Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Флуоксетин (Fluoxetine) *

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в психіатріїАнтидепресантиФлуоксетин

Флуоксетин (Fluoxetine) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ФЛУКСЕН®, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • ФЛУОКСЕТИН, ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС", м. Харків, Україна
  • ПРОДЕП, Сан Фармасьютикал Індастріз Лтд., Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Флуоксетин (Fluoxetine)

Фармакотерапевтична група: N06AB03 - антидепресанти.

Основна фармакотерапевтична дія: за хімічною структурою не належать ні до трициклічних, ні до тетрациклічних антидепресантів; має значну антидепресивну активність, що, пов’язано з потужним специфічним інгібуванням зворотного захоплення серотоніну в синапсах нейронів ЦНС (центральна нервова система); є слабким антагоністом мускаринових, гістамінових і адренергічних рецепторів, при його застосуванні не спостерігаються негативні явища з боку СС (серцево-судинний) системи та інші явища, зумовлені антихолінергічною дією, характерні для трициклічних антидепресантів.

Показання для застосування ЛЗ: Дорослі: великі депресивні епізоди/розлади ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); нав’язливо-маніакальні розлади. Нервова булімія БНФ: у складі комплексної психотерапії для зменшення неконтрольованого вживання їжі та з метою очищення кишечнику.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначають тільки дорослим незалежно від часу приймання їжі; початкова доза препарату - 20 мг 1 р/добу (кількість разів на добу) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) у першій половині дня, за необхідності через 3-4 тижні дозу збільшують до 40 - 60 мг/добу у 2 - 3 прийоми (ранком і ввечері); при булімічному неврозі добова доза - 60 мг на 3 прийоми БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); МДД (максимальна добова доза) - 80 мг ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску); курс лікування - 2 - 3 місяці.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: реакції гіперчутливості, озноб, серотоніновий с-м (Синдром), фоточутливість; діарея, нудота, блювання, диспепсія, дисфагія, зміна смаку, сухість у роті; головний біль, порушення сну, запаморочення, анорексія, стомлюваність, ейфорія, порушення координації руху, епілептичні напади; затримка сечі, часте сечовипускання; порушення еякуляції, аноргазмія, пріапізм, галакторея; постуральна гіпотензія, вазодилатація; затуманення зору, мідріаз; артралгія, міальгія; геморагічні прояви; фарингіт, задишка.

Протипоказання до застосування ЛЗ: Гіперчутливість до флуоксетину або будь-яких інших компонентів препарату; одночасне застосування з інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза); проміжок між закінченням терапії інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза) та початком лікування флуоксетином повинен становити як мінімум 14 днів. Проміжок між закінченням лікування флуоксетином та початком лікування інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза) має бути не менше 5 тижнів.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 20 мг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 20 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З препаратами, що виявляють пригнічувальний вплив на ЦНС (центральна нервова система), можливо значне його посилення та підвищення ймовірності розвитку судом. З препаратами, що мають високий ступінь зв’язування з білками( антикоагулянтами, дигоксином) підвищення в крові концентрації його вільних форм з підвищенням розвитку відповідних побічних ефектів. Підсилює дію цукрознижуючих препаратів, підвищує в крові концентрацію циклічних антидепресантів, фенітоїну. З інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза), внаслідок підвищення вмісту серотоніну та пригнічення його зворотного захвату, виникає “серотоніновий с-м"

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказано
Лактація: Протипоказано

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при ССЗ.
Порушення функції печинки: Призначати з обережністю.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при виражених порушеннях функції, доброякісній гіперплазії передміхурової залози, атонії сечового міхура. З обережністю при порушеннях функції.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Потрібна корекція режиму дозування.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: З обережністю призначають пацієнтам із СС (серцево-судинний) захворюваннями, ЦД (цукровий діабет), що приймають гіпоглікемічні препарати. На початку лікування і при відміні препарату корекція дози гіпоглікемічних засобів. При застосуванні з електросудомною терапією можливий розвиток довготривалих епілептичних нападів.
Інформація для пацієнта: Утримуватися від потенційно небезпечних видів діяльності, що вимагають підвищеної уваги та швидких психомоторних реакцій. Не допускається вживання алкоголю.