Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Піридоксин (Pyridoxine)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиВітаміни та мінералиПіридоксин

Піридоксин (Pyridoxine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ПІРИДОКСИН-ДАРНИЦЯ (ВІТАМІН В6-ДАРНИЦЯ), ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • ПІРИДОКСИНУ ГІДРОХЛОРИД, Одеське ВХФП "Біостимулятор" у формі ТОВ, м. Одеса, Україна
  • ПІРИДОКСИНУ ГІДРОХЛОРИД - ЗДОРОВ`Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • ПІРИДОКСИНУ ГІДРОХЛОРИД (ВІТАМІН В6), Дочірнє підприємство "Львівдіалік" ДАК "Укрмедпром", м. Львів, Україна
  • ВІТАМІН В6, АТ (артеріальний тиск) ТЕВА КУТНО, Польща
  • ВІТАМІН В6, АТ (артеріальний тиск) ТЕВА КУТНО/АТ Кутнівський фармацевтичний завод "Польфа", Польща/Польща

Інструкція для застосування: Піридоксин (Pyridoxine)

Фармакотерапевтична група: А11НА02 - прості препарати вітамінів.

Основна фармакотерапевтична дія: препарат водор-нного вітаміну В6, відіграє важливу роль в обміні речовин; необхідний для нормального функціонування ЦНС (центральна нервова система) і периферичної нервової системи; у фосфорильованій формі є коферментом багатьох ферментів, що здійснюють процеси декарбоксилювання і переамінування амінокислот.

Показання для застосування ЛЗ: гіпо- й авітаміноз В6 ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), токсикоз вагітних, атеросклероз, анемія ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), лейкопенія різного генезу, захворювання нервової системи (радикуліт, неврит, невралгія ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), паркінсонізм, хвороба Літтла), інволюційна депресія, г. (Гострий) і хр. (Хронічний) гепатит, себореєподібні і несеборейні дерматити, оперізувальний лишай, нейродерміти, псоріаз, ексудативний діатез, повітряна і морська хвороба, хвороба Мен’єра; для зменшення токсичних ефектів протитуберкульозних препаратів ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: вводять в/м (внутрішньом’язеве введення), в/в (внутрішньовенне введення) або п/ш (підшкірне введення), особливо якщо через порушення всмоктування в кишечнику прийом препарату внутрішньо неможливий; парентерально при всіх зазначених шляхах введення добова доза для дорослих становить 0,05 - 0,1 г; для дітей дозу призначає лікар індивідуально і використовують інший препарат вітаміну В6 з меншим дозуванням, курс лікування становить 30 днів; при паркінсонізмі в/м (внутрішньом’язеве введення) вводять 5 % р-ну 2 мл/добу, курс лікування – 20 - 25 днів, через 2-3 місяці, проводять повторний курс; за іншою схемою лікування цього захворювання 5 % р-н вводять в/м (внутрішньом’язеве введення), у початковій добовій дозі 50-100 мг, а потім щодня дозу підвищують на 50 мг і доводять до 300-400 мг/добу, однократно, терапія при цьому здійснюється курсами 12-15 днів; для лікування інволюційної депресії препарат вводять в/м (внутрішньом’язеве введення) у дозі 200 мг/добу; при терапії сидеробластної анемії препарат вводять в/м (внутрішньом’язеве введення) по 0,1 г, 2 рази на тиждень (одночасно рекомендується прийом кислоти фолієвої, рибофлавіну, вітаміну В12).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: шкірний висип, кропив’янка, окремі випадки анафілактичного шоку.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.

Форма випуску: табл. (Таблетки) по 50 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Не призначати одночасно з леводопою, оскільки піридоксин послаблює дію останньої. Не змішувати в одному шприці з р-нами вітамінів В1 і В12. Гормональні контрацептиви, гідралазин, пеніцилламін підвищують потребу в піридоксині. Препарат зменшує нейротоксичну дію ізоніазиду, також усуває побічні ефекти трициклічних антидепресантів, апресину, циклосерину, знижує рівень фенобарбіталу, дифеніну в крові. Ефективний при тривалому застосуванні левоміцетину для попередження офтальмологічних ускладнень. Піридоксин збільшує діурез і посилює дію діуретиків. У хворих з хр. (Хронічний) СН (серцева недостатність) препарат потенціює дію серцевих глікозидів.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: призначається з урахуванням переваги користі від його застосування порівняно з потенційним ризиком для плода
Лактація: призначається з урахуванням переваги користі від його застосування порівняно з потенційним ризиком для дитини

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при ІХС (ішемічна хвороба серця).
Порушення функції печинки: З обережністю при тяжких ураженнях.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Парентерально препарат призначають із розрахунку 1-2мг/кг маси тіла.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Обережно застосовувати хворим на виразкову хворобу шлунка, ДПК (дванадцятипала кишка) у зв’язку з можливим підвищенням кислотності шлункового соку, при важких ураженнях печінки, хворим на ІХС
Інформація для пацієнта: Обмін піридоксину порушується при регулярному вживанні алкоголю.

Комбіновані препарати, що містять Піридоксин