Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Тіотропію бромід (Tiotropium bromide)

Категорія: Пульмонологія. Лікарські засоби, що застосовуються при обструктивних захворюваннях дихальних шляхівБронходилататориМ-холіноблокаториМ-холіноблокатори пролонгованої діїТіотропію бромід

Тіотропію бромід (Tiotropium bromide)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • СПІРИВА®, СПІРИВА® РЕСПІМАТ®, Берінгер Інгельхайм Фарма ГмбХ і Ко. КГ, Нiмеччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Тіотропію бромід (Tiotropium bromide)

Фармакотерапевтична група: R03BB04 - протиастматичний засіб, що застосовується інгаляційно; антихолінергічні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: є специфічним антимускариновим агентом тривалої дії, що в клінічній медицині часто називається антихолінергічним агентом; має подібну спорідненість з усіма підтипами мускаринових рецепторів від М1 до М5; у дихальних шляхах інгібіція М3-рецепторів спричиняє розслаблення гладкої мускулатури; бронхопротективний ефект дозозалежний та триває більше 24 год (Година). Тривалість ефекту зумовлена дуже повільним вивільненням із М3-рецепторів; період напіврозпаду тіотропію значно довший, ніж у іпратропію; при інгаляційному застосуванні він демонструє прийнятний терапевтичний діапазон до появи системних антихолінергічних ефектів. Бронходилатація після інгаляції тіотропію в першу чергу є місцевим ефектом (у дихальних шляхах) і не системним

Показання для застосування ЛЗ: підтримуюча терапія при ХОЗЛ (хронічні обструктивні захворювання легенів); профілактика загострення захворювання.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: рекомендована доза 1 інгаляція вмісту 1 капс. (капсули) на день за допомогою інгаляційного пристрою або дві інгаляції аерозолю за допомогою інгаляційного пристрою 1 р/добу (кількість разів на добу) в один і той же час доби

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: сухість у роті, запор; кашель, місцеве подразнення гортані; хрипота, носова кровотеча; тахікардія; суправентрикулярна тахікардія, фібриляція передсердя, відчуття серцебиття; утруднене сечовипускання і затримка сечі (у схильних до цього чоловіків); запаморочення; висипання, кропив’янка, свербіж, ангіоневротичний набряк, інші реакції гіперчутливості; нечіткість зору, г. (Гострий) глаукома; бронхоспазм, викликаний інгаляцією; зневоднення; безсоння, синусит, орофаренгіальний кандидоз, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, гінгівіт, глосит, стоматит; непрохідність кишечнику; інфекція шкіри та виразка шкіри; набряк суглобів; інфекція сечових шляхів

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, вагітність, період годування груддю, дитячий вік

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) з порошком для інгаляцій по 18 мкг; р-н для інгаляцій, 2,5 мкг/інгаляцію по 4 мл (60 інгаляцій)

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

В поєднанні з іншими ЛЗ (лікарський засіб), що містять антихолінергики не рекомендується.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: не слід застосовувати без оцінки співвідношення користі, що передбачається, та можливого ризику відносно плода.
Лактація: не слід застосовувати без оцінки співвідношення користі, що передбачається, та можливого ризику відносно дитини.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Корекція дози не потрібна при недостатності.
Порушення функції нирок: З обережністю при помірній, тяжкій недостатності, гіперплазії передміхурової залози, обструкції шийки сечового міхура.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не слід призначати
Особи похилого та старечого віку: приймати згідно з рекомендованою дозою

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Призначається 1 р/добу (кількість разів на добу) для підтримуючої терапії, не призначений для початкового лікування г. (Гострий) нападів бронхоспазму. Застосовуватися з обережністю в пацієнтів із закритокутовою глаукомою, гіперплазією передміхурової залози, обструкцією шийки сечового міхура. Інгаляційні препарати можуть викликати інгаляційно-індукований бронхоспазм. Препарат містить 5,5 мг лактози моногідрату в капсулі.
Інформація для пацієнта: Недопустимість потрапляння порошку в очі. Не користуватися більше 1 р/день. Поява запаморочення або нечіткості зору може вплинути на здатність керувати автомобілем та механічними пристроями.