![]() Флуконазол (Fluconazole) |
![]() |
Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомоги → Протимікробні та антигельмінтні засоби → Антибактеріальні ЛЗ → Протигрибкові ЛЗ → Флуконазол
Флуконазол (Fluconazole)
Препарат випускається під торгівельними назвами:
- ДИФЛЮЗОЛ®, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
- ФЛУКОНАЗ, ТОВ "Люм’єр Фарма", м. Київ, Україна
- ФЛУКОНАЗОЛ, ВАТ "Монфарм", м. Монастирище, Черкаська обл, Україна
- ФЛУКОНАЗОЛ, ЗАТ "Технолог", м. Умань, Черкаська обл., Україна
- ФЛУКОНАЗОЛ, ТОВ "АСТРАФАРМ", м. Вишневе, Києво-Святошинський р-н, Україна
- ФЛУКОНАЗОЛ, ТОВ "Юрія-Фарм", м. Київ, Україна
- ФЛУКОНАЗОЛ, Український консорціум "Екосорб", м. Київ, Україна
- ФЛУКОНАЗОЛ-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
- ФЛУКОНАЗОЛ-ЗДОРОВ'Я, ФЛУКОНАЗОЛ-ЗДОРОВ'Я ФОРТЕ, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я"
- АПО-ФЛУКОНАЗОЛ, Апотекс Інк., Канада
- ДИФЛАЗОН®, КРКА, д.д., Ново место, Словенія
- ДИФЛЮКАН®, Пфайзер Пі.джі.Ем., Франція
- ДИФЛЮКАН®, Пфайзер С.А, Франція
- МЕДОФЛЮКОН, Медокемі ЛТД, Кіпр
- МІКОМАКС 100, МІКОМАКС 150, МІКОМАКС ІНФ, МІКОМАКС СИР, АТ (артеріальний тиск) "Зентіва", Чеська Республіка
- МІКОМАКС ІНФ, МІКОМАКС СИР, АТ (артеріальний тиск) "Лечива", Чеська Республіка
- МІКОСИСТ, ВАТ "Гедеон Ріхтер", Угорщина
- ТІЄРЛІТ, Фармацевтична лабораторія "БРОС ЛТД", Греція
- ФЛУЗАМЕД, Е.І.П.І.Ко., Єгипет
- ФЛУЗИД, Концепт Фармасьютікалз Лтд, Індія
- ФЛУЗОН, Каділа Фармасьютікалз Лімітед, Індія
- ФЛУКОНАЗ, Алкон Парентералс (Індія) Лтд., Індія
- ФЛУКОНАЗ, БЕЛКО ФАРМА, Індія
- ФЛУКОНАЗОЛ, Дженом Біотек Пвт. Лтд., Індія
- ФЛУКОНАЗОЛ, Євролайф Хелткеар Пвт. Лтд., Індія
- ФЛУКОНАЗОЛ, Р. Аш. Лабораторієз, Індія
- ФЛУКОНАЗОЛ, ФДС Лімітед, Індія
- ФЛУКОНАЗОЛ САНДОЗ®, Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина, підприємство компанії Сандоз, Німеччина
- ФЛУКОНАЗОЛ-МАКСФАРМА, Ейджис Лтд, Кіпр
- ФЛУКОНАЗОЛ-НОРТОН, Юнімакс Лабораторіес, Індія
- ФЛУКОНАЗОЛ-ФАРМАСАЙНС, Фармасайнс Інк., Канада
- ФЛУКОНОРМ, Русан Фарма Лтд, Індія
- ФЛУНОЛ, НОБЕЛ ІЛАЧ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ А.Ш., Туреччина
- ФЛУНОЛ®, НОБЕЛФАРМА ІЛАЧ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ А.Ш., Туреччина
- ФЛЮЗАК, ФЛЮЗАК-50 ДТ, ФДС Лімітед, Індія
- ФЛЮКОЗИД®, Каділа Хелткер Лтд, Індія
- ФЛЮКОРИК, Ранбаксі Лабораторіз Лімітед, Індія
- ФОРКАН, Ципла Лтд, Індія
- ФУНГОЛОН®, Актавіс АТ (артеріальний тиск), Ісландія
- ФУЦИС, ФУЦИС ДТ, Ліва Хелтхкер Лтд, Індія
- ФУЦИС®, ФУЦИС® ДТ, КУСУМ ХЕЛТХКЕР ПВТ. ЛТД., Індія
- ФУЦИС®, Марк Біосайнс Лтд, Індія
Ціни в аптеках:
- Ціни на дифлюзол в аптеках
- Ціни на флуконаз в аптеках
- Ціни на флуконазол в аптеках
- Ціни на флуконазол-дарниця в аптеках
- Ціни на флуконазол-здоров'я в аптеках
- Ціни на апо-флуконазол в аптеках
- Ціни на дифлазон в аптеках
- Ціни на дифлюкан в аптеках
- Ціни на медофлюкон в аптеках
- Ціни на мікосист в аптеках
- Ціни на флузамед в аптеках
- Ціни на флузид в аптеках
- Ціни на флузон в аптеках
- Ціни на флуконазол сандоз в аптеках
- Ціни на флуконазол-максфарма в аптеках
- Ціни на флуконазол-нортон в аптеках
- Ціни на флуконазол-фармасайнс в аптеках
- Ціни на флуконорм в аптеках
- Ціни на флунол в аптеках
- Ціни на флюзак в аптеках
- Ціни на флюкозид в аптеках
- Ціни на флюкорик в аптеках
- Ціни на форкан в аптеках
- Ціни на фунголон в аптеках
- Ціни на фуцис в аптеках
Інструкція для застосування: Флуконазол (Fluconazole)
Фармакотерапевтична група: J02AC01 - протигрибкові засоби для системного застосування. Похідні триазолу.
