Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Бромокриптин (Bromocriptine)

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в психіатріїПротипаркінсонічні засобиБромокриптин

Бромокриптин (Bromocriptine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • БРОМКРИПТИН - КВ, ВАТ "Київський вітамінний завод", м. Київ, Україна
  • БРОМОКРИПТИН-РІХТЕР, ВАТ "Гедеон Ріхтер", Угорщина
  • РОНАЛІН®, Аль-Хікма Фармасьютикалз, Йорданія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Бромокриптин (Bromocriptine)

Фармакотерапевтична група: G02СB01 – засоби, що застосовують в гінекології. Інгібітор секреції пролактину.

Основна фармакотерапевтична дія: пригнічує підвищену секрецію гормонів передньої частки гіпофіза пролактину і соматотропіну, і не впливає на нормальні рівні інших гіпофізарних гормонів; належить до специфічних агоністів дофамінових рецепторів переважно типу Д2, активує кругообіг дофаміну і норадреналіну в ЦНС (центральна нервова система); у зв’язку з цим ефективний при лікуванні порушень менструального циклу і безпліддя, обумовлених або поєднаних з гіперпролактемією; здатний пригнічувати фізіологічну лактацію; має позитивний ефект при паркінсонізмі, стимулюючи дофамінові рецептори в corpus strіatum; діє гіпотензивно, седативно, знижує (Температура) тіла, викликає спазм периферичних судин.

Показання для застосування ЛЗ: гіперпролактинова аменорея і безпліддя, загроза лактаційного маститу, для пригнічення післяпологової лактації БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), хвороба Іценко-Кушинга, акромегалія БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), хвороба Паркінсона, ідіопатичний судинний постенцефалічний паркінсонізм.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: при порушеннях менструального циклу разова доза становить 0,00125 г 2–3 р/добу (кількість разів на добу) внутрішньо під час їди; при необхідності добову дозу поступово збільшують до 0,005–0,01 г; курс лікування становить 3–6 місяців; для зниження рівня надмірної лактації приймають по 0,0025 г 2 р/добу (кількість разів на добу) протягом 10–17 днів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); якщо в процесі лікування виникають побічні реакції, бромкриптин необхідно приймати у зниженій дозі; після зникнення побічних реакцій дозу можна знову збільшити; терапевтичний ефект звичайно досягається через 6–8 тижнів; у період підтримуючої терапії необхідно підібрати ефективну мінімальну дозу.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: на початкових етапах лікування - нудота, блювання і запаморочення; закреп, сухість у роті, ортостатична гіпотензія, аритмія, сонливість, психомоторне збудження, галюцинації, АР (алергічні реакції); у період тривалого лікування, особливо у хворих, які раніше страждали на хворобу Рейно, можлива зворотна блідість пальців рук і ніг в умовах низьких (Температура).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до бромокриптину або інших алкалоїдів ріжків (ергометрин, метилергометрин та ін.), низький АТ (артеріальний тиск), нещодавно перенесений ІМ (інфаркт міокарда), інші тяжкі СС (серцево-судинний) захворювання та ГХ, токсикоз вагітних, виразкова хвороба шлунка та ДПК (дванадцятипала кишка), психічні розлади (в т.ч. в минулому).

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 2,5 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Еритроміцин, джозаміцин інші макролідні а/б (Антибіотик), октреотид - підвищують концентрацію бромокриптину в плазмі. Сприйнятливість погіршується при прийомі алкоголю.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Відміняти, за винятком медичних показань.
Лактація: Не призначати.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: ІХС (ішемічна хвороба серця), інші серйозні СС (серцево-судинний) захворювання - протипоказаний
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: При тривалому прийомі при хворобі Паркінсона – можливий плевральний випіт, легеневий і плевральний фіброз.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Якщо лікування препаратом призначається жінкам з приводу патології, не пов’язаної з гіперпролактинемією, його застосовувати в мінімальній ефективній дозі, необхідній для купірування симптомів, щоб уникнути зменшення концентрації пролактину в плазмі нижче рівня норми. При лікуванні масталгії, вузлових або кістозних змін молочних залоз, треба виключити злоякісні новоутворення. Пильне спостереження за пацієнтами, що страждають на виразкову хворобу шлунка або мають це захворювання в анамнезі
Інформація для пацієнта: Пацієнтам, діяльність яких пов’язана з керуванням транспортних засобів або роботою з механізмами, дотримуватись обережності, особливо в перші дні лікування, може розвиватися гіпотензія, що веде до зниження швидкості реакцій. Лікування може відновити здатність до дітонародження. Жінкам дітородного віку, які не бажають завагітніти, застосування надійного методу контрацепції.