Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Кетотифен (Ketotifen)

Категорія: Пульмонологія. Лікарські засоби, що застосовуються при обструктивних захворюваннях дихальних шляхівСтабілізатори мембран гладких клітин та блокатори лейкотрієнових рецепторівСтабілізатори мембран гладких клітинКетотифен

Кетотифен (Ketotifen)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КЕТОТИФЕН, ЗАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", м. Київ, Україна
  • КЕТОТИФЕН, ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС", м. Харків, Україна
  • КЕТОТИФЕН-В, ВАТ "Монфарм", м. Монастирище, Черкаська обл, Україна
  • КЕТОТИФЕН-ЛХ, ЗАТ "Лекхім-Харків", м. Харків, Україна
  • ЗАДІТЕН, Фамар Франція, Франція
  • ЗАДІТЕН®, Новартіс Фарма С.А.С/Фамар Франція, Франція/Франція
  • КЕТОТИФЕН СОФАРМА, АТ (артеріальний тиск) "Софарма", Болгарія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Кетотифен (Ketotifen)

Фармакотерапевтична група: R06AХ17 - засоби, що застосовуються при бронхообструктивних захворюваннях дихальних шляхів. Препарати, які гальмують вивільнення та активність гістаміну та інших “медіаторів“ алергії та запалення.

Основна фармакотерапевтична дія: мембраностабілізуюча, антигістамінна дія; пригнічує сенсибілізацію еозинофілів рекомбінантними цитокінами людини і їх накопичення в дихальних шляхах; попереджує розвиток симптомів гіперреактивності дихальних шляхів, яка обумовлена фактором активації тромбоцитів або дією алергенів; попереджує розвиток бронхоспазму (не має бронхорозширюючу дію); клінічний ефект развивається через 6-8 тиж.

Показання для застосування ЛЗ: профілактика приступів БА (бронхіальна астма) (всі форми); алергічний бронхіт.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: всередину, під час їжі, дорослим і дітям понад 3 роки по 1 мг перші 3-4 дні у вечері (можливий седативний ефект), далі 2 мг/доб (по 1 мг вранці і ввечері); при необхідності у дорослих і детей старших 10 років добову дозу підвищують до 4 мг (по 2 мг 2 р/добу); сироп: дітям у віці від 6 міс до 3 років - в разовій дозі 2,5 мл - (0,05 мг/кг) 2 р/добу (кількість разів на добу); дітям старшим 3 років - по 5 мл (1 ч.л.) в перші 3-4 дні 1 раз ввечері, потім 2 р/добу (кількість разів на добу) (вранці і ввечері).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нервова система і органи чуття - седативний ефект, зниження реакційної спроможності, заторможеність, відчуття втоми, легке головокружіння, головний біль, сонливість, рідко – порушення сну, нервозність (особливо у дітей); ЖКТ - сухість в роті, підвищення апетиту, тошнота, рвота, гастралгія, запор; інші - тромбоцитопенія, цистіт, збільшення маси тіла, шкірні АР (алергічні реакції).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість, вагітність, годування груддю, дитячий вік до 3 років (табл.) або 6 міс (сироп).

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 1 мг; сироп, 1 мг/5 мл по 100 мл, по 50 мл; табл. (Таблетки) по 1 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Може посилювати ефекти препаратів, які мають пригнічувальний вплив на ЦНС (центральна нервова система), антигістамінних засобів і алкоголю.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: З обережністю призначатати з урахуванням співвідношення ризик/користь (краплі очні)Можна призначати лише у разі крайньої необхідності(табл.)
Лактація: Жінки, які приймають препарат не повинні годувати груддю(табл..)Можна використовувати під час годування груддю( краплі очні)

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Не відміняти протиастматичні засоби.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Можуть знадобитися вищі дози (в мг/кг маси тіла) порівняно з дорослими. Дітям до 3х років- сироп
Особи похилого та старечого віку: Особливих рекомендацій не потрібно

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не одразу відміняти протиастматичні симптоматичні та профілактичні засоби, які хворий приймає (особливо СКС) ч/з наявність надниркової недостатності. При одночасному прийомі протидіабетичних препаратів - контроль кількісоті тромбоцитів у периферичній крові. Може спричиняти зниження порога судомної готовності. При призначенні сиропу хворим на ЦД (цукровий діабет) враховувати, що 5 мл сиропу містять 3 г вуглеводів. Сироп містить також 2,35 об’ємних відсотків етанолу.Неефективний для купірування астматичного нападу.
Інформація для пацієнта: У перші дні може спостерігатися сповільнення швидкості реакції, дотримуватись обережності при керуванні автомобілем, роботі з механізмами та ін.