Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Піритинол (Pyritinol)

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в психіатріїПрепарати для лікування деменціїПіритинол

Піритинол (Pyritinol)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЕНЦЕФАБОЛ®, Мерк КГаА, Німеччина
  • ЕНЦЕФАБОЛ®, Мерк КгаА & Ко., Австрія

Інструкція для застосування: Піритинол (Pyritinol)

Фармакотерапевтична група: N06BX02 - психостимулюючі та ноотропні препарати.

Основна фармакотерапевтична дія: підвищує патологічно понижений метаболізм у головному мозку за допомогою збільшення захвату та утилізації глюкози, підвищує метаболізм нуклеїнових кислот та вивільнення ацетилхоліну у синапсах нервових клітин, покращує холіненергічну передачу між клітинами нервової тканини; сприяє стабілізації структури клітинної мембрани нервових клітин та їх функції за допомогою інгібування ферментом лізосом, запобігаючи цим самим утворення вільних радикалів.

Показання для застосування ЛЗ: симптоматичне лікування хр. (Хронічний) порушень функцій головного мозку при с-мах деменції з такими симптомами - порушення пам’яті та концентраційної спроможності і мислення, швидка стомлюваність, недостатність спонукань та мотивації, афективні розлади; первинна дегенеративна деменція, судинна деменція та змішані форми; симптоматична терапія хр. (Хронічний) порушень розумової робото спроможності; посттравматична енцефалопатія; церебральний атеросклероз; наслідки енцефаліту; затримка психічного розвитку, цереброастенічний с-м (Синдром), енцефалопатія у дітей.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослі - по 2 табл. (Таблетки) 3 р/добу (кількість разів на добу) 600 мг на день; діти від 7 років - по 1 - 2 табл. (Таблетки), 1 - 3 р/добу (кількість разів на добу) (від 50 до 600 мг на день, залежно від показань); для немовлят і дітей до 7 років є інша форма препарату – суспензія; дорослі - по 2 ч. л. суспензії 3 р/добу (кількість разів на добу) (600 мг/добу); немовлята - з 3 дня після народження по 1 мл суспензії на добу протягом місяця, доза приймається вранці; починаючи з 2 місяця після народження, цю дозу підвищують на 1 мл кожний тиждень, до тих пір, поки добова доза не досягне 5 мл (1 ч.л.); діти від 1 року - по ½ - 1 ч.л. (чайна ложка) суспензії 1 - 3 р/добу (кількість разів на добу) (від 50 до 300 мг/добу у залежності від показань); діти від 7 років - по ½ - 2 ч.л. (чайна ложка) суспензії 1 - 3 р/добу (кількість разів на добу) (від 50 до 600 мг/добу у залежності від показань); приймати препарат треба під час або після їжі; при порушеннях сну останню денну дозу не слід приймати увечері та на ніч; тривалість лікування залежить від клінічної картини захворювання; при г. (Гострий) станах та призначенні високих доз помітний терапевтичний ефект досягається уже через декілька год (Година) або діб; при хр. (Хронічний) захворюваннях, таких як наслідки ЧМТ (черепно-мозкова травма) або при с-мах деменції, помітний терапевтичний ефект досягається після 2 - 4 тижнів лікування; оптимальний та надійний ефект наступає через 6 - 12 тижнів; тривалість лікування при хр. (Хронічний) захворюваннях повинна складати не менше 8 тижнів; у немовлят з високим ризиком розвитку перинатальної патології середній курс лікування становить 6 місяців; через 3 місяці слід оцінити необхідність подальшого лікування.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: реакції підвищеної чутливості різного ступеня тяжкості, які виявляються у вигляді висипань на шкірі та слизових оболонках, свербежі, нудоті, блюванні, діареї, підвищені (Температура), порушенні сну; підвищена збудливість, втрата апетиту, головний біль, запаморочення, стомлюваність, зміна відчуття смаку, порушення функції печінки (підвищення рівня трансаміназ, холестаз).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до піритинолу, непереносимість фруктози; захворювання нирок у анамнезі, виражені порушенням функції печінки, виражені зміни картини периферичної крові, г. (Гострий) аутоімунні захворювання, наприклад, системний червоний вовчак, міастенія, пемфігус.

Форми випуску ЛЗ: суспензія для перорального застосування, 80,5 мг/5 мл по 200 мл (4 г) у фл. (Флакон); табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 100 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Піритинол може потенціювати побічні реакції пеніциламіну, препаратів золота, сульфасалазину, левамізолу. Клінічно значущої взаємодії з іншими ЛЗ (лікарський засіб) не встановлено

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Ретельна оцінка співвідношення ризик/користь.
Лактація: Ретельна оцінка співвідношення ризик/користь

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю при виражених порушеннях функції.
Порушення функції нирок: З обережністю при захворюваннях.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Дані про ефективність і безпечність використання препарату відсутні.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: З обережністю пацієнтам із захворюваннями нирок в анамнезі, вираженими порушеннями функції печінки, вираженими змінами картини периферичної крові, г. (Гострий) аутоімунними захворюваннями (системний червоний вовчак, міастенія, пемфігус). Пацієнти з РА (ревматоїдний артрит) (хр. ревматизм) мають підвищену чутливість до піритинолу, тому проводити лабораторний контроль.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає