Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Зопіклон (Zopiclone)

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в наркологіїПсихолептичні засобиСнодійні та седативні засобиЗопіклон

Зопіклон (Zopiclone)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АПО-ЗОПІКЛОН, ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м. Київ, Україна
  • ЗОПІКЛОН, ВАТ "Лубнифарм", м. Лубни, Полтавська обл., Україна
  • НОРМАСОН®, ТОВ "АСТРАФАРМ", м. Вишневе, Києво-Святошинський р-н, Україна
  • ПІКЛОН, ВАТ "Київський вітамінний завод", м. Київ, Україна
  • СОННАТ®, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • ДОБРОСОН, СТАДА Арцнайміттель АГ (артеріальна гіпертензія), Німеччина
  • ІМОВАН®, Санофі Вінтроп Індастріа/Авентіс Інтерконтинентал, Франція/Франція
  • СОМНОЛ®, АТ (артеріальний тиск) "Гріндекс", Латвія
  • СОНОВАН, Фармасайнс Інк., Канада

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Зопіклон (Zopiclone)

Фармакотерапевтична група: N05CF01- снодійні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: седативна, транквілізуюча, протисудомна, міорелаксуюча та снодійна дії; перший представник нового класу психотропних засобів, циклопіролонів, структурно відмінних від бензодіазепінів і барбітуратів; седативно-снодійний ефект зопіклону обумовлений високим ступенем спорідненості із місцями зв'язування на рецепторному комплексі ГАМК у ЦНС (центральна нервова система); швидко чинить снодійний ефект, не зменшуючи частки швидкого сну в його структурі, і потім підтримує сон зі збереженням нормального фазового складу; відсутність в’ялості чи сонливості ранком вигідно відрізняють зопіклон від препаратів бензодіазепінового і барбітурового ряду.

Показання для застосування ЛЗ: лікування первинних порушень сну: утрудненого засинання, нічних і ранніх пробуджень, минущого ситуаційного і хр. (Хронічний) безсоння БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); а також вторинних порушень сну при психічних розладах у ситуаціях, які істотно погіршують стан хворих.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: для дорослих рекомендована доза - 7,5 мг БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) незадовго перед сном; доза може бути збільшена до 15 мг у хворих, які страждають на тяжке або стійке безсоння; лікування осіб літнього віку слід починати з нижчої дози - 3,75 мг БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); залежно від ефективності і переносимості доза надалі може бути збільшена; порушення функції нирок не вимагають зниження дози; у хворих з вираженою печінковою недостатністю рекомендована доза - 3,75 мг.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: помірний гіркий або металевий присмак в роті, зрідка зустрічаються шлунково-кишкові (нудота, блювання) і психічні порушення (дратівливість, сплутаність свідомості, пригнічений настрій); алергічні прояви (кропив`янка, висипання); при пробудженні може відзначатися сонливість, зрідка - запаморочення і порушення координації руху.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до зопіклону, декомпенсована ДН (дихальна недостатність), дитячий вік до 15 років.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 7,5 мг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 7,5 мг ; табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, по 5 мг, по 7,5 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Не призначати з зопіклоном депресанти ЦНС: похідні морфіну, барбітурати, седативні, антидепресанти, седативні Н1-антигістамінні засоби, транквілізатори, нейролептики, клонідин і споріднені субстанції, талідомід, що призводить до підсилення депресії. З клозапіном - збільшує ризик виникнення шоку, зупинки дихання і серцевої діяльності. Заборонено вживати алкоголь і препарати, які його містять - алкоголь сприяє підвищенню седативної дії зопіклону. Рівні в плазмі зопіклону підвищуються при застосуванні з еритроміцином, кларитроміцином, кетоконазолом, ітраконазолом і ритонавіром. Рівні в плазмі зопіклону знижуються при застосуванні з рифампіцином, карбамазепіном, фенобарбіталом, фенітоїном та St. John's wort.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не рекомендується
Лактація: Не рекомендується

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжкій недостатності, корекція дози при цирозі.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при г. (Гострий) ДН (дихальна недостатність), тяжкому с-мі затримки дихання під час сну.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не встановлено безпечного та ефективного дозування
Особи похилого та старечого віку: Спочатку 3,75 мг на добу, за необхідності збільшують дозу

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не може бути основним засобом лікування психозів. Бути обережним при призначенні пацієнтам із залежністю від алкоголю та інших речовин в анамнезі.
Інформація для пацієнта: Погіршує здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами.