Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Празиквантел (Praziquantel)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиПротимікробні та антигельмінтні засобиАнтибактеріальні ЛЗАнтигельмінтні ЛЗКишкові антигельмінтні ЛЗПразиквантел

Празиквантел (Praziquantel)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • БІЛЬТРИЦИД®, Байєр Шерінг Фарма АГ/Байєр Хелскер АГ (артеріальна гіпертензія), Німеччина/Німеччина

Інструкція для застосування: Празиквантел (Praziquantel)

Фармакотерапевтична група: Р02ВА01 - протигельмінтні лікарські засоби. Засоби, що застосовуються при трематодозах.

Основна фармакотерапевтична дія: активний у відношенні шистосом (наприклад, S. haematobium, S. mansoni, S. intercalatum, S. japonicum, S. Mecongi) печінкових трематод (наприклад, Clonorchis sinensis, Opistorchis viverrini) та легеневих трематод (наприклад, Paragonimus westermani та інші види). Дія празиквантелу специфічно поширюється лише на трематоди і цистоди; препарат не впливає на нематоди, у тому числі - на філярії.

Показання для застосування ЛЗ: трематодози – клонорхоз, метагонімоз, опісторхоз, парагонімоз, фасциольоз, фасциолопсидоз, шистосомоз, шистосомоз кишковий та сечостатевий; цестодози – гіменолепідоз, дифілоботріоз, теніарінхоз, теніоз; цистицеркоз БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск),ВООЗ

Спосіб застосування та дози ЛЗ: індивідуальні дози призначаються залежно від діагнозу; рекомендовано при інфікуванні Schistosoma haematobium: 40 мг/кг 1 р/добу (кількість разів на добу) як одноденний курс лікування; Schistosoma mansoni, S. intercalatum: 40 мг/кг 1 р/добу (кількість разів на добу) або 20 мг/кг 2 р/добу (кількість разів на добу) як одноденний курс лікування; Schistosoma japonicum, S. mecongi: 60 мг/кг 1 р/добу (кількість разів на добу) або 30 мг/кг 2 р/добу (кількість разів на добу) як одноденний курс лікування ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску); Clonorchis sinensis, Opistorchis viverrini: 25 мг/кг 3 р/добу як одно-, триденний курси лікування; Paragonimus westermani та інші види: 25 мг/кг 3 р/добу як дво-,триденний курси лікування; при одноразовому застосуванні добової дози табл. (Таблетки) приймати ввечері; інтервал між прийомами не повинен перевищувати 4 год (Година) або бути менший за 6 год (Година); діти - нешкідливість препарату для дітей віком до 4 років не встановлена.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: залежить від дози і тривалості курсу лікування, біль в ділянці живота, нудота, блювання, анорексія (зниження апетиту), кривавий пронос; головний біль, запаморочення, запаморочення, сонливість, судоми; аритмія; міальгія; кропив’янка; АР (алергічні реакції) (генералізована гіперчутливість), у тому числі полісерозит, астенія, пропасниця.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, діти віком до 4 років; не слід лікувати цим препаратом цистицеркоз очей, оскільки руйнування паразитів в оці може спричинити подразнення його тканин, не слід застосовувати спільно з рифампіцином.

Форма випуску: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 600 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Препарати, які підвищують активність метаболізуючих ферментів печінки : засобів лікування епілепсії та дексаметазону, можуть знизити рівень празиквантелу в плазмі крові. Приймання препаратів, які знижують активність метаболізуючих ферментів печінки : циметидину, може підвищити рівень празиквантелу в плазмі крові. Супутнє приймання хлорахіну може призвести до зниження концентрації празиквантелу в плазмі крові.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Контроль при захворюваннях серця.
Порушення функції печинки: З обережністю при декомпенсованій недостатності, шистосомозі печінки.
Порушення функції нирок: Призначати з обережністю.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: До 4 років протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Вищі і триваліші концентрації неметаболізованого празиквантелу можуть виникати у судинному або колатеральному кровообігу, призводячи до подовження періоду напіввиведення. За необхідності пацієнт може бути госпіталізований на період лікування. Пацієнти, які страждають на захворювання серця, повинні знаходитися під наглядом.
Інформація для пацієнта: Не виключений несприятливий вплив на сон, неможло керувати автомобілем і працювати з механізмами в день лікування (або протягом подальших 24 год).