Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Хімотрипсин (Chymotrypsin)

Категорія: Пульмонологія. Лікарські засоби, що застосовуються при обструктивних захворюваннях дихальних шляхівМуколітичні засобиМуколітичні засоби прямої дії, або власне муколітикиФерментні муколітикиХімотрипсин

Хімотрипсин (Chymotrypsin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ХІМОТРИПСИН, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • ХІМОТРИПСИН, Харківське підприємство по виробництву імунобіологічних та лікарських препаратів ЗАТ "Біолік", м. Харків, Україна
  • ХІМОТРИПСИН КРИСТАЛІЧНИЙ, ВАТ "Біофарма", м. Київ, Україна

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Хімотрипсин (Chymotrypsin)

Фармакотерапевтична група: B06AA04 - гематологічні засоби. Ферменти.

Основна фармакотерапевтична дія: протеолітична дія; протеолітичний фермент, який отримують із підшлункових залоз великої рогатої худоби, гідролізує переважно зв’язки, утворені залишками тирозину, фенілаланіну та іншими ароматичними амінокислотами; розщеплює пептидні зв’язки в молекулах білка та продуктів його розпаду; виявляє протизапальну дію, оскільки фактори запалення являють собою білки або високомолекулярні пептиди (брадикінін, серотонін, некротичні продукти та ін.); лізує некротизовані тканини, не впливаючи на життєздатні клітини, внаслідок наявності в них специфічних антиферментів.

Показання для застосування ЛЗ: захворювання органів дихання – трахеїти, бронхіти, бронхоектатична хвороба, пневмонія, абсцеси легенів, ателектаз, БА (бронхіальна астма) з підвищеною секрецією.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: при захворюваннях органів дихання застосовують в/м (внутрішньом’язеве введення) дорослим по 5 –10 мг, дітям по 2,5 мг на добу протягом 10 – 12 днів; в подальшому, через 7–10 днів, курс лікування можна повторити; при хр. (Хронічний), тривалих процесах лікування можна повторити 3 – 4 рази; при ексудативних плевритах, емпіємах препарат можна застосовувати внутрішньоплеврально – з метою профілактики післяопераційних ускладнень (операція на легенях) вводять в/м (внутрішньом’язеве введення) дорослим по 5–10 мг, дітям по 2,5 мг щоденно, починаючи за 5–10 днів перед операцією і продовжуючи протягом 3 – 4 днів після неї, у післяопераційному періоді (при ателектазі, який виник, або на початковій стадії пневмонії) призначають в/м (внутрішньом’язеве введення) дорослим по 5–10 мг, дітям по 2,5 мг/добу (в 1 – 3 мл 0,25% р-ну новокаїну); при цьому рекомендується комбінувати введення хімотрипсину в/м (внутрішньом’язеве введення) з застосуванням хімотрипсину аерозольно у 5% водному р-ні в кількості 3 – 4 мл; при гемотораксах, емпіємах вводять щоденно внутрішньоплеврально по 20 –30 мг (розводити у 5 – 10 мл фізіологічного р-ну або 0,25% новокаїну); у фтизіохірургії препарат призначають з тією ж метою і в таких самих дозах на фоні специфічної антибактеріальної терапії; при хр. (Хронічний) фіброзно-кавернозному туберкульозі легенів, ускладненому бронхітом, курс передопераційної підготовки триваліший (по 10 – 12 днів), іноді повторюється до максимальної санації бронхіального дерева.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: після інгаляції зрідка охриплість, що зникає без будь-яких лікувальних заходів, субфебрильна (Температура), яка швидко проходить.

Протипоказання до застосування ЛЗ: декомпенсація серцевої діяльності, емфізема легенів з ДН (дихальна недостатність), декомпенсовані форми туберкульозу легенів, г. (Гострий) дистрофія і цироз печінки, інфекційний гепатит, панкреатити, нефрити, геморагічний діатез; не вводити у центри запалення і рани, що кровоточать, та порожнини, на виявлені поверхні злоякісних новоутворень; АР (алергічні реакції), що пов’язані зі всмоктуванням продуктів протеолізу некротичних тканин.

Форми випуску ЛЗ: ліофілізат для р-ну для ін`єкцій по 10 мг у фл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Може застосовуватися в комбінації з а/б (Антибіотик) і бронхорозширювальними засобами.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Застосування не описане.
Лактація: Застосування не описане.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при декомпенсації серцевої діяльності.
Порушення функції печинки: Протипоказаний при дистрофії, цирозі, інфекційному гепатиті.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при емфіземі легень з ДН (дихальна недостатність). З обережністю при активному туберкульозі.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Виникають подразнення, набряк тканин ока, в цих випадках зменшують концентрацію р-ну або припиняють застосування. Застосовувати при лікуванні захворювань дихальних шляхів у хворих з активним туберкульозним процесом, який гостро перебігає, з обережністю, у зв’язку з розвитком вираженої температурної гістаміноподібної реакції та в поєднанні зі специфічними препаратами.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає

Комбіновані препарати, що містять Хімотрипсин