Основна фармакотерапевтична дія: фунгістатична дія; пероральний синтетичний біс-триазольний протигрибковий препарат; збільшує проникність мембрани клітини та пригнічує ріст і реплікація; на відміну від кетоконазолу, флуконазол є високоселективним для ферментів цитохрому Р450 клітин грибка і не пригнічує ці ферменти в органах ссавців після прийому одноразової дози 150 мг; дія виявляється відносно Cryptococcus neoformans і Candida sp., Aspergillus flavus, Aspergillus fumsgatus, Blastomyces dermatitidis, Coccidioides immitis, Histoplasma capsulatum; стійкість виявляється дуже рідко.
Показання для застосування ЛЗ: генітальний кандидоз: г. (Гострий) і рекурентний піхвовий кандидоз, а також профілактика рецидивів; кандидозний баланіт; дерматомікози, в тому числі tinea pedis, tinea corporis, tinea cruris, tinea versicolor, tinea unguium (оніхомікози); кандидоз шкіри ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).
Спосіб застосування та дози ЛЗ: добова доза залежить від виду інфекції та її тяжкості; лікування необхідно продовжувати до повного зникнення симптомів і нормалізації лабораторних показників; криптококовий менінгіт і рецидивуючий орофарингеальний кандидоз хворих на СНІД (синдром набутого імунодефіциту) – дорослим початкова доза при кандидемії, дисемінованому та інших системних кандидозах становить 400 мг у першу добу, а з другого дня 200-400 мг/добу, при загрозі життю добова доза може досягати 800 мг ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) ; тривалість лікування залежить від клінічної картини, однак у випадку криптококового менінгіту не менш 6-8 тижнів; профілактика рецидивів криптококового менінгіту у хворих на СНІД (синдром набутого імунодефіциту) - необхідно перейти на щоденний прийом 200 мг, лікування тривалеВООЗ, БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); з метою профілактики орофарингеального кандидозу хворих на СНІД (синдром набутого імунодефіциту) після закінчення курсу лікування, щотижня призначають по 150 мг; при станах імунної супресії профілактику кандидозу проводять щоденними дозами по 50-400 мг; при підвищеному ризику системної інфекції - звичайна доза становить 400 мгВООЗ, БНФпрепарат призначають за кілька днів до ймовірної появи нейтропенії, а після того, як число нейтрофілів зросте до 1000/мм³, продовжують лікування ще протягом одного тижнБНФ; дітям дозування і тривалість курсу встановлюють індивідуально залежно від клінічної картини і результату мікобіологічного дослідження; звичайно - дозу приймають 1 р/добу (кількість разів на добу); дітям не можна призначати дози, що перевищують МПД (максимально переносима доза) для дорослих; при кандидозі слизових оболонок: у перший день по 6 мг/кг, далі по 3 мг/кг/добу; при системному кандидозі або криптококової інфекції - 6-12 мг/кг/добу; з метою профілактики при імунодефіцитних станах - 3-12 мг/кг/добу залежно від ступеня тяжкості нейтропенії; немовлятам віком до 4-х тижнів - у перші два тижні життя необхідно призначати у вищевказаному дозуванні кожний третій день, тобто кожні 72 год (Година) через повільне виведення препарату з організму немовлят; на третьому і четвертому тижні життя ту ж дозу призначають через день, тобто кожні 48 год (Година) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: болі в животі, діарея, нудота і блювання, підвищення рівня печінкових ферментів; головний біль і судоми; лейкопенія, тромбоцитопенія; шкірні висипи та анафілаксія.
