Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Преноксдіазин (Prenoxdiazine) **

Категорія: Пульмонологія. Лікарські засоби, що застосовуються при обструктивних захворюваннях дихальних шляхівПротикашльові препаратиНенаркотичні протикашльові засобиПреноксдіазин

Преноксдіазин (Prenoxdiazine) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЛІБЕКСИН, ХІНОЇН Завод Фармацевтичних та Хімічних Продуктів Прайвіт Ко. Лтд. (ХІНОЇН Прайвіт Ко. Лтд.), Угорщина
  • ЛІБЕКСИН, ХІНОЇН, Завод Фармацевтичних та Хімічних Продуктів Ко. Лтд., Угорщина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Преноксдіазин (Prenoxdiazine)

Фармакотерапевтична група: R05DB18 - протикашльові засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: синтетичний протикашльовий засіб периферичної дії; виявляє місцевоанестезуючу дію: знижує збудливість периферичних сенсорних рецепторів; виявляє пряму спазмолітичну дію, попереджує розвиток бронхоспазму; центральна дія виражена слабо: пригнічує кашльовий центр, не пригнічуючи дихання.

Показання для застосування ЛЗ: г. (Гострий) або хр. (Хронічний) кашель, головним чином непродуктивний, будь-якого походження; г. (Гострий) та хр. (Хронічний) бронхіт, грип, пневмонія, емфізема, нічний кашель у пацієнтів з СН (серцева недостатність), підготовка пацієнтів до бронхоскопічних або бронхографічних досліджень.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: табл. (Таблетки) треба приймати цілими, не розжовуючи, інакше препарат може викликати тимчасове оніміння, нечутливість слизової оболонки рота; середня доза для дорослих - 1 табл. (Таблетки) (100 мг) 3 - 4 р/добу (кількість разів на добу), у більш складних випадках доза може бути збільшена до 2 табл. (Таблетки) (200 мг) 3 - 4 р/добу (кількість разів на добу) або до 3 табл. (Таблетки) (300 мг) 3 р/добу (кількість разів на добу); максимальна одноразова доза для дорослих становить 3 табл. (Таблетки), максимальна добова доза – 9 табл.; середня доза для дітей старше 6 років у залежності від віку та маси тіла, відповідно нижча: по 25 - 50 мг 3 або 4 р/добу (кількість разів на добу) (по 1/4 - 1/2 табл. 3 - 4 р/добу); максимальна одноразова доза для дітей становить 1 табл., максимальна добова доза – 2 табл.; при підготовці до бронхоскопії: препарат у дозі в 0,9 - 3,8 мг/кг маси тіла призначають у комбінації з 0,5 - 1 мг атропіну за год (Година) до початку проведення процедури.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: сухість у роті та горлі, шкірний висип і ангіоневротичний набряк; біль у шлунку, схильність до запорів; при застосуванні доз, вище максимальних рекомендованих, можуть спостерігатися легкий седативний ефект і стомлюваність.

Протипоказання до застосування ЛЗ: захворювання, що супроводжуються підвищеною бронхіальною секрецією, післяопераційні стани (після інгаляційного наркозу); діти молодші 6 років.

Форми випуску ЛЗ: табл. по 100 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Не існує даних про взаємодію з іншими ЛЗ

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Призначати з обережністю.
Лактація: Призначати з обережністю.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при підвищеній бронхіальній секреції.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Діти молодші 6 років протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: При наявності густого харкотиння, що тяжко відділяється, необхідно призначати відхаркувальні та муколітичні засоби. У хворих, з надмірною чутливістю до лактози, може викликати скарги з боку ШКТ (шлунково-кишковий тракт) ч/з вміст лактози у табл.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає