Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Подорожник великий (Plantago major) **

Категорія: Пульмонологія. Лікарські засоби, що застосовуються при обструктивних захворюваннях дихальних шляхівМуколітичні засобиЕкспекторантиЕкспекторанти рефлекторної діїПодорожник великий

Подорожник великий (Plantago major) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ПЛАНТАГЕН, Виробниче Фармацевтичне Підприємство "ГЕМІ", Польща
  • СИРОП ВІД КАШЛЮ ДР. ТАЙССА, Др. Тайсс Натурварен ГмбХ, Німеччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Подорожник великий (Plantago major)

Фармакотерапевтична група: R05СА17 – препарати, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: відхаркувальна дія; у листі подорожника великого (Plantago major L.) містяться флавоноїди, глікозиди, вітамін К, аскорбінова кислота, пектини, дубильні та гіркі речовини, алкалоїди, полісахариди, слизи, каротини; препарати подорожника підвищують секреторну функцію залоз ШКТ (шлунково-кишковий тракт), мають відхаркувальну, ранозагоювальну, кровоспинну, бактеріостатичну та протизапальну дію.

Показання для застосування ЛЗ: настойку подорожника застосовують внутрішньо при захворюваннях дихальних шляхів (г. та хр. (Хронічний) бронхіти, трахеобронхіти, бронхопневмонії, бронхоектатична хвороба).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: для внутрішнього застосування настойку подорожника призначають 3 р/добу (кількість разів на добу) за 15-20 хв (Хвилина) до їжі; дорослим рекомендують вживати по 30 – 50 крап. (Краплі) (1/2 – 1 ч. л.), дітям віком понад 12 років і підліткам – з розрахунку 2 крап. (Краплі) настойки на 1 рік життя; тривалість курсу лікування визначають індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: висипи, свербіж, гіперемія та набрякання шкіри.

Протипоказання до застосування ЛЗ: підвищена шлунковп секреція (гіперацидні стани різного походження, пептична виразка ДПК), рефлюкс-езофагіт та індивідуальна непереносимості біологічно активних речовин, що містяться в лікарській рослинній сировині; оскільки до складу препарату входить етиловий спирт, настойку не рекомендують вживати дітям до 12 років і жінкам у період вагітності та годування груддю.

Форми випуску ЛЗ: сироп по 100 мл або 250 мл у фл. (Флакон), по 125 г у фл. (Флакон).