Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Глікозиди сени (Sennosides A & B) *, **

Категорія: ГастроентерологіяПроносні засобиКонтактні проносні засобиГлікозиди сени

Глікозиди сени (Sennosides A & B) *, **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • СЕНАДЕКСИН, ВАТ "Лубнифарм", м. Лубни, Полтавська обл., Україна
  • СЕНАДЕКСИН-ЗДОРОВ'Я, СЕНАДИН-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • ЕКС-ЛАКС, Новартіс Екс Лакс Інк., Пуерто-Ріко
  • СЕНАДЕ®, Ципла Лтд, Індія
  • СЕНАЛДЕ, Елегант Індія, Індія
  • СЕНАЛЕКС, Наброс Фарма Пвт. Лтд., Індія
  • ШОКОЛАКС®, Ментолатум Австралазія Пті Лтд, Австралія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Глікозиди сени (Sennosides A & B)

Фармакотерапевтична група: A06AB06 - Проносні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: мають проносну дію, яка проявляється у вигляді розм’якшення або розрідження калових мас і настає за 6–10 год (Година) після приймання препарату і зумовлений переважно гальмуванням абсорбції рідини із товстого кишечнику та впливом на його перистальтику; вибірково діє на ободову кишку, нормалізує функціонування кишечнику.

Показання для застосування ЛЗ: хр. (Хронічний) запор БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), атонічний або функціональний запор у дітей, людей похилого віку, лежачих хворих у післяопераційному періоді, запори, які пов’язані з гемороєм та тріщинами прямої кишки, підготовка до рентгенологічних обстежень.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим призначають по 1 табл. (Таблетки) на ніч або вранці натще; при необхідності дозу можна збільшити до 2–3 табл. (Таблетки) на один прийом; дітям от 1 до 3 років призначають по 1/2 табл. (Таблетки) (при необхідності – до 1 табл.); дітям от 4 до 12 років – по 1 табл. (Таблетки) (при необхідності – до 11/2 – 2 табл.); тривалість лікування не повинна перевищувати 7 діб.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: метеоризм, болі в животі за типом колік, нудота, блювання; при довготривалому застосуванні, особливо у високих дозах, - втрата електролітів, альбумінурія та гематурія, протеінурія, меланоз кишок, знебарвлення сечі; втомлюваність, шкірний висип, судоми, колапс, АР (алергічні реакції).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість, кишкова непрохідність, апендицит та інші запальні захворювання органів черевної порожнини, перитоніт, спастичний коліт, защемлена кила, кровотеча із ШКТ (шлунково-кишковий тракт), маткова кровотеча, цистит, запори нейрогенного та ендокринного походження, порушення водно-електролітного обміну; діти до 1 року.

Форми випуску ЛЗ: пастилки по 15 мг; табл. (Таблетки) по 13,5 мг, по 70 мг