Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Налтрексон (Naltrexon)

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в наркологіїЗасоби, що застосовуються при аддиктивних розладахПри опіоідній залежностіНалтрексон

Налтрексон (Naltrexon)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АНТАКСОН, Замбон Груп С.п.А., Італія
  • АНТАКСОН, Замбон С.П.А., Італія
  • ВІВІТРОЛ, Алкермес Контроллед Терапевтікс ІІ/Бакстер Фармасьютікал Солюшнс ЛЛС/Сілаг АГ (артеріальна гіпертензія), США/США/Швейцарія
  • НАЛТРЕКС®, Дженом Біотек Пвт. Лтд., Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Налтрексон (Naltrexon)

Фармакотерапевтична група: N07BB04 - засоби для лікування алкогольної залежност.

Основна фармакотерапевтична дія: являє собою опіоїдний антагоніст з найбільшим спорідненням до опіоїдних мю-рецепторів; не володіє або володіє в дуже незначній мірі внутрішньою активністю. У пацієнтів з фізичною опіоїдною залежністю введення препарату викликає симптом відміни; блокує дію опіоїдів, конкурентно зв’язуючись з опіоїдними рецепторами головного мозку; механізм дії стосується ендогенної опіоїдної системи; блокаду можна подолати підвищенням доз опіоїдів, що проявляється такими симптомами, як підвищення секреції гістаміну; не є засобом аверсивної терапії і не викликає дисульфірамподібної реакції при прийомі опіатів або алкоголю.

Показання для застосування ЛЗ: Лікування алкогольної залежності у пацієнтів, здатних утриматися від прийому алкоголю перед початком лікування.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: в/м (внутрішньом’язеве введення) введення: рекомендована доза становить 380 мг в/м (внутрішньом’язеве введення) 1 раз на 4 тижні або 1 раз на місяць; якщо хворий пропустив чергову дозу, то наступну дозу слід ввести якомога швидше; перед застосуванням препарту не приймати налтрексон перорально. Перорально: лікування можна розпочати після утримання від приймання наркотиків протягом 7 - 10 днів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), у пацієнта має бути відсутній с-м (Синдром) відміни та ознаки абстиненції; утримання від приймання наркотиків ідентифікується за аналізами сечі; лікування не розпочинають доти, поки провокаційна проба з 0,5 мг налоксону не стане негативною; налоксонова проба не проводиться пацієнтам із симптомами абстиненції, при виявленні опіатів у сечі, пробу можна повторити через 24 год (Година); збільшують дозу поступово; можна розпочинати з прийому дорослим 20 мг БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) препарату і тримати пацієнта під наглядом 1 год (Година), за відсутності ознак абстиненції можна дати решту (30 мг) добової дози; підтримуюча терапія: після того, як пацієнт пройшов фазу введення у курс лікування доза 50 мг кожні 24 год (Година) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) буде достатньою, щоб блокувати дію опіатів, введених парентерально; можна використати і гнучкіші схеми лікування: 100 мг препарату призначають кожні 2 дні або 150 мг кожні 3 дні,100 мг препарту призначають у понеділок, 100 мг – у вівторок і 150 мг – у п’ятницю БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); ця схема зручна для пацієнтів, які наважилися перебувати у стані, вільному від опіатів, тривалий час; тривалість курсу лікування – 3 - 6 місяців. Для лікування алкоголізму налтрексон використовується у середній добовій дозі 50 мг кожні 24 год (Година) або призначається перед прийомом алкоголю, мінімальна тривалість курсу лікування – 3 місяці.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, часті дефекації, шлунково-кишкові розлади, рідкі випорожнення, біль в животі, дискомфорт у шлунку, сухість у роті, анорексія, зниження апетиту, порушення апетиту; інфекції верхніх дихальних шляхів, ларингіт, синусит, фарингіт, назофарингіт; в місці введення: біль, болючість, ущільнення, припухлість, свербіж, крововилив, астенія, тривога, летаргія, в’ялість; артрит, біль у суглобах, скутість в суглобах, біль у спині, біль у кінцівках, спазм м’язів, посмикування м’язів, скутість в м’язах; висипання, папульозні висипання, пітниця; головний біль, мігрень, запаморочення, знепритомнення, сонливість, седативний стан.

Протипоказання до застосування ЛЗ: хворим, які приймають наркотичні (опіоїдні) анальгетики; хворим з існуючою фізіологічною опіатною залежністю; хворим у стані гострої відміни опіатів; хворим, які не пройшли провокаційну пробу налоксоном, або тим які мають позитивний результат тесту на наявність опіатів у сечі; хворим із гіперчутливістю до налтрексону або до будь-якого компонента препарату.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 50 мг; порошок для приготування суспензії для в/м (внутрішньом’язеве введення) введення пролонгованої дії по 380 мг у фл; табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, по 50 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Взаємодія з препаратами, які містять наркотики. Усуває фармакологічні ефекти препаратів, які містять опіати, такі як протикашльові, антидіарейні засоби та аналгетики. Випадки несумісності з іншими препаратами не описані.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не встановлена безпечність застосування
Лактація: Не встановлена безпечність застосування

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний при г. (Гострий) гепатиті, недостатності. Контроль функції.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не встановлена безпечність застосування.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: За необхідності подолання блокади опіатних рецепторів (увідний наркоз, знеболювання при невідкладних ситуаціях) використати великі дози короткодіючих наркотиків, щоб мінімізувати ризик пригнічення дихання і розвиток циркуляторного колапсу. Може спричинити небажаний ефект штучної абстиненції. При тривалому лікуванні необхідний щомісячний контроль функції печінки. Не спричиняє звикання навіть при довготривалому застосуванні.
Інформація для пацієнта: Керування автомобілем та іншими транспортними засобами заборонено. Хворого з наркотичною залежністю, який лікується налтрексоном, самостійне приймання опіатів у цей період призводить до тяжкого с-му абстиненції, навіть коми.
Хворий повинен мати при собі картку призначень для інформації інших медпрацівників у разі надання невідкладної допомоги