Спектиноміцин (Spectinomycin) |
Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомоги → Протимікробні та антигельмінтні засоби → Антибактеріальні ЛЗ → Інші антибактеріальні ЛЗ → Спектиноміцин
Спектиноміцин (Spectinomycin)
Препарат випускається під торгівельними назвами:
- КІРИН, Медокемі ЛТД, Кіпр
- ТРОБІЦИН, Пфайзер Менюфекчуринг Бельгія Н.В./Фармація Н.В./С.А./Апджон Сажоу Фармасютікал Ко., Лтд/Фармація і Апджон Інтернешнл Інк., Бельгія/Бельгія/Китай/США
Ціни в аптеках:
Інструкція для застосування: Спектиноміцин (Spectinomycin)
Фармакотерапевтична група: J01XX04 - антибактеріальні засоби для системного застосування.
Основна фармакотерапевтична дія: бактеріостатична дія; а/б (Антибіотик), який продукується Streptomyces spectabilis; інгібує синтезу білка в бактеріальних клітинах; активний відносно більшості штамів Neisseria gonorrhoeae; можлива ендемічна резистентність; дослідження in vitro не виявили перехресної резистентності N. Gonorrhoeae до спектиноміцину гідрохлориду і пеніциліну.
Показання для застосування ЛЗ: г. (Гострий) гонорейний уретрит і проктит у чоловіків і г. (Гострий) гонорейний цервіцит і проктит у жінок, якщо ці захворювання спричинені чутливими штамами Neisseria gonorrhoeae і не піддаються лікуванню пеніциліном; альтернативне лікування шанкроїд у ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) (спричиненого H.ducrei).
Спосіб застосування та дози ЛЗ: рекомендована доза - 2 г одноразово в/м (внутрішньом’язеве введення) для дорослих; така ж доза рекомендується і для хворих у разі, якщо антибіотикотерапія, що проводилася раніше, виявилася неефективною; у випадках, які важко піддаються лікуванню, а також у районах, де розповсюджені антибіотикорезистентні штами, рекомендовані дози для дорослих до 4 г одноразово ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску); при необхідності введення 4 г препарату (10 мл) дозу можна розподілити на дві ін’єкції у різні місця.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: болючість у місці ін’єкції, кропив’янка, запаморочення, нудота, озноб, пропасниця і зниження діурезу (без змін показників ниркової функції, що використовуються для діагностики нефротоксичності); при багаторазових введеннях - зниження рівня Hb (рівень гемоглобіна) і гематокриту, зниження кліренсу креатиніну, а також підвищення активності лужної фосфатази і АСТ (Аспартатамінотрансфераза) та концентрації сечовини у крові; рідко повідомлялося про анафілаксію та анафілактоїдні реакції.
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.
Форма випуску: порошок для приготування суспензії для ін`єкцій по 2 г у фл
Візаємодія з іншими лікарськими засобами
Посилює фармакологічний ефект та токсичність препаратів літію шляхом зниження його кліренсу.
Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї
Вагітність: не рекомендований
Лактація: не рекомендований.
Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку
Діти, до 12 років: Грудним дітям тільки за життєвими показниками.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає
Застереження щодо застосування
Інформація для лікаря: Проводити лікування осіб, які мали статеві контакти з хворими на гонорею. Не застосовується для лікування сифілісу, інфекцій, спричинених Chlamydia trachomatis, негонококового уретриту. Хворим, які лікувалися спектиноміцином, ч/з 3 місяці повторити серологічні тести на сифіліс. Розчинник містить бензиловий спирт. Повідомлялося, що розвиток Gasping Syndrome (порушень з боку дихальної системи, які проявляються у вигляді ядухи) у недоношених дітей може бути пов’язано з дією бензилового спирту.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає