Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Фенспірид (Fenspiride)

Категорія: Пульмонологія. Лікарські засоби, що застосовуються при обструктивних захворюваннях дихальних шляхівІнші засоби для системного застосування при обструктивних захворюваннях дихальних шляхівІнші засобиФенспірид

Фенспірид (Fenspiride)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ІНСПІРОН, АТ (артеріальний тиск) "Галичфарм", м. Львів, Україна
  • ЕРЕСПАЛ®, Лабораторії Серв'є Індастрі, Франція

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Фенспірид (Fenspiride)

Фармакотерапевтична група: R03DX03 – засоби, що діють на респіраторну систему. Інші засоби для системного застосування при обструктивних захворюваннях респіраторної системи.

Основна фармакотерапевтична дія: протизапальна та антибронхоконстрикторна дія; властивості зумовлені складним механізмом дії препарату: блокуюча Н1-рецептори гiстамінну дія , що обумовлює антигістамінну, спазмолітичну дію на гладку мускулатуру бронхів та запобігає розвитку набряку, зменшує виділення слизу з носа та кількість бронхіального секрету; протизапальна дія, яка є результатом гальмування утворення та секреції факторів запалення (цитокiнiв, TNFa, похiдних арахiдонової кислоти, простагландинів, лейкотрієнів, тромбоксану, вiльних радикалiв); інгібіція a1-адренорецепторів, які стимулюють секрецію в’язкого слизу.

Показання для застосування ЛЗ: лікування г. (Гострий) та хр. (Хронічний) запальних процесів ЛОР-органів та дихальних шляхів (отит, синусит, риніт, ринофарингіт, трахеїт, ринотрахеобронхіт, бронхіт), ХОЗЛ (хронічні обструктивні захворювання легенів) з або без хр. (Хронічний) ДН (дихальна недостатність), у складі комплексної терапії БА (бронхіальна астма), сезонний та цілорічний алергічний риніт та інші прояви алергії з боку респіраторної системи та ЛОР–органів; респіраторні прояви кору, грипу; симптоматичне лікування коклюшу.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою рекомендовано до перорального застосування дорослим та дітям з 14 років; звичайна рекомендована добова терапевтична доза для лікування хр. (Хронічний) запальних процесів становить - 2 табл./на добу (вранці та ввечері); для посилення ефекту i/або у разі г. (Гострий) захворювань - 3 табл./добу (вранці, вдень i ввечері); у формі сиропу дітям до 14 років рекомендовано приймати в добовій дозі 4 мг/кг, розділену на 2-3 прийоми: дітям з масою до 10 кг - 10-20 мл/добу, з масою 10-45 кг – 30 -90 мл/добу; тривалість лікування залежить від показання до застосування та перебігу захворювання; мінімальний курс лікування г. (Гострий) станів 7-10 днів, хр. (Хронічний) станів - від 2 до 6 місяців.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: розлади травлення, нудота, біль у шлунку, сонливість; у поодиноких випадках - помірна синусова тахікардія, яка зменшується у разі зниження дози; еритема, фіксована пігментна еритема, висип, кропив’янка, набряк Квінке.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: сироп по 150 мл (200 мг/100 мл); сироп, по 150 мл у фл. (Флакон); табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 80 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Взаємодія не виявлена.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: He рекомендується.
Лактація: Не рекомендовано застосовувати .

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Дітям від 0 - 14 років добова доза становить 4 мг/кг маси тіла.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Лiкування не замiняє антибiотикотерапiї. Наявність у складі сиропу жовтого барвника може спричинити виникнення реакцій алергічного типу, включаючи БА (бронхіальна астма), особливо у хворих з алергією на ацетилсаліцилову кислоту.
Інформація для пацієнта: До складу сиропу входить сахароза 3 г в одній ч/ложці (9 г в одній ст.л.), що треба враховувати при дотриманні дієти з низьким вмістом цукру та при наявності ЦД