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до азолів; діти віком до 6 років.
Форма випуску: капс. (капсули) по 50 мг, 100 мг, 150 мг, 200 мг; р-н для інфузій, 2 мг/мл у фл. (Флакон); сироп по 100 мл (50 мг/10 мл) у фл.
Візаємодія з іншими лікарськими засобами
Утворення гематом, кровотеча з носа, кровотечі ШКТ (шлунково-кишковий тракт), гематурія та мелена, пов’язані зі збільшенням протромбінового часу у пацієнтів, які отримували флуконазол з варфарином. З мідазоламом внутрішньо призводить до значного підвищення концентрації мідазоламу і до виникнення психомоторних реакцій; цей ефект останнього більш виражений при прийомі флуконазолу в капсулах, порівняно з в/в (внутрішньовенне введення) застосуванням. З бензодіазепіном дозу останнього зменшити. З цизапридом поодинокі випадки небажаних реакцій з боку серця, включаючи пароксизмальну шлуночкову тахікардію типу «пірует» (значиме зростання концентрації цизаприду в плазмі крові і подовження інтервалу QT), цизаприд протипоказаний. З гідрохлортіазидом - підвищення концентрації флуконазолу в плазмі. З фенітоїном може супроводжуватися підвищенням концентрації фенітоїну до клінічно значущого ступеня; якщо необхідне сумісне застосування - моніторинг рівня фенітоїну та підбір його дози. З рифабутином випадки увеїту; спостерігати за хворими. З рифампіцином призводить до зменшення АUС і тривалості періоду напіввиведення флуконазолу; можливо збільшення дози останнього. Подовжує період напіввиведення пероральних препаратів сульфонілсечовини (хлорпропаміду, глібенкламіду, гліпізиду та толбутаміду); їх можна призначати сумісно хворим на ЦД (цукровий діабет), але зважати на можливий розвиток гіпоглікемії. З такролімусом підвищення нефротоксичності. Тяжкі аритмічні порушення при застосуванні з терфенандином, подовження інтервалу QT. Призводить до зниження середньої швидкості кліренсу теофіліну із плазми; спостерігати за симптомами передозування теофіліну; при їх появі терапію змінити. Підвищення рівнів зидовудину, які пов’язані зі зниженням перетворення останнього на його основний метаболіт; поява побічних ефектів зидовудину. З астемізолом може супроводжуватись підвищеними концентраціями даних препаратів у сироватці крові.
Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї
Вагітність: Слід уникати застосування за винятком грибкових інфекцій, які потенційно загрожують життю (коли очікувана користь від лікування переважає можливий ризик для плода).
Лактація: Не рекомендується
Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів
Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при потенційно проаритмічних станах.
Порушення функції печинки: Контроль підчас лікування.
Порушення функції нирок: Корекція дози.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку
Діти, до 12 років: Не застосовувати в добовій дозі, що перевищує таку у дорослих.
Особи похилого та старечого віку: Якщо немає порушення функції нирок, звичайний режим дозування.