Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Подорожник великий (Plantago major) **

Категорія: ГастроентерологіяЗасоби, що підвищують апетитПодорожник великий

Подорожник великий (Plantago major) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ПЛАНТАГЛЮЦИД-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • ПОДОРОЖНИКА СІК, ВАТ "Лубнифарм", м. Лубни, Полтавська обл., Україна

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Подорожник великий (Plantago major)

Фармакотерапевтична група: A02Х - засоби, що впливають на систему травлення та метаболізм. Засоби для лікування кислотно-залежних захворювань.

Основна фармакотерапевтична дія: засіб рослинного походження, являє собою сумарний препарат з листя подорожника великого (Рlаntаgо major L.), містить суміш полісахаридів, глiкозид ринантин, каротин, вiтамiн С, дубильнi речовини, слизи, ензими, лимонну кислоту, танін, гiркоту, флавоноїди та iншi сполуки; знижує тонус гладких м’язів шлунка і кишечнику, зменшує набряклість складок слизової оболонки шлунка.

Показання для застосування ЛЗ: анорексія, гіпоацидний гастрит (лікування і профілактика рецидивів), розлади травлення, пов’язані зі зниженою кислотністю шлункового соку.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: внутрішньо за 20–30 хв (Хвилина) до їди, розводячи перед прийомом в ¼ склянки теплої води; дорослим і дітям старше 12 років призначають по 1 пакету 2–3 р/добу (кількість разів на добу); дітям віком від 6 до 12 років призначають по ½ пакету 2–3 р/добу (кількість разів на добу), дітям молодше 6 років – ¼ пакету 2–3 р/добу (кількість разів на добу); тривалість лікування в період загострення гастриту – 3–4 тижні; для профілактики рецидивів препарат застосовують у тих самих дозах 1–2 р/добу (кількість разів на добу) протягом 1–2 міс; у формі рідини для перорального застосування внутрішньо за 15-30 хв (Хвилина) до їди по 1 ст.л. (столова ложка) 3 р/добу (кількість разів на добу); дітям, віком старше 12 років призначають із розрахунку 1 крап./рік життя дитини, приймати 2 р/добу, курс лiкування – 30 днiв.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР (алергічні реакції), печія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, гіперацидний гастрит, виразкова хвороба шлунка та ДПК (дванадцятипала кишка) з підвищеною кислотністю; рідина для перорального застосування протипоказана дітям віком до 12 років.

Форми випуску ЛЗ: гранули по 2 г у пакетах; рідина для перорального застосування по100 мл у фл.