![]() Налоксон (Naloxone) * |
![]() |
Категорія: Психіатрія, наркологія → Засоби, що застосовуються в психіатрії → Інші засоби → Налоксон
Налоксон (Naloxone) *
Препарат випускається під торгівельними назвами:
- НАЛОКСОН-М, ТОВ "Харківське фармацевтичне підприємство "Здоров'я народу", м. Харків, Україна
Ціни в аптеках:
Інструкція для застосування: Налоксон (Naloxone)
Фармакотерапевтична група: V03AB15 - антидоти.
Основна фармакотерапевтична дія: є конкурентним антагоністом опіатних рецепторів; блокує переважно μ-рецептори і витісняє наркотичні аналгетики з місць зв΄язування, ліквідуючи симптоми передозування опіоїдів та усуває дію ендогенних опіатних пептидів і екзогенних опіоїдних аналгетиків; запобігає, усуває ефекти опіоїдних аналгетиків, відновлює дихання, зменшує седативну дію та ейфорію, усуває дію широкої групи наркотичних засобів як агоністів, так і агоністів-антагоністів опіатних рецепторів; усуває центральні і периферичні токсичні симптоми; ефективний при розладах функції дихання при змішаних отруєннях; провокує с-м (Синдром) «відміни» у хворих з опіоїдною залежністю.
Показання для застосування ЛЗ: передозування опіоїдів ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); для усунення пригнічення дихального центру ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), викликаного опіоїдами; для відновлення дихання у новонароджених після введення породіллі опіоїдних анальгетиків БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); як діагностичний засіб у хворих з підозрою на опіоїдну залежність.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: застосовують в/в (внутрішньовенне введення) струминно у г. (Гострий) випадках; в/в (внутрішньовенне введення) краплинно, в/м (внутрішньом’язеве введення); дозу встановлює лікар індивідуально для кожного пацієнта; для усунення пригнічення дихального центру, спричиненого опіатами дорослим: в/в (внутрішньовенне введення) ін’єкція в дозі 0,1 - 0,2 мг (1,5 - 3 мкг/кг маси тіла) зазвичай є достатньою. За необхідності додатково можна вводити 0,1 мг з інтервалом 2 хв (Хвилина) до повного відновлення дихання і свідомості. Дітям початкова доза налоксону становить 0,01 ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) - 0,02 мг/кг маси тіла в/в (внутрішньовенне введення) протягом 2 - 3 хв (Хвилина) до повного відновлення дихання і свідомості; додаткові дози можна призначати з інтервалом 1 - 2 год (Година). Гостре передозування опіатів: дорослим початкова доза становить 0,4 - 2 мг в/в (внутрішньовенне введення) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску); якщо не настає відновлення дихання, введення слід повторити ч/з 2 - 3 хв (Хвилина); препарат можна також вводити в/м (внутрішньом’язеве введення) (початкова доза – 0,4 - 2 мг), якщо в/в введення неможливе; діти: рекомендована початкова доза – 0,1 мг/кг маси тіла в/в ; якщо бажаного ефекту не досягнуто, додатково у вигляді ін’єкції вводять 0,1 мг/кг маси тіла. Якщо в/в введення неможливе, препарат вводять в/м (внутрішньом’язеве введення) в початковій дозі 0,01 мг/кг маси тіла БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), розділеній на кілька введень.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, підвищена пітливість, тахікардія, підвищення АТ (артеріальний тиск), психомоторне збудження, м’язове тремтіння, судоми і навіть зупинка серця; ці симптоми є найчастішими ознаками с-му г. (Гострий) абстиненції і наслідком дуже швидкого антагонізування впливу похідних морфіну.
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до налоксону.
Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій, 0,4 мг/мл по 1 мл в амп.
Візаємодія з іншими лікарськими засобами
Усуває аналгетичну дію таких агоністично-антагоністичних наркотичних і знеболювальних засобів, що мають таку сильну дію, як пентазоцин.
Зменшує або усуває аналгетичний ефект бупренорфіну і трамадолу, однак його дія є короткочасною. Налоксон, який введений хворому після передозування клонідину, спричиняє значний ріст АТ (артеріальний тиск).
Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї
Вагітність: Тільки у випадку абсолютної потреби..
Лактація: При абсолютній потребі.
Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів
Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при ССЗ.
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку
Діти, до 12 років: При пригніченні дихання у новонароджених (спричиненого введенням аналгетичних засобів матері під час анестезії), вводити в/м (внутрішньом’язеве введення), п/ш (підшкірне введення) або в/в 0,01 мг на кг маси тіла.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає
Застереження щодо застосування
Інформація для лікаря: Спричиняє короткочаснішу дію, ніж опіоїдні засоби, можливий рецидив депресії дихання. Протягом декількох год (Година) спостерігати за пацієнтом. Залежним від опіоїдних засобів, вводити дуже обережно, можлива поява абстиненції. Обережно застосовувати препарат у людей із серцевими захворюваннями.
Інформація для пацієнта: Забороняється керувати транспортними засобами і обслуговувати рухомі механізми.