Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Цинаризин (Cinnarizine) **

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в психіатріїПрепарати для лікування деменціїЦинаризин

Цинаризин (Cinnarizine) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЦИНАРИЗИН, ВАТ "Лубнифарм", м. Лубни, Полтавська обл., Україна
  • ЦИНАРИЗИН, ТОВ "Стиролбіофарм", м. Горлівка, Донецька обл., Україна
  • ЦИНАРИЗИН "ОЗ", ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС", м. Харків, Україна
  • ЦИНАРИЗИН ФОРТЕ, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • ЦИНАРИЗИН-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • ЦИНАРИЗИН-ЛХ, ЗАТ "Лекхім-Харків", м. Харків, Україна
  • СТУГЕРОН, ВАТ "Гедеон Ріхтер", Угорщина
  • СТУГЕРОН, Янссен - Сілаг С.п.А., Італія
  • ЦИНАРИЗИН, Балканфарма-Дупниця АТ (артеріальний тиск), Болгарія
  • ЦИННАРИЗИН, АТ (артеріальний тиск) "Софарма", Болгарія
  • ЦИННАРИЗИН СОФАРМА, АТ (артеріальний тиск) "Софарма"/АТ "Уніфарм", Болгарія/Болгарія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Цинаризин (Cinnarizine)

Фармакотерапевтична група: N07CA02 - засоби, що застосовуються при вестибулярних порушеннях.

Основна фармакотерапевтична дія: пригнічує скорочення клітин гладкої васкулярної мускулатури шляхом блокування кальцієвих каналів; окрім прямого кальцієвого антагонізму цинаризин знижує скорочувальну дію вазоактивних речовин, таких як норепінефрин та серотонін; блокада надходження кальцію в клітини селективна по тканинах і не впливає на АТ (артеріальний тиск) та ЧСС (частота серцевих скорочень); цинаризин може поліпшити недостатню мікроциркуляцію шляхом підвищення здатності еритроцитів до деформації та зниження в'язкості крові; збільшується клітинна резистентність до гіпоксії; має також антигістамінний (вплив на Н1-рецептори) ефект; пригнічує стимуляцію вестибулярної системи, результатом чого є супресія ністагму та інших автономних розладів, зменшує або перешкоджає виникненню г. (Гострий) нападів запаморочення.

Показання для застосування ЛЗ: підтримуюче лікування при симптомах лабіринтних розладів, включаючи запаморочення, нудоту, блювання, шум у вухах і ністагм; БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) профілактика хвороби руху, профілактика мігрені; підтримуюче лікування при симптомах цереброваскулярного походження, включаючи запаморочення, шум у вухах БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), васкулярні головні болі, проблеми спілкування, дратівливість, порушення пам'яті і нездатність до концентрації уваги; підтримуюче лікування при симптомах периферичних васкулярних розладів, включаючи хворобу Рейно, акроціаноз, переміжну кульгавість, порушення мікроциркуляції, трофічні й варикозні виразки, парестезію, нічні спазми в кінцівках, холодні кінцівки.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: внутрішньо звичайна добова доза для дорослих та дітей старше 12 років при розладах мозкового кровообігу - по 1 табл. (Таблетки) 3 р/добу (кількість разів на добу) (75 мг); розладах периферичного кровообігу - по 2-3 табл. (Таблетки) 3 р/добу (кількість разів на добу) (150-225 мг); порушеннях внутрішнього вуха - по 1 табл. (Таблетки) 3 р/добу (кількість разів на добу) (75 мг); хворобх руху - по 1 табл. (Таблетки) (25 мг) за півгодини до подорожі з повторенням прийому кожні 6 год (Година); для дітей віком 5 -12 років може бути рекомендована половина дози для дорослих; МДД (максимальна добова доза) для дорослих не повинна перевищувати 225 мг; оскільки вплив на запаморочення залежить від дози, дозування слід поступово підвищувати; досвід застосування препарату у дітей віком до 5 років відсутній.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: сонливість і порушення роботи ШКТ (шлунково-кишковий тракт); головні болі, сухість у роті, збільшення ваги, пітливість або АР (алергічні реакції); випадки червоного плоского лишаю і симптомів, подібних до вовчака; один випадок жовтяниці із застоєм жовчі; в осіб літнього віку протягом тривалої терапії - екстрапірамідні симптоми або погіршенняя їх перебігу.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до діючої речовини або до допоміжних речовин препарату.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 25 мг, по 75 мг; капс. (капсули) по 75 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Седативна дія може підсилюватися при вживанні алкоголю та застосуванні препаратів, що пригнічують ЦНС (центральна нервова система), трициклічних антидепресантів.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Тільки за умов, якщо терапевтичні переваги перевищують можливий потенційний ризик для розвитку плода.
Лактація: Уникати лікування.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Дітям 5-12 років може бути рекомендована половина дози, яка призначається дорослим. Досвід застосування у дітей віком до 5 років відсутній.
Особи похилого та старечого віку: При погіршанні чи появі екстрапірамідних симптомів, які іноді виявлялись відчуттям депресії, лікування припинити.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Може викликати розлади в епігастральній ділянці; прийом після їжі зменшує подразнення шлунку. Пацієнтам із хворобою Паркінсона можна призначати, коли користь від застосування переважає можливий ризик прогресування цієї хвороби. При непереносимості лактози враховувати, що кожна табл. містить 175 мг лактози.
Інформація для пацієнта: Утриматися від вживання алкоголю, застосування депресантів ЦНС (центральна нервова система). Обережність при керуванні транспортом та машинами, при роботі в умовах підвищеного травматизму.

Комбіновані препарати, що містять Цинаризин