Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Бупренорфін (Buprenorphine) *

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в наркологіїЗасоби, що застосовуються при аддиктивних розладахПри опіоідній залежностіПрепарати для замісної підтримувальної терапіїБупренорфін

Бупренорфін (Buprenorphine) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • БУПРЕН ІС, ВАТ "Сумісне українсько-бельгійське хімічне підприємство "ІнтерХiм", м. Одеса, Україна
  • БУПРЕНОРФІНУ ГІДРОХЛОРИД, ТОВ "Харківське фармацевтичне підприємство "Здоров'я народу",
  • БУПРЕНОРФІН ЕТІФАРМ, Етіфарм, Франція
  • ЕДНОК, Русан Фарма Лтд, Індія
  • ТРАНСТЕК, Ломанн Терапіє - Систем АГ (артеріальна гіпертензія), Німеччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Бупренорфін (Buprenorphine)

Фармакотерапевтична група: N07BC01 - засоби, що застосовуються при опіатній залежності.

Основна фармакотерапевтична дія: наркотичний аналгетик центральної дії, який має властивості часткового агоніста мю- та каппа-опіоїдних рецепторів; менше ніж морфін, пригнічує дихальний центр; у плані розвитку лікарської залежності при тривалому застосуванні менш небезпечний за морфін.

Показання для застосування ЛЗ: лікування опіоїдної залежності БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначають тільки в спеціальних центрах та клініках для лікування хворих під наглядом лікаря; препарат застосовується сублінгвально і утримується в ротовій порожнині до повного р-нення табл. (Таблетки); табл. (Таблетки) слід прийняти при виникненні у пацієнта об’єктивних симптомів абстиненції або протягом щонайменше 6 год (Година) після останнього застосування опіоїдів; для лікування опіоїдної залежності рекомендована початкова добова доза становить 4 – 8 мг, яка в подальшому титрується залежно від стану пацієнта до 2 - 4 мг/добу; інтервал між застосуванням препарату становить 6 - 8 год (Година); МДД (максимальна добова доза) - 32 мг БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: головний біль, запаморочення, нудота, блювання, сухість у роті, підвищена пітливість.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до бупренорфіну, порушення функції дихання, СН (серцева недостатність), печінкова і ниркова недостатність, ЧМТ (черепно-мозкова травма), період вагітності і лактації, діти віком до 15 років.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) сублінгвальні по 0,4 мг, по 2 мг, по 4 мг, по 8 мг; р-н для ін'єкцій 0,03 % по 1 мл в амп.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Алкоголь підсилює седативну дію бупренорфіну. Уникати вживання спиртних напоїв і ліків, що містять алкоголь. З бензодіазепінами - ризик смерті, що викликається дихальною недостатністю. Похідні опіатів (аналгетики і засоби проти кашлю), деякі антидепресанти, протигістамінні засоби (блокатори Н1-рецепторів), барбітурати, транквілізатори, клонідин - посилення депресії ЦНС (центральна нервова система). Підсилення дії опіатів з бупренорфіном. З кетоконазолом - збільшення показників Cmax і AUC (площа на графіку під кривою “концентрація - час”) бупренорфіну і норбупренорфіну. Ритонавір, нелфінавір, індинавір, кетоконазол чи ітраконазол – контроль, виправдане зниження дози бупренорфіну.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Може бути призначений,якщо очікувана користь перевищує можливий ризик для матері чи плоду.
Лактація: Не годувати груддю в період прийому препарату.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при артеріальній
гіпотензії
Порушення функції печинки: Протипоказаний при гострій недостатності.
Порушення функції нирок: З обережністю при недостатності, гіпертрофіїпростати і стенозі уретри
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при гострій дихальній недостатності, з обережністю при БА (бронхіальна астма), ДН

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Ризик помилкового застосування і процес адаптації дози вимагають у початковий період терапії призначення препарату на короткі терміни і контрольованого введення. Відміна може супроводжуватися с-мом відміни, іноді з затримкою. Здатний послабляти больові симптоми при деяких патологіях, викликати фармакозалежність. Ч/з присутність лактози, протипоказаний у випадках уродженої галактоземії, при с-мі мальабсорбції глюкози і галактози, при нестачі ферменту лактази. Вимагає обережності у випадках: ЧМТ (черепно-мозкова травма) та підвищений внутрішньочерепний тиск;
Інформація для пацієнта: ризик появи сонливості, запаморочення, особливо, коли приймають одночасно з алкоголем, з депресантами ЦНС (центральна нервова система). Утримуватись від прийому подібних препаратів водіям і працівникам, що працюють зі складними механізмами. Препарат містить активну субстанцію, яка включена до переліку Допінгових Сполук.