внутрішньовенне введення) та приймається перорально; дорослим - 600 - 1800 мг в день, розподілені на 3 або 4 рівні дози БНФ,ВООЗ; при наявності інфекційних захворювань черевної порожнини, запальних захворювань органів малого таза у жінок, а також при інших ускладнених або тяжких інфекціях звичайно призначають 2400 – 2700 мг/добу, розподілені на 2, 3 або 4 однакові дози; при легких формах інфекції і при наявності більш чутливого до терапії збудника лікувальний ефект досягається і при призначенні менших доз препарату – 1200 – 1800 мг/добу, розподілених на 3 – 4 однакові дози; успішно застосовувалися дози препарату, які сягали 4800 мг/добу; не рекомендується призначати одноразові дози більше 600 мг в/м (внутрішньом’язеве введення) БНФ,ВООЗ; запальні захворювання органів таза, викликані Chlamydia trachomatis – 900 мг в/в (внутрішньовенне введення) кожні 8 год (Година) + в/в (внутрішньовенне введення) а/б (Антибіотик) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), активний відносно грам (-) аеробних збудників; продовжувати введення препарату в/в (внутрішньовенне введення) протягом якнайменше 4 днів і потім принаймні протягом 48 год (Година) після покращання стану пацієнта; надалі продовжувати прийом внутрішньо 450 мг кожні 6 год (Година) до завершення 10 – 14 - денного циклу терапії; токсоплазмовий енцефаліт у хворих на СНІД (синдром набутого імунодефіциту)в/в (внутрішньовенне введення) у дозі 600 – 1200 мг кожні 6 год (Година) протягом 2 тижнів, потім 300 – 600 мг перорально кожні 6 год (Година) (курс терапії становить 8 – 10 тижнів); пневмоцистна пневмонія у пацієнтів зі СНІДом – в/в 600 – 900 мг кожні 8 год протягом 21 дня разом з примахіном; концентрація препарату у р-ні для інфузій не повинна перевищувати 18 мг/мл, а швидкість введення не повинна перевищувати 30 мг/хв; вводити дозу вищу за 1200 мг за 1 год інфузії не рекомендується.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: біль у животі, нудота, блювання і пронос, явища езофагіту; макуло-папульозний висип, кропив’янка, генералізований кореподібний висип легкого і середнього ступеня вираженості, мультиформна еритема, що нагадує с-м (Синдром) Стівенса-Джонсона, анафілактоїдні реакціі; жовтяниця і порушення функції; свербіж, вагініт, ексфоліативний і везикуло-бульозний дерматит; гемопоез - транзиторна нейтропенія (лейкопенія), еозинофілія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату або лінкоміцину; міастенія; патологія щитовидної залози.

Форма випуску: капс. (капсули) по 150 мг, по 300 мг, р-н для ін'єкцій, 150 мг/мл по 2 мл або 4 мл в амп

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Між лінкоміцином та кліндаміцином існує перехресна резистентнісь. Існує антагонізм між кліндаміцином та еритроміцином. Може посилювати дію інших нейромускулярних блокаторів, необхідно призначати з обережністю хворим, які отримують міорелаксанти. Зазначені препарати фізично несумісні з кліндаміцином: ампіцилін, фенітоїн натрію, барбітурати, амінофілін, глюконат кальцію та сульфат магнію. Фізично і хімічно сумісний, коли він р-нений у 5% декстрозі на воді або р-ні хлориду натрію для ін’єкцій, з а/б (Антибіотик), що використовуються в стандартних концентраціях: амікацину сульфат, азтреонам, цефамандолу нафат, цефазолін натрію, цефотоксим натрію, цефокситин натрію, цефтазидим натрію, цефтизоксим натрію, гентаміцину сульфат, нетилміцину сульфат, піперацилін та тобраміцин. Сумісність і стабільність лікарських сумішей буде залежати від концентрацій та інших умов.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: У разі гострої потреби..
Лактація: У разі гострої потреби.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Контроль за функцією при тривалому лікуванні.
Порушення функції нирок: Контроль за функцією при тривалому лікуванні.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Для старших 1 місяця
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Може розвиватися коліт тяжкої форми, що призводить до загибелі пацієнта. Токсини, які виробляються клостридіями, особливо С. difficile, є безпосередньою причиною розвитку коліту, які чутливі до ванкоміцину – при його призначенні - припинення проносу. Уникати призначення препаратів, що пригнічують перистальтику кишечника. Не призначати для лікування менінгіту, він погано проникає ч/з гематоенцефалічний бар"єр. При тривалому лікуванні - слідкувати за функцією печінки та нирок.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає

Комбіновані препарати, що містять Кліндаміцин