Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Бісакодил (Bisacodyl) **

Категорія: ГастроентерологіяПроносні засобиКонтактні проносні засобиБісакодил

Бісакодил (Bisacodyl) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • БІСАКОДИЛ, ВАТ "Монфарм", м. Монастирище, Черкаська обл, Україна
  • БІСАКОДИЛ, ЗАТ "Лекхім–Харків", м. Харків, Україна
  • БІСАКОДИЛ-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • БІСАКОДИЛ, Ай-Сі-Ен Польфа Жешув АТ (артеріальний тиск), Польща
  • БІСАКОДИЛ, АТ (артеріальний тиск) "Гріндекс", Латвія
  • БІСАКОДИЛ, Балканфарма-Дупниця АТ (артеріальний тиск), Болгарія
  • БІСАКОДИЛ, ГлаксоСмітКляйн Фармасьютикалз С.А., Польща
  • БІСАКОДИЛ, Фармапрім СРЛ, Республіка Молдова
  • БІСАКОДИЛ ГРІНДЕКС, АТ (артеріальний тиск) "Гріндекс", Латвія

Інструкція для застосування: Бісакодил (Bisacodyl)

Фармакотерапевтична група: А06АВ02 - контактні проносні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: проносна; стимулює перистальтику товстої кишки шляхом подразнюючої дії на слизову оболонку або прямої стимуляції нервових закінчень у підслизовому та слизовому нервових сплетеннях; погано абсорбується з ШКТ (шлунково-кишковий тракт) і сам впливає на абсорбцію електролітів, в результаті чого підвищений осмотичний тиск у просвіті кишечнику утримує більшу кількість води, що є наслідком пом’якшення випорожнень і полегшення їх пасажу в товстій кишці; крім того, збільшується об’єм випорожнень, що стимулює перистальтику та полегшує дефекацію; бактеріальні ферменти товстої кишки метаболізують препарат до активної сполуки – дифенолу, який підлягає кон’югації під час першого проходження через печінку з глюкуроновою або сірчаною кислотою та повертається до кишечнику через ентерогепатичну циркуляцію, що пролонгує дію препарату.

Показання для застосування ЛЗ: симптоматичного лікування запорів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), у тому числі хр. (Хронічний) запорів у лежачих і літніх пацієнтів, а також перед діагностичними процедурами, хірургічними та акушерськими втручаннями, а також у перед- та післяопераційний період БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: внутрішньо препарат приймають перед сном, незалежно від часу вживання їжі; разова доза для дорослих – 1 або 3 табл. (Таблетки) (5 мг - 15 мг) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); при недостатньому проносному ефекті препарат приймають додотково наступного ранку по 1 - 2 табл. (Таблетки) (5 мг - 10 мг); у лікарській формі драже дорослим рекомендовано - по 1–2 драже 1 р/добу (кількість разів на добу); курс застосування – не більше 10 днів; у лікарській формі супозиторій дорослим рекомендовано 1 супозиторій (10 мг) 1 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: можливі болі в животі, подразнення анальної зони (біль, відчуття жару, кровотеча), болісні спазми кишечнику; ангіоневротичний набряк, анафілактичні реакції; у пацієнтів похилого віку, які часто використовують цей ЛЗ (лікарський засіб), може виникати слабкість, порушення координації, гіпотензія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: біль у животі, нудота та блювання невідомої етіології, апендицит, кишкова непрохідність, коліт, г. (Гострий) запальні захворювання органів черевної порожнини, шлунково-кишкові кровотечі, маткові кровотечі, захворювання прямої кишки, г. (Гострий) проктит, г. (Гострий) геморой, спастичний запор, защемлена грижа, анальні тріщини, тяжка дегідратація, гіперчутливість до бісакодилу або до інших компонентів препарат, вагітність та період годування груддю, дитячий вік.

Форми випуску ЛЗ: супозиторії ректальні по 10 мг; драже по 5 мг; табл. (Таблетки) по 5 мг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, кишковорозчинні по 5 мг;

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Спричинює недостатність калію, обрежно з сечогінними та b-адреноміметичними засобами і засобами, токсичність яких зростає при недостатності калію ( серцеві глікозиди). Підсилює недостатніть води та електролітів. Молоко та антацидні засоби послаблюють його дію .

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Може застосовуватися виключно за рекомендацією лікаря.
Лактація: Може застосовуватися виключно за рекомендацією лікаря.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Діти 6 – 12 років : драже приймати цілим (не розжовувати та не розкришувати).
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Спеціальних рекомендацій немає
Інформація для пацієнта: Уникати тривалого та систематичного застосування, це веде до атонії кишечника та неможливості випорожнення без застосування все більш сильних проносних засобів. Не застосовувати при болі у животі невідомого походження, які супроводжуються нудотою та блюванням. Має оболонку, яка попереджує подразнюючу дію препарату на шлунок, ч/з це драже приймати цілим, без попереднього розкришення або розжовування.