Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Мілнаципран (Milnacipran)

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в психіатріїАнтидепресантиМілнаципран

Мілнаципран (Milnacipran)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ІКСЕЛ, П’єр Фабр Медикамент Продакшн, Франція

Інструкція для застосування: Мілнаципран (Milnacipran)

Фармакотерапевтична група: N06АВ - антидепресанти. Селективні інгібітори зворотного нейронального захоплення серотоніну.

Основна фармакотерапевтична дія: селективно інгібує зворотне захоплення норадреналіну і серотоніну; не має спорідненості з М-холінорецепторами, a-адренорецепторами, гістаміновими Н1-рецепторами, D1- та D2-допамінергічними, бензодіазепіновими й опіоїдними рецепторами; за рахунок вибіркового механізму дії досягається виражений терапевтичний ефект, максимальна безпечність при лікуванні депресивних станів, вирівнюється патологічно змінений, депресивний настрій, нормалізується емоційна сфера, покращуються і прискорюються процеси мислення, підвищується концентрація уваги при депресіях.

Показання для застосування ЛЗ: депресивні стани різного ступеня тяжкості.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: внутрішньо (бажано під час їжі), по 50 мг 2 р/добу (кількість разів на добу), протягом декількох місяців; середня добова доза - 100 мг; залежно від виразності симптоматики доза препарату може бути збільшена до 250 мг; тривалість терапії встановлюється індивідуально; у пацієнтів з нирковою недостатністю необхідно зменшувати дози залежно від значень кліренсу креатиніну.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: відчуття тривоги, запаморочення, тремор; сухість у роті, нудота, блювання, запори, помірне підвищення активності трансаміназ; серцебиття, посилення потовиділення, приливи, утрудненен сечовипускання, серотонінергічний с-м (Синдром).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; вік до 15 років; одночасний прийом неселективних та селективних інгібіторів МАО (Моноамінооксидаза) типу В, а також суматриптану; одночасний прийом з адреналіном, норадреналіном, клонідіном та його похідними; доброякісна гіперплазія передміхурової залози та обструкція сечовивідних шляхів іншого генезу; вагітність, період лактації.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 25 мг, по 50 мг

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Протипоказаний при доброякісній гіперплазії передміхурової залози та обструкції сечовивідних шляхів.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не призначати.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: З обережністю пацієнтам із судомними нападами в анамнезі, з АГ (артеріальна гіпертензія), кардіоміопатією. Призначати не раніше як ч/з 14 днів після відміни інгібіторів МАО (Моноамінооксидаза). Від моменту відміни препарату до початку терапії інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза) повинно пройти не менше 7 днів. Для зменшення вираженості побічних ефектів поступово підвищувати дозу препарату. При проведенні на фоні терапії місцевої анестезії адреналіном і норадреналіном доза анестетиків не повинна перевищувати 0,1 мг за 10 хв (Хвилина) і 0,3 мг за 1 год (Година) Мати на увазі, що на початку лікування може спостерігатися збільшення тривоги.
Інформація для пацієнта: Не вживати алкоголь. Утримуватися від керування автотранспортними засобами та занять потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної уваги і швидкості психомоторних реакцій.