Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Гінкго білоба (Ginkgo biloba) **

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в наркологіїПсихоаналептикиПсихостимулятори та ноотропні засобиГінкго білоба

Гінкго білоба (Ginkgo biloba) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ГІНКГО БІЛОБА-АСТРАФАРМ, ТОВ "АСТРАФАРМ", м. Вишневе, Києво-Святошинський р-н, Україна
  • ГІНКГОКАПС-М, ВАТ "Монфарм", м. Монастирище, Черкаська обл, Україна
  • МЕМОРИН, ТОВ "ДКП "Фармацевтична фабрика", м. Житомир, Україна
  • БІЛОБІЛ®, БІЛОБІЛ® ІНТЕНС 120 мг, БІЛОБІЛ® ФОРТЕ, КРКА, д.д., Ново место, Словенія
  • ГІЛОБА, Мега Лайфсайенсіз Лтд, Таїланд
  • ГІНКОФАР, ГІНКОФАР® ФОРТЕ, Біофарм Лтд, Польща
  • ГІНОС, ВАТ "Верофарм", м. Москва, Російська Федерація
  • МЕМОПЛАНТ, МЕМОПЛАНТ ФОРТЕ, Др. Вільмар Швабе ГмбХ і Ко. КГ, Німеччина
  • ТАНАКАН®, Бофур Іпсен Індустрі, Франція

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Гінкго білоба (Ginkgo biloba)

Фармакотерапевтична група: N06DX02 - засоби, що застосовуються при деменції.

Основна фармакотерапевтична дія: препарат рослинного походження, нормалізує обмін речовин у клітинах, реологічні властивості крові і мікроциркуляцію; покращує мозковий кровообіг і забезпечення мозку киснем і глюкозою, запобігає агрегації еритроцитів, гальмує фактор активації тромбоцитів; виявляє дозозалежний регулюючий вплив на судинну систему, стимулює вироблення ендотелійзалежного послаблювального фактора, розширює дрібні артерії, підвищує тонус вен, тим самим регулює кровонаповнення судин; зменшує проникність судинної стінки (протинабряковий ефект – як на рівні головного мозку, так і на периферії), має антитромботичну дію (за рахунок стабілізації мембран тромбоцитів і еритроцитів, впливу на синтез простагландинів, зниження дії біологічно активних речовин і тромбоцитоактивуючого фактора); запобігає утворенню вільних радикалів і перекисному окисленню ліпідів клітинних мембран, нормалізує вивільнення, повторне поглинання і катаболізм нейромедіаторів (норепінефрину, дофаміну, ацетилхоліну) та їх здатність сполучатися з рецепторами; має антигіпоксичну дію, покращує обмін речовин в органах і тканинах, сприяє накопиченню в клітинах макроергів, підвищенню утилізації кисню і глюкози, нормалізації медіаторних процесів у ЦНС (центральна нервова система).

Показання для застосування ЛЗ: дисциркуляторна енцефалопатія різного генезу (наслідки інсульту, ЧМТ (черепно-мозкова травма), у старечому віці), що виявляється розладами уваги та/або пам’яті, зниженням інтелектуальних властивостей, відчуттям страху, порушенням сну; порушення периферичного кровообігу і мікроциркуляції, у тому числі артеріопатії нижніх кінцівок, с-м (Синдром) Рейно; нейросенсорні порушення (запаморочення, дзвін у вухах, гіпоакузія, стареча дегенерація жовтої плями, діабетична ретинопатія).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначають по 1 табл. (Таблетки) 3 р/добу (кількість разів на добу) під час їди або по 1 дозі (1 мл) р-ну 3 р/добу (кількість разів на добу) під час їди; середня тривалість курсу лікування – 3 місяці.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: розлади травлення, головний біль, АР (алергічні реакції).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: р-н для перорального застосування, 40 мг/мл по 30 мл у фл. (Флакон); табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 40 мг; капс. (капсули) по 40 мг, по 80 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза) можливо підвищення АТ

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не рекомендується                                                  
Лактація: Не рекомендується

Комбіновані препарати, що містять Гінкго білоба