Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Доксофілін (Doxofilline)

Категорія: Пульмонологія. Лікарські засоби, що застосовуються при обструктивних захворюваннях дихальних шляхівБронходилататориКсантиниДоксофілінДоксофілін

Доксофілін (Doxofilline)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АЕРОФІЛІН, Ей. Бі. Сі. Фармасьютіци АТ (артеріальний тиск), Італія
  • ПУРОКСАН СИРОП, ПУРОКСАН ТАБЛ., M&H Мануфектурінг Ко., Лтд, Таїланд

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Доксофілін (Doxofilline)

Фармакотерапевтична група: R03DA11 - похідне ксантину, протиастматичний засіб. Спазмолітичні засоби, які розслаблюють гладкі м'язи кровоносних судин, а також бронхів та інших внутрішніх органів.

Основна фармакотерапевтична дія: бронхолітична дія; діє виключно на гладенькі м”язи бронхів та легеневих судин, що призводить до бронходилятації; не має стимулюючої дії на ЦНС (центральна нервова система) та не впливає на роботу серця, судин та нирок; біологічний T1/2 (період напівіснування) становить понад 6 год (Година), тому дозволяється триразове застосування препарату на добу, що забезпечує постійний та ефективний рівень в плазмі.

Показання для застосування ЛЗ: лікування та профілактика бронхообструктивного с-му при БА (бронхіальна астма), ХОЗЛ (хронічні обструктивні захворювання легенів), емфіземі легень.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дози встановлюються індивідуально залежно від віку, ваги та особливостей метаболізму хворого; середня добова доза для дорослих становить 800 – 1200 мг (1 табл. (Таблетки) 2 – 3 р/добу); дітям шкільного віку (6-12 років) по ½ табл. (Таблетки) 2 – 3 р/добу (кількість разів на добу) (12 – 18 мг/кг на добу).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, біль в епігастральній ділянці, дратівливість, головний біль, безсоння, екстрасистолія, тахипное; у поодиноких випадках – гіперглікемія, альбумінурія; в разі передозування існує ймовірність виникнення тяжкої серцевої аритмії і судомних нападів (тонічних, клонічних).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до компонентів препарату або до інших похідних ксантину; г. (Гострий) ІМ (інфаркт міокарда); знижений АТ (артеріальний тиск); дитячий вік до 6 років; період годування грудьми.

Форми випуску ЛЗ: сироп, 100 мг/5 мл по 100 мл у фл. (Флакон); табл. (Таблетки) по 400 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Еритроміцин, лінкоміцин, кліндаміцин, алопуринол, циметидін, вакцина проти грипу, пропранолол - уповільнюють виведення похідних ксантину, підвищують рівень препарату в плазмі. Фенітоїн, інші протисудомні засоби і сигаретний дим - прискорювати виведення похідних ксантину, зменшується період напіврозпаду в плазмі.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Ретельна оцінка співвідношення користі та ризику.
Лактація: Даних немає

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при підвищеному АТ (артеріальний тиск), кардіопатії, хр. (Хронічний) легеневому серці, хр.СН.
Порушення функції печинки: З обережністю.
Порушення функції нирок: З обережністю при вираженій недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: До 6-ти років протипоказаний
Особи похилого та старечого віку: Призначають з обережністю

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не застосовувати з іншими препаратами, що містять ксантин. Дотримуватися обережності при застосуванні препарату та ефедрину або інших симпатоміметиків. З обережністю застосовувати препарат для лікування хворих з підвищеним АТ (артеріальний тиск), що страждають на кардіопатію, і пацієнтів з тяжкою формою гіпоксії, гіпертиреоїдізму, хр. (Хронічний) легеневого серця, із хр. (Хронічний) СН (серцева недостатність), захворюваннями печінки, пептичною виразкою, з вираженою нирковою недостатністю. Особливої обережності дотримуватися при лікуванні пацієнтів з хр. (Хронічний) СН (серцева недостатність), у них знижується виведення препарату з крові, яке продовжується протягом довгого періоду, навіть після закінчення лікування.
Інформація для пацієнта: Обмежити прийом харчових продуктів і напоїв, що містять кофеїн.