Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Флувоксамін (Fluvoxamine)

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в психіатріїАнтидепресантиФлувоксамін

Флувоксамін (Fluvoxamine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ДЕПРИВОКС®, СТАДА Арцнайміттель АГ (артеріальна гіпертензія), Німеччина
  • ФЕВАРИН®, Солвей Фармацеутікалз Б.В./Солвей Фармацеутікалз, Нідерланди/Франція
  • ФЛУВОКСАМІН САНДОЗ, Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина, підприємство компанії Сандоз/Лек фармацевтична компанія д.д., Словенія, підприємство компанії Сандоз/Лек С.А., Польша, підприємство компанії Сандоз, Німеччина/Словенія/Польща

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Флувоксамін (Fluvoxamine)

Фармакотерапевтична група: N06AB08 - антидепресанти. Селективні інгібітори зворотного нейронального захоплення серотоніну.

Основна фармакотерапевтична дія: потужний інгібітор зворотного захоплення серотоніну як in vitro, так і in vivo і має мінімальну спорідненість з підтипами серотонінових рецепторів; має незначну здатність зв'язуватися з α-адренергічними, ß-адренергічними, гістамінергічними, мускариновими, холінергічними або допамінергічними рецепторами.

Показання для застосування ЛЗ: депресія БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), обсесивно-компульсивні розлади БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: депресія у дорослих - рекомендована початкова доза становить 50 мг або 100 мг/добу 1 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), бажано перед сном; збільшувати дозу треба поступово, доки не буде досягнуто клінічного ефекту; звичайна ефективна доза становить 100 мг/добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), її слід підбирати індивідуально, залежно від реакції хворого; застосовуються дози до 300 мг/добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); у разі призначення доз, що перевищують 150 мг, їх слід розподілити на декілька прийомів протягом доби БНФ; після зникнення у хворого симптомів депресії лікування необхідно продовжувати ще протягом 6 місяців; рекомендована доза для попередження виникнення рецидиву депресії – 100 мг 1 р/добу (кількість разів на добу); обсесивно-компульсивні розлади (дорослі БНФ та діти віком 8 років і старше) - рекомендована початкова доза становить 50 мг/добу БНФ протягом 3-4 днів, після чого її слід поступово підвищувати, доки не буде досягнуто максимальної ефективної дози, яка, як правило, становить 100–300 мг/добу БНФ; МДД (максимальна добова доза) для дорослих – 300 мг БНФ, для дітей віком 8 років і старше – 200 мг БНФ; дози до 150 мг призначають 1 р/добу (кількість разів на добу), бажано перед сном; у разі призначення доз, більших ніж 150 мг, їх слід розподілити на 2–3 прийоми протягом доби БНФ; якщо терапевтичний ефект був досягнутий, лікування можна продовжувати далі в дозі, підібраній індивідуально; якщо протягом 10 тижнів лікування поліпшення не настає, доцільність подальшого призначення треба переглянути.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: анорексія, збільшення або втрати ваги; ажитація, тривога, сплутаність свідомості, галюцинації, запаморочення, головний біль, безсоння, нервовість, сонливість, тремор, атаксія, екстрапірамідні симптоми, маніакальний стан, парестезії, судоми; відчуття серцебиття/тахікардія, (постуральна) гіпотензія; нудота, біль у животі, запор, діарея, сухість у роті, диспепсія, зміна смакових відчуттів; пітливість, шкірні реакції підвищеної чутливості, світлочутливість; астенія, відчуття нездужання; артралгія, міальгія; порушення еякуляції, галакторея, аноргазмія; порушення функції печінки; серотоніновий с-м (Синдром), явища, подібні до злоякісного нейролептичного с-му, гіпонатріємія і с-м (Синдром) неадекватної секреції антидіуретичного гормону; можлива поява реакції відміни (запаморочення, парестезії, головний біль, нудота і відчуття тривоги); екхімози, пурпура, шлунково-кишкові кровотечі.

