![]() Гінкго білоба (Ginkgo biloba) ** |
![]() |
Категорія: Психіатрія, наркологія → Засоби, що застосовуються в наркології → Психоаналептики → Психостимулятори та ноотропні засоби → Гінкго білоба
Гінкго білоба (Ginkgo biloba) **
Препарат випускається під торгівельними назвами:
- ГІНКГО БІЛОБА-АСТРАФАРМ, ТОВ "АСТРАФАРМ", м. Вишневе, Києво-Святошинський р-н, Україна
- ГІНКГОКАПС-М, ВАТ "Монфарм", м. Монастирище, Черкаська обл, Україна
- МЕМОРИН, ТОВ "ДКП "Фармацевтична фабрика", м. Житомир, Україна
- БІЛОБІЛ®, БІЛОБІЛ® ІНТЕНС 120 мг, БІЛОБІЛ® ФОРТЕ, КРКА, д.д., Ново место, Словенія
- ГІЛОБА, Мега Лайфсайенсіз Лтд, Таїланд
- ГІНКОФАР, ГІНКОФАР® ФОРТЕ, Біофарм Лтд, Польща
- ГІНОС, ВАТ "Верофарм", м. Москва, Російська Федерація
- МЕМОПЛАНТ, МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ, Др. Вільмар Швабе ГмбХ і Ко. КГ, Німеччина
- ТАНАКАН®, Бофур Іпсен Індустрі, Франція
Ціни в аптеках:
- Ціни на меморин в аптеках
- Ціни на білобіл в аптеках
- Ціни на гінкофар в аптеках
- Ціни на мемоплант в аптеках
- Ціни на танакан в аптеках
Інструкція для застосування: Гінкго білоба (Ginkgo biloba)
Фармакотерапевтична група: N06DX02 - засоби, що застосовуються при деменції.
Основна фармакотерапевтична дія: препарат рослинного походження, нормалізує обмін речовин у клітинах, реологічні властивості крові і мікроциркуляцію; покращує мозковий кровообіг і забезпечення мозку киснем і глюкозою, запобігає агрегації еритроцитів, гальмує фактор активації тромбоцитів; виявляє дозозалежний регулюючий вплив на судинну систему, стимулює вироблення ендотелійзалежного послаблювального фактора, розширює дрібні артерії, підвищує тонус вен, тим самим регулює кровонаповнення судин; зменшує проникність судинної стінки (протинабряковий ефект – як на рівні головного мозку, так і на периферії), має антитромботичну дію (за рахунок стабілізації мембран тромбоцитів і еритроцитів, впливу на синтез простагландинів, зниження дії біологічно активних речовин і тромбоцитоактивуючого фактора); запобігає утворенню вільних радикалів і перекисному окисленню ліпідів клітинних мембран, нормалізує вивільнення, повторне поглинання і катаболізм нейромедіаторів (норепінефрину, дофаміну, ацетилхоліну) та їх здатність сполучатися з рецепторами; має антигіпоксичну дію, покращує обмін речовин в органах і тканинах, сприяє накопиченню в клітинах макроергів, підвищенню утилізації кисню і глюкози, нормалізації медіаторних процесів у ЦНС (центральна нервова система).
Показання для застосування ЛЗ: дисциркуляторна енцефалопатія різного генезу (наслідки інсульту, ЧМТ (черепно-мозкова травма), у старечому віці), що виявляється розладами уваги та/або пам’яті, зниженням інтелектуальних властивостей, відчуттям страху, порушенням сну; порушення периферичного кровообігу і мікроциркуляції, у тому числі артеріопатії нижніх кінцівок, с-м (Синдром) Рейно; нейросенсорні порушення (запаморочення, дзвін у вухах, гіпоакузія, стареча дегенерація жовтої плями, діабетична ретинопатія).
Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначають по 1 табл. (Таблетки) 3 р/добу (кількість разів на добу) під час їди або по 1 дозі (1 мл) р-ну 3 р/добу (кількість разів на добу) під час їди; середня тривалість курсу лікування – 3 місяці.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: розлади травлення, головний біль, АР (алергічні реакції).
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.
Форми випуску ЛЗ: р-н для перорального застосування, 40 мг/мл по 30 мл у фл. (Флакон); табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 40 мг; капс. (капсули) по 40 мг, по 80 мг
Візаємодія з іншими лікарськими засобами
З інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза) можливо підвищення АТ
Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї
Вагітність: Не рекомендується
Лактація: Не рекомендується