Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Будесонід (Budesonide)

Категорія: ГастроентерологіяПротизапальні засоби, що застосовуються при захворюваннях кишечникаКортикостероїди локальної діїБудесонід

Будесонід (Budesonide)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • БУДЕНОФАЛЬК, Др. Фальк Фарма ГмбХ, Німеччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Будесонід (Budesonide)

Фармакотерапевтична група: А07ЕА06 - протизапальні засоби, що застосовуються при захворюваннях кишечнику. Кортикостероїди місцевої дії.

Основна фармакотерапевтична дія: протизапальна.

Показання для застосування ЛЗ: хвороба Крона від незначної до помірної вираженості, з локалізацією у клубовій та/або висхідній кишці, неспецифічний виразковий коліт БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), мікроколіти.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим рекомендовано по 1 капс. (капсули) 3 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) за півгодини до їжі, запиваючи достатньою кількістю рідини; препарат не можна приймати дітям у зв’язку з відсутністю достатнього досвіду застосування препарату у цій віковій групі; тривалість лікування звичайно становить 8 тижнів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); повний ефект досягається через 2 – 4 тижні; лікування треба припиняти не одразу, а поступово знижуючи дози БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); у перший тиждень дозування слід знизити до 2 капс./добу; на другий тиждень слід приймати лише 1 капс. (капсули) Вранці; після цього лікування може бути припинене.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: набряк ніг, с-м (Синдром) Кушінга; пседвопухлина мозку, можливо також в поєднанні з набряком зорового диску у підлітків; дифузний м’язовий біль та слабкість, остеопороз; частота асоційованих з ГК (Глюкокортикоїди) побічних явищ при прийомі будесоніду приблизно на половину менша, ніж при прийомі рівноцінних доз преднізолону.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; локальні інфекції кишечнику (бактеріальні, грибкових, амебні, вірусні); цироз печінки та ознаки портальної гіпертензії.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 3 мг; капс. (капсули) тверді з кишковорозчинними гранулами по 3 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Кетоконазол, ітраконазол - суттєве підвищення будесоніду в плазмі.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Можна застосовувати. У перші 3 місяці лише після ретельного аналізу користі та врахування всіх ризиків.
Лактація: Застосування в тому випадку, коли очікувана користь для матері перевищує будь-який можливий ризик для дитини.При лікуванні годувати груддю не можна.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Гіпертензія, підвищений ризик тромбозів, васкуліт після відміни.
Порушення функції печинки: Протипоказаний при цирозі та ознаках портальної гіпертензії.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Особлива увага пацієнтам, які переходять з пероральних стероїдів. В період стресу, планових хірургічних втручань враховувати можливість застосування додаткових системних КС. Заміна терапії системними стероїдами на будесонід іноді призводить до проявів алергії, які раніше купірувались системними препаратами. Безпосередньо після застосування дози може виникнути парадоксальний бронхоспазм. Пригнічення запальної реакції та імунної системи підвищує сприйнятливість до інфекцій , які можуть бути замаскованими
Інформація для пацієнта: При застосуванні інгаляційних КС промивати ротову порожнину водою після кожного введення дози, що зумовлено ризиком інфікування ротової частини глотки грибковою мікрофлорою. Звернутися до лікаря, якщо ефект лікування буде знижуватися. У дітей та підлітків, які одержують довготривале лікування КС, регулярний моніторинг росту.

Комбіновані препарати, що містять Будесонід