Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Орципреналін (Orciprenaline)

Категорія: Пульмонологія. Лікарські засоби, що застосовуються при обструктивних захворюваннях дихальних шляхівБронходилататориАдреностимуляториНеселективні b2-агоністиОрципреналін

Орципреналін (Orciprenaline)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АСТМОВЕНТ-МФ, ТОВ "Мікрофарм", м. Харків, Україна

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Орципреналін (Orciprenaline)

Фармакотерапевтична група: R03AB03 - протиастматичний засіб для інгаляційного застосування. Неселективний агоніст b2-адренорецепторів.

Основна фармакотерапевтична дія: адреностимулятор в основному непрямої дії, що володіє деякою вибірковістю у відношенні b2-адренорецепторів, як бронходилататор менш безпечний в порівнянні із селективними b2-агоністами короткої і пролонгованої дії, тому що частіше викликає аритмії й інші побічні ефекти; справляє значний бронхолітичний ефект, лікує та запобігає розвитку бронхоспазму, стимулюючи β2-адренорецептори; після інгаляції ефект розвивається через 10–15 хв (Хвилина), досягаючи максимуму через 1–1,5 год (Година), і продовжується 3–6 год (Година).

Показання для застосування ЛЗ: лікування нападів задишки, спричиненої скороченням гладкої мускулатури бронхів при БА (бронхіальна астма) та ХОЗЛ (хронічні обструктивні захворювання легенів).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослі та діти старше 12 років - 1–2 дози при потребі; за необхідності повторні дози застосовуються не раніше, ніж через 20–30 хв (Хвилина) після першої; застосовувати препарат у наступний раз можна через 4 год (Година); не слід застосовувати більше 12 доз/добу; препарат у разовій дозі можна застосовувати також дітям старше 3 років.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: відчуття тривоги та втоми; нудота, блювання, відчуття неприємного смаку; головний біль та запаморочення, підвищення АТ (артеріальний тиск), гіпергідроз, тремтіння та скорочення м’язів, тахікардія та інші види порушень серцевого ритму, періодичне посилене серцебиття, гіпокаліємія; місцеве подразнення, АР (алергічні реакції); кашель, парадоксальний бронхоспазм і посилення задишки.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до компонентів препарату, тахікардія та інші види аритмій, період лактації.

Форми випуску ЛЗ: аерозоль для інгаляцій, дозований, 750 мкг/дозу по 15 мл (300 доз)

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Інші бета-симпатоміметики, холінолітики та метилксантини підсилюють дію орципреналіну, який сам може спричиняти такі побічні ефекти: тривогу, головний біль і запаморочення, прискорене серцебиття, гіпокаліємію. З інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза) або трициклічних антидепресантів може підсилити вплив орципреналіну на гладку мускулатуру кровоносних судин.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Призначати тоді, коли потенційна користь для матері більша за можливий ризик для плоду і дитини.
Лактація: Протипоказаний. 

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: У разовій дозі можна дітям старше 3 років. Лише під наглядом дорослих.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: З обережністю призначати хворим на ІХС (ішемічна хвороба серця), АГ (артеріальна гіпертензія), гіпертиреоз, неконтрольований діабет, епілепсію. Збільшення кількості доз або частоти їх введення може мати наслідком аритмію і тахікардію.
Інформація для пацієнта: Перед першим використанням добре струснути балон і випустити 1–2 дози у повітря. Під час інгаляції дотримуватися інструкції. Мундштук інгалятора регулярно промивати теплою водою.