Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Будесонід (Budesonide)

Категорія: Пульмонологія. Лікарські засоби, що застосовуються при обструктивних захворюваннях дихальних шляхівГлюкокортикостероїдиІнгаляційні глюкокотикостероїдиБудесонід

Будесонід (Budesonide)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • БУДЕКОРТ®, Ципла Лтд, Індія
  • ПУЛЬМАКС, АЙВЕКС Фармасьютикалз с.р.о./Нортон Ватерфорд Т/А АЙВЕКС Фармасьютикалз, Чеська Республіка/Ірландія
  • ПУЛЬМАКС, Нортон Ватерфорд Т/А АЙВЕКС Фармасьютикалз/АЙВЕКС Фармасьютикалз с.р.о., Ірландія/Чеська Республіка
  • ПУЛЬМІКОРТ, ПУЛЬМІКОРТ ТУРБУХАЛЕР, АстраЗенека АБ, Швеція

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Будесонід (Budesonide)

Фармакотерапевтична група: R03BA02 - препарати для лікування обструктивних захворювань дихальних шляхів. Глюкокортикоїди.

Основна фармакотерапевтична дія: місцева протизапальна та антипроліферативна дія; ГКС (глюкокортикостероїди) з сильною місцевою протизапальною дією; спорідненність з ГКС (глюкокортикостероїди) рецепторами є приблизно в 15 разів більша ніж у преднізолону; протизапальна дія зумовлює зменшення бронхіальної обструкції як на ранньому, так і на пізньому етапі АР (алергічні реакції); знижує активність гістаміну та метахоліну; після інгаляційного застосування швидко абсорбується; пікова концентрація у плазмі досягається в межах 60 хв (Хвилина) після початку розпилення та становить приблизно 4 нмоль/л після застосування дози 2 мг; у дорослих легеневе розподілення будесоніду, що застосовується через небулайзер, становить приблизно 15% від номінальної дози.

Показання для застосування ЛЗ: базисна протизапальна терапія і лікування загострень БА (бронхіальна астма) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ХОЗЛ (хронічні обструктивні захворювання легенів), для лікування саркоїдозу, поліпозу носа (перед і після оперативного лікування), у випадках підвищеної резистентності до b-агоністів і у випадках загрози набряку легенів, спричиненого токсичною дією хлору, фосгену та інших отруйних речовин.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дозування є індивідуальним; якщо добова доза не перевищує 1 мг, всю дозу можна застосовувати одноразово; якщо потребуються вищі добові дози, дозу слід розділити на 2 застосування на добу; початкова доза має становити - діти старше 6 місяців 0,25 – 0,5 мг/добу (дозу можна підвищити до 1 мг/добу); дорослі 1-2 мг/добу; для підтримуючого лікування - діти старше 6 місяців 0,25 – 2 мг/добу; дорослі 0,5 – 4 мг/добу (у дуже тяжких випадках дозу можна підвищити ще більше); після застосування одноразової дози ефекту слід очікувати через кілька год (Година) - повний терапевтичний ефект досягається лише через декілька тижнів лікування; підтримуюча доза має бути якомога нижчою; для пацієнтів, які застосовують пероральні стероїди, на початку переходу з пероральних стероїдів пацієнт має бути у відносно стабільному стані, протягом 10 днів застосовують високу дозу у комбінації з дозою перорального ГК (Глюкокортикоїди), яку застосовували раніше; після цього пероральну дозу слід поступово зменшувати до найменшого можливого рівня, наприклад, на 2,5 мг преднізолону або еквівалента на місяць; у дітей, які не можуть вдихати через насадку, можна застосовувати дихальну маску.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: захриплість голосу, відчуття сухості в горлі; при довготривалому застосуванні у високих дозах можливий розвиток мікозу глотки і гортані.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; I триместр вагітності.

Форми випуску ЛЗ: ерозоль для інгаляцій, дозований, 100 мкг/на дозу по 200 доз, 200 мкг/ на дозу по 200 доз; порошок для інгаляцій дозований, 100 мкг/доза по 200 доз, 200 мкг/доза по 100 доз або по 200 доз, 400 мкг/дозу по 100 доз в інгаляторі; суспензія для інгаляцій, 0,25 мг/мл по 2,0 мл та 0,5 мг/мл по 2,0 мл

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Кетоконазол, ітраконазол - суттєве підвищення будесоніду в плазмі.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Можна застосовувати. У перші 3 місяці лише після ретельного аналізу користі та врахування всіх ризиків.
Лактація: Застосування в тому випадку, коли очікувана користь для матері перевищує будь-який можливий ризик для дитини.При лікуванні годувати груддю не можна.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Гіпертензія, підвищений ризик тромбозів, васкуліт після відміни.
Порушення функції печинки: Протипоказаний при цирозі та ознаках портальної гіпертензії.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Особлива увага пацієнтам, які переходять з пероральних стероїдів. В період стресу, планових хірургічних втручань враховувати можливість застосування додаткових системних КС. Заміна терапії системними стероїдами на будесонід іноді призводить до проявів алергії, які раніше купірувались системними препаратами. Безпосередньо після застосування дози може виникнути парадоксальний бронхоспазм. Пригнічення запальної реакції та імунної системи підвищує сприйнятливість до інфекцій , які можуть бути замаскованими
Інформація для пацієнта: При застосуванні інгаляційних КС промивати ротову порожнину водою після кожного введення дози, що зумовлено ризиком інфікування ротової частини глотки грибковою мікрофлорою. Звернутися до лікаря, якщо ефект лікування буде знижуватися. У дітей та підлітків, які одержують довготривале лікування КС, регулярний моніторинг росту.

Комбіновані препарати, що містять Будесонід