Протипоказання до застосування ЛЗ: одночасно з тизанідином та інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза); лікування флувоксаміном можна починати не раніше, ніж через два тижні після припинення прийому необоротних інгібіторів МАО (Моноамінооксидаза), і наступного дня після відміни оборотних інгібіторів МАО (Моноамінооксидаза); лікування будь-яким із препаратів групи інгібіторів МАО (Моноамінооксидаза) можна починати не раніше, ніж через один тиждень після відміни флувоксаміну; гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, по 50 мг, по 100 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З флувоксаміном підвищення в плазмі крові раніше стабільної концентрації трициклічних антидепресантів (кломіпрамін, іміпрамін, амітриптилін) і нейролептиків (клозепін, оланзапін), зменшення дози цих препаратів перед початком лікування флувоксаміном. З ліками з вузьким терапевтичним індексом ( такрин, теофілін, метадон, мексилетин) при необхідності змінити дози цих ліків. Концентрація в плазмі варфарину значно збільшується і протромбіновий час подовжується. Кардіотоксичний ефект комбінації флувоксаміну з тіоридазином. Концентрація пропранололу в плазмі крові при одночасному прийомі з ним збільшується. Рівень кофеїну в плазмі може збільшитися при застосуванні з флувоксаміном напоїв, які містять кофеїн. З ропініролом може підвищуватися його концентрація в плазмі, що збільшує ризик передозування; при необхідності – зменшення дози ропініролу під час лікування та після його відміни. З фенітоїном, карбамазепін, циклоспорином в разі необхідності змінити дози цих ліків. Може зростати концентрація в плазмі бензодіазепінів (тріазоламу, мідазоламу, алпразоламу і діазепаму); дозу бензодіазепінів зменшити. Серотонінергічні ефекти можуть посилюватися в комбінації з серотонінергічними препаратами ( з триптанами, трамадолом, селективними інгібіторами зворотного захоплення серотоніну і препаратами дірчастого звіробою). Призначають у комбінації з літієм хворим із тяжкими формами захворювання, резистентними до медикаментозного лікування. Однак літій (можливо, і триптофан) може посилювати серотонінергічний вплив флувоксаміну. З пероральними антикоагулянтами може збільшитися ризик виникнення кровотечі. .

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Призначати з обережністю.
Порушення функції нирок: Призначати з обережністю.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не застосовувати, за винятком пацієнтів із ОКР. Стежити за можливою появою суїцидальних симптомів. Не застосовувати для лікування депресії в дітей ч/з відсутність достатнього досвіду.
Особи похилого та старечого віку: Підвищувати дози повільно,з обережністю.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Депресія, пов'язана з підвищеним ризиком суїцидальних думок, суїцидальних спроб. Ризик зберігається до досягнення вираженої ремісії. Суїцидальна поведінка найбільш виражена на початку проявів захворювання і може зростати знову на ранніх етапах одужання. Пацієнти повинні перебувати під пильним контролем лікаря, особливо на початку антидепресивної терапії, при зміні дози, доки не буде зафіксовано поліпшення стану. Може порушитися контроль глікемії, особливо на ранніх етапах лікування. Змінити дози антидіабетичних препаратів. Бути обережним при призначенні хворим із наявністю в анамнезі судомного с-му. Запобігати призначення пацієнтам із нестабільною епілепсією. У випадку появи судом або збільшення їх частоти, необхідно відмінити. Виникнення серотонінового с-му або подібних до злоякісного нейролептичного с-му явищ, особливо при одночасному застосуванні з іншими серотонінергічними або нейролептичними засобами. Виникає гіпонатріємія. Рівень натрію в плазмі нормалізується після припинення прийому. Випадки шкірних крововиливів: екхімози і пурпура, геморагічних проявів, наприклад, кровотеч з ШКТ (шлунково-кишковий тракт) під час прийому селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну. З обережністю призначати такі препарати хворим із наявністю геморагічних станів в анамнезі або станів, що обумовлюють схильність до кровотеч. При комбінованому застосуванні з препаратом плазмові концентрації терфенадину, астемізолу або цизаприду можуть підвищуватися, що збільшує ризик подовження інтервалу QT і появи аритмій за типом Torsade de Pointes. Може спричинити незначне зменшення ЧСС (частота серцевих скорочень) (на 2–6 ударів за хвилину). 
Інформація для пацієнта: Бути обережними, доки не буде встановлена індивідуальна реакція на препарат. Необхідність виявлення ознак суїцидальної поведінки і негайного звернення до лікаря у випадку виникнення таких симптомів.