Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Дисульфірам (Disulfiram)

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в психіатріїІнші засобиДисульфірам

Дисульфірам (Disulfiram)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ТЕТЛОНГ®-250, Дочірнє підприємство "Львівдіалік" ДАК "Укрмедпром", м. Львів, Україна
  • ТЕТУРАМ, ЗАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", м. Київ, Україна
  • ДИСУЛЬФІРАМ, Варшавський фармацевтичний завод Польфа АТ (артеріальний тиск), Польща
  • ЕСПЕРАЛЬ, Софарімекс, Португалія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Дисульфірам (Disulfiram)

Фармакотерапевтична група: N07BB01 - засоби, що застосовуються при алкогольній залежності

Основна фармакотерапевтична дія: інгібує дію багатьох ферментів; інгібіювання ацетальдегід-дегідрогенази призводить до підвищення концентрації ацетальдегіду, метаболіту етилового спирту, який спричиняє виникнення неприємних симптомів: інтенсивне почервоніння обличчя, нудота, блювання, відчуття дискомфорту, тахікардія та гіпотензія.

Показання для застосування ЛЗ: ад’ювантна терапія для попередження рецидиву алкогольної залежності БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначений для перорального застосування, приймати дорослим 1 табл./добу, запити водою (половина склянки), приймати вранці під час сніданку, після утримання від вживання алкоголю протягом принаймні 24 год (Година); тривалість курсу лікування встановлює лікар індивідуально.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, біль у шлунку, діарея, залишковий металічний присмак у роті, неприємний запах із ротової порожнини (галітом), неприємний запах у пацієнтів з колостомією; підвищення рівня трансаміназ, гепатит; поліневрит нижніх кінцівок, неврит зорового нерва, психоневрологічні розлади (втрата пам’яті, сплутаність свідомості), сонливість, втомлюваність на початку лікування, головний біль; АР (алергічні реакції) на шкірі; побічні ефекти, пов’язані з поєднанням дисульфіраму та алкоголю - інтенсивний рум’янець на обличчі, еритема, нудота, блювання, відчуття нездужання, тахікардія, гіпотензія, порушення серцевого ритму, напади стенокардії, СН (серцева недостатність), ІМ (інфаркт міокарда), раптова смерть, пригнічення дихання, сплутаність свідомості, енцефалопатія, епілептичні напади , судоми.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до дисульфіраму або компонента препарату, тяжка печінкова недостатність, ниркова недостатність, тяжка ДН (дихальна недостатність), ЦД (цукровий діабет), психоневрологічні розлади, СС (серцево-судинний) розлади, вживання алкогольних напоїв або ЛЗ (лікарський засіб), що містять спирт, протягом останніх 24 год (Година), вагітність, лактація.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій, 0,25 г/мл по 1 мл в амп. (Ампула); табл. (Таблетки) для імплантації по 100 мг; табл. (Таблетки) по 150 мг, по 500 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Протипоказане з алкоголем - розвиток реакцій непереносимості. Небажані комбінації: ізоніазід - порушення поведінки та координації. Нітро-5-імідазоли (метронідазол, ординазол, секнідазол, тинідазол) - гостра біла гарячка, стани сплутаності свідомості. Фенітоїн - суттєве та швидке підвищення рівню фенітоїну в плазмі з токсичними симптомами. Варфарин (з екстраполяцією на пероральні антикоагулянти) - підвищений ефект пероральних антикоагулянтів, небезпека кровотечі. Контроль рівня протромбіну та коректування дози антикоагулянтів під час лікування та протягом 8 днів після відміни еспералю. Інгібує метаболізм теофіліну. Потенціювання седативнго ефекту бензодіазепінів (особливо хлордіазепоксиду та діазепаму). Трициклічні антидепресанти - посилення реакції непереносимості алкоголю

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не рекомендується.
Лактація: Не рекомендується.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при СС (серцево-судинний) розладах.
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжкій недостатності, припинити при підвищенні трансаміназ в сироватці крові втричі.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при тяжкій ДН (дихальна недостатність).

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Функціональні проби печінки повинні братися перед початком лікування дисульфірамом, а потім ці функціональні тести повинні проводитися з однаковими часовими інтервалами, особливо протягом перших 3 місяців лікування. Підвищення рівня трансаміназ в сироватці крові, що в три рази перевищують верхню межу нормального показника, вимагають припинення лікування без наступного відновлення. Препарат повинен застосовуватися із обережністю пацієнтами з нікелевим дерматитом ч/з підвищений ризик виникнення гепатиту. Препарат ніколи не повинен призначатися пацієнтам без їхнього відома. Реакції, викликані вживанням алкоголю, можуть виникати протягом 2 тижнів після припинення лікування препаратом.
Інформація для пацієнта: Може виникнути сонливість, тому керувати автомобілем та виконувати роботи, що потребують підвищеної уваги, не рекомендується; ризик розвитку дисульфірамової реакції у разі одночасного застосування препарату та алкогольних напоїв, навіть у незначній кількості. Пацієнтів попередити про вміст спирту у деяких ЛЗ (лікарський засіб), продуктах харчування, у деяких парфюмерно-косметичних товарах. Неприємні симптоми (інтенсивний рум’янець на обличчі, еритема, нудота та блювання, відчуття нездужання, тахікардія та гіпотензія) розвиваються протягом 10 хв (Хвилина). після вживання алкоголю та тривають від 30 хв (Хвилина). до декількох год