Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Протефлазід (Proteflazide)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиПротимікробні та антигельмінтні засобиАнтибактеріальні ЛЗПротивірусні ЛЗПротефлазід

Протефлазід (Proteflazide)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ПРОТЕФЛАЗІД®, ВАТ "Фітофарм", м. Артемівськ, Донецька обл./Комунальне підприємство "Луганська обласна "Фармація", Фармацевтична фабрика, м. Луганськ, Україна/Україна

Інструкція для застосування: Протефлазід (Proteflazide)

Фармакотерапевтична група: J05AХ10 - противірусні засоби прямої дії.

Основна фармакотерапевтична дія: флавоноїдні глікозиди, що містяться в диких злаках Deschampsia caespitosa L. та Calamagrostis epigeios L., здатні пригнічувати вірусоспецифічні ферменти ДНК-полімеразу та тимідинкіназу у вірусінфікованих клітинах, що призводить до зниження або повного блокування реплікації вірусів; водночас препарат викликає збільшення продукції ендогенних α- та β-інтерферонів, що підвищує неспецифічну резистентність організму до вірусної та бактеріальної інфекцій, нормалізує імунний статус людини; препарат має антиоксидантну активність, оскільки запобігає накопиченню продуктів перекисного окислення ліпідів і тим самим інгібує перебіг вільнорадикальних процесів.

Показання для застосування ЛЗ: для лікування вірусних інфекцій, спричинених вірусом простого герпесу (Herpes simplex) 1-го та 2-го типів (герпетична екзема, герпетичний везикулярний дерматит, герпетичний гінгівостоматит та фаринготонзиліт, герпетичний менінгіт та енцефаліт, герпетичне захворювання очей та генітальний герпес); для лікування оперізуючого герпесу (Herpes zoster); у комплексному лікуванні гепатитів В та С; для запобігання вірусним та бактеріальним інфекціям, які виникають у пацієнтів із недостатньою функцією імунної системи; у комплексному лікуванні ВІЛ-інфекції та СНІДу, для лікування та профілактики грипу та інших ГРВІ (гості респіраторно-вірусні інфекції).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: базова схема прийому для дорослих: 1-й тиждень по 5 крап. (Краплі) 3 р\добу, 2–3-й тиждень - по 10 крап. (Краплі) 3 р/добу (кількість разів на добу), 4-й тиждень - по 8 крап. (Краплі) 3 р/добу (кількість разів на добу), через 1 місяць після останнього прийому повторити курс; середня терапевтична добова доза для дорослих - 30 крап. (Краплі); при лікуванні хр. (Хронічний) часторецидивуючої герпетичної інфекції рекомендована така схема дозування: по 5 крап. (Краплі) 3 р/добу (кількість разів на добу) протягом 3-х днів, по 7 крап. 3 р/добу (кількість разів на добу) протягом 3-х днів, по 8-10 крап. 3 р/добу (кількість разів на добу) протягом 3-х місяців без перерви; підтримуючу терапію після основного курсу лікування слід проводити протягом 2 – 4-х місяців по 10 крап. 2 р/добу; схема застосування препарату у педіатричній практиці: діти віком до 1 року - по 1 крап./добу; діти від 1 до 2 року - по 1 крап. 2 р/добу; діти віком від 2 до 4 років - 1-й тиждень - по 1 крап. 2 р/добу; з 2-го тижня - по 2 крап. 2 р/добу; діти віком від 4 до 6 років - 1-й тиждень - по 2 крап. 3 р/добу; з 2-го тижня - по 3 крап. 3 р/добу; діти віком від 6 до 9 років - 1-й тиждень - по 3 крап. 3 р/добу; з 2-го тижня - по 6 крап. 3 р/добу; діти віком від 9 до 12 років - 1-й тиждень - по 4 крап. 3 р\добу; з 2-го тижня - по 7 крап. 3 р/добу; діти віком старші 12 років - 1-й тиждень - по 5 крап. 3 р/добу; з 2-го тижня - по 8 крап. 3 р/добу; у зв’язку з наявністю у препараті не менше ніж 85% спирту етилового дітям до 6 років слід розводити дозовану кількість препарату з цукром в 50 мл кипяченої води; при рецидивуючому перебігу інфекції курси лікування проводять 3-4 рази на рік, а при латентному, у дітей, що часто хворіють, – 2 рази на рік.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, діарея, транзиторне підвищення tº до 38°С на 3-10 добу терапії препаратом; еритематозні висипання.

Протипоказання до застосування ЛЗ: виразкова хвороба шлунка та ДПК (дванадцятипала кишка) в стадії загострення; гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: краплі по 25 мл, або по 30 мл, або по 50 мл у контейнерах-крапельницях