Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Левамізол (Levamisole)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиПротимікробні та антигельмінтні засобиАнтибактеріальні ЛЗАнтигельмінтні ЛЗКишкові антигельмінтні ЛЗЛевамізол

Левамізол (Levamisole)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЛЕВАМІЗОЛ-ЗДОРОВ`Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • ДЕКАРИС, ВАТ "Гедеон Ріхтер", Угорщина
  • ЛЕВАМІЗОЛ, Елегант Індія, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Левамізол (Levamisole)

Фармакотерапевтична група: Р02СЕ01 - протигельмінтні ЛЗ (лікарський засіб). Засоби, що застосовуються при нематодозах. Похідні імідазотіазолу.

Основна фармакотерапевтична дія: протигельмінтний, імуностимулюючий засіб; механізм антигельмінтної дії зумовлений специфічним інгібуванням сукцинатдегідрогенази, фумаратредуктази, в зв’язку з чим блокується реакція відновлення фумарату і порушується перебіг біоенергетичних процесів у гельмінтів; у гангліоподібних утвореннях нематод препарат спричиняє деполяризуючий нейром’язовий параліч.

Показання для застосування ЛЗ: аскаридоз, анкілостомоз, некатороз ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: приймати внутрішньо під час їжі, запиваючи невеликою кількістю рідини, перед сном; немає потреби у прийомі проносних засобів або спеціальній дієті; для лікування гельмінтозів дорослим і дітям старшим 14 років призначають по 150 мг однократно; дітям з антигельмінтною метою препарат призначають у формі таблеток по 50 мг одноразово (ввечері) в дозі 2,5 мг/кг маси тіла; при необхідності проводять повторний курс лікування через 1 тиждень ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: головний біль, безсоння, запаморочення, судоми, відчуття серцебиття, диспептичні явища (нудота, блювання, біль у животі, діарея); при тривалому прийомі можливі нудота, блювання, диспептичні розлади, анорексія, панкреатит, нюхові та смакові галюцинації, нервозність, відчуття тривоги, головний біль, безсоння, парестезії, периферична полінейропатія, порушення мовлення, с-м (Синдром), подібний до енцефалопатії (у пацієнтів з юнацьким артритом і паразитарним захворюванням кишечнику); грипоподібний с-м (Синдром) (озноб, гарячка, нудота, загальна слабкість), виразки ротової порожнини, тромбоцитопенія, агранулоцитоз, ураження нирок (підвищення концентрації креатиніну у крові), порушення функції печінки, АР (алергічні реакції) (шкірний свербіж, висип, кропив’янка), підвищення рівня холестерину, міалгія, артралгія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, агранулоцитоз, вагітність, лактація.

Форма випуску: табл. (Таблетки) по 50 мг , по 150 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Із спиртними напоями - дисульфірамоподібні симптоми. З обережністю з препаратами, які впливають на кровотворення. З кумариноподібними антикоагулянтами протромбіновий час може збільшитись. Збільшує рівень фенітоїну в крові. Не застосовувати з ліпофільними препаратами (тетрахлорметан, тетрахлоретилен, олія хеноподії, хлороформ або ефір) - токсичність левамізолу може посилитися.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Призначати тоді, якщо очікувана користь переважає можливий ризик застосування препарату.
Лактація: Треба вирішити, наскільки необхідно приймати препарат матері.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю
Порушення функції печинки: З обережністю
Порушення функції нирок: З обережністю
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Дітям до 3-х років, перед застосуванням, табл. (Таблетки) розтерти в порошок та прийняти, запиваючи невеликою кількістю води.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: У випадку непереносимості лактози врахувати, що 1 табл. (Таблетки) декарису по 150 мг містить 35 мг лактози.
Інформація для пацієнта: Під час та після прийому препарату протягом 24 год (Година) не вживати алкогольні напої. Можливе легке та короткочасне запаморочення, при керуванні автомобілем та роботі в місцях підвищеної небезпеки треба бути обережним.