Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Тіанептин (Tianeptine)

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в психіатріїАнтидепресантиТіанептин

Тіанептин (Tianeptine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КОАКСИЛ®, Лабораторії Серв'є Індастрі, Франція

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Тіанептин (Tianeptine)

Фармакотерапевтична група: N06AX14 - антидепресанти.

Основна фармакотерапевтична дія: підвищує спонтанну активність пірамідних клітин гіпокампу та прискорює їх відновлення після функціонального пригнічення; тіанептин підвищує зворотне захоплення серотоніну нейронами кори головного мозку та гіпокампу; впливає на зміни настрою, займаючи проміжну позицію між седативними антидепресантами i стимулювальними антидепресантами за бiполярною класифікацією; на соматичні явища, особливо шлунково-кишкові розлади, пов’язані з тривогою i змінами настрою; на розлади характеру i поведінки алкоголіків у період абстиненції. не впливає: на сон i уважність; СС (серцево-судинний) систему; холiнергiчну систему (відсутність антихолiнергiчних симптомiв); не призводить до звикання.

Показання для застосування ЛЗ: лікування незначних, помірних і серйозних депресивних станів.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: перорально,дорослим, рекомендована терапевтична доза - 3 табл./добу в три прийоми, перед їдою; для хворих літнього віку та з тяжкою нирковою недостатністю доза становить 2 табл./добу в два прийоми перед їдою; хворі на хр. (Хронічний) алкоголізм (з цирозом печінки або без) не потребують корекції дози; тривалість лікування залежить від тяжкості та перебігу захворювання.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: біль в епігастральній ділянці та животі, сухість у роті, анорексія, нудота, блювання, запор, метеоризм; безсоння, сонливiсть, жахливі сновидiння, астенія, запаморочення, головний біль, тремор, почервонiння обличчя; тахікардія, екстрасистолія, бiль у дiлянцi серця; респіраторний дискомфорт, відчуття “клубка” у горлі; біль у м’язах, біль у спині.

Протипоказання до застосування ЛЗ: діти та підлітки до 15 років; одночасне застосування з інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза); період вагітності та годування груддю.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 12,5 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза) протипоказано. З неселективними інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза) може спричинити колапс, підвищення АТ (артеріальний тиск), підвищення температури тіла , конвульсії, навіть смерть. 

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Дозу зменшити

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Хворі на депресію перебувають під наглядом лікаря, особливо на початку лікування. Якщо пацієнту, планують проводити загальну анестезію, попередити анестезіолога про застосування препарату та відмінити його застосування за 24-48 год (Година) до операції. За необхідністі невідкладного операційного втручання операцію можна проводити без попередньої відміни препарату, під суворим медичним наглядом під час операції.
Відміна препарату здійснюється згідно із загальними принципами відміни антидепресантів: поступово, протягом 7-14 днів, зменшувати дозу. При переході з інгібіторів МАО (Моноамінооксидаза) на тіанептин зробити двотижневу перерву між припиненням застосування інгібіторів МАО (Моноамінооксидаза) та початком застосування препарату тіанептин. У разі переходу з тіанептину на інгібітори МАО зробити 24-год перерву між припиненням застосування препарату і початком застосування інгібіторів МАО.
Інформація для пацієнта: Може бути зниження уважності. Водії i оператори машин повинні брати до уваги можливість виникнення сонливості.