Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Пірантел (Pyrantel)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиПротимікробні та антигельмінтні засобиАнтибактеріальні ЛЗАнтигельмінтні ЛЗКишкові антигельмінтні ЛЗПірантел

Пірантел (Pyrantel)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ПІРАНТЕЛ, ТОВ "КУСУМ ФАРМ", м. Суми, Україна
  • ПІРАНТЕЛ - ВІШФА, ТОВ "ДКП "Фармацевтична фабрика", м. Житомир, Україна
  • ГЕЛЬМІНТОКС, Іннотера Шузі, Франція
  • НЕМОЦИД™, Іпка Лабораторіз Лімітед, Індія
  • ПІРАНТЕЛ, Браво Хелскеа Лтд, Індія
  • ПІРАНТЕЛ, Дженом Біотек Пвт. Лтд., Індія
  • ПІРАНТЕЛ, КУСУМ ХЕЛТХКЕР ПВТ. ЛТД./Ліва Хелтхкер Лтд, Індія/Індія
  • ПІРАНТЕЛ, МЕДАНА ФАРМА Акціонерне Товариство, Польща
  • ПІРАНТЕЛ, ТОВ "Фармтехнологія", м. Мінськ, Республіка Білорусь
  • ПІРАНТЕЛ, Трендс Фарма Пвт. Лтд., Індія
  • ПІРАНТЕЛ, Шречем Фармасьютікалс Пвт. Лтд., Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Пірантел (Pyrantel)

Фармакотерапевтична група: Р02СС01 - протигельмінтні засоби. Засоби, що застосовуються при нематодозах. Похідні тетрагідропіримідину

Основна фармакотерапевтична дія: ефективний протиглисний засіб, активний при лікуванні захворювань, спричинених круглими глистами; активний відносно Enterobius vermicularis, Ascaris lumbricoides, Ankylostoma duodenale, Necator americanus, помірну дію справляє на Trichocephalus trichiurus; деполяризуюча дія спричиняє розвиток нейромускулярного блоку чутливих до нього гельмінтів, внаслідок чого виникає спазм м’язів гельмінта, втрата його здатності утримання, і він видаляється з організму перистальтикою кишечнику; не подразнює слизову кишечнику і не призводить до міграції глистів; згубна дія поширюється на паразитів у ранній фазі їх розвитку і на статевозрілі форми, але не діє на лялечки в період їх міграції в тканинах; ефективний при інвазіях гостриками (Enterobius vermicularis) і аскаридами (Ascaris lumbricoides); може бути застосований при інвазіях анкілостомою: більш ефективний при лікуванні захворювання, спричиненого дванадцятипалою анкілостомою (Ancylostoma duodenale), ніж спричиненого американською анкілостомою (Necator americanus).

Показання для застосування ЛЗ: ентеробіоз, аскаридоз, анкілостомоз, некатороз ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: приймається внутрішньо 1 р/добу (кількість разів на добу), незалежно від прийому їжі та часу доби; немає необхідності застосовувати проносні засоби або утримуватися від приймання їжі; дорослим доцільніше призначати препарат у вигляді таблеток, дітям – у вигляді суспензії; при ентеробіозі, аскаридоз (також при змішаних інвазіях цими паразитами) для дітей і дорослих курсова доза – 10 мг/кг одноразово ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), максимальна доза – 1 г внутрішньо одноразово (діти від 6 міс. до 2 років – 125 мг, діти 2 - 6 років – 250 мг, діти 6 - 12 років – 500 мг, діти старші 12 років та дорослі з вагою тіла менше 75 кг – 750 мг, дорослі з вагою тіла понад 75 кг – 1 г); при інвазії гостриками (або круглими черв’яками) рекомендують повторити лікування через 3 тижні; при анкілостомідозі та некаторозі рекомендуються такі ж дози, або (при тяжких формах захворювань) по 20 мг/кг на добу в 1 - 2 прийоми протягом 2-3 днів; при ентеробіозі з метою покращання ефекту рекомендовані чітке дотримання правил особистої гігієни (особливо дітям) та повторний прийом препарату через 4 тижні після попереднього; коли виявлено зараження тільки аскаридами, можна зменшити дозу, а саме - 5 мг/кг маси тіла.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: зниження апетиту, нудота, блювання, діарея, біль в животі, пов’язані з елімінацією паразита, підвищення активності печінкових трансаміназ; головний біль, запаморочення, сонливість, безсоння, галюцинації, сплутаність свідомості, парестезії; шкірний висип, свербіж, пропасниця.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, порушення функцій печінки, вагітність, лактація, діти до 6 місяців, одночасне застосування піперазину.

Форма випуску: Таблетки по 125 мг , по 250 мг ; Суспензія оральна, 125 мг/2,5 мл та по 250 мг/5 мл по 10 , по 15 мл , по 20 мл у флаконах

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Не застосовувати з левамізолом (потенціювання токсичності левамізолу) та з піперазином, який є антагоністом протигельмінтної дії пірантелу.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Застосування можливо, коли очікувана користь перевищує можливий ризик. 
Лактація: Застосування можливо, коли очікувана користь перевищує можливий ризик.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Не рекомендується.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Від 6 місяців 125 мг на 10 кг ваги тіла.
Особи похилого та старечого віку: Вікових обмежень щодо застосування немає -

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Після прийому препарату послаблюючі засоби не призначають. Після закінчення курсу лікування провести контрольні лабораторні дослідження (аналізи калу на наявність паразитів).
Інформація для пацієнта: При ентеробіозі проводити одночасне лікування всіх осіб, які мешкають в одному приміщенні з хворим