Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Бензобарбітал (Benzobarbital)

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в наркологіїПротиепілептичні засобиБензобарбітал

Бензобарбітал (Benzobarbital)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • І. БЕНЗОБІТАЛ ІС, БЕНЗОНАЛ, БЕНЗОНАЛ ІС, ВАТ "Сумісне українсько-бельгійське хімічне підприємство "ІнтерХiм"
  • ІІ. БЕНЗОНАЛ, ВАТ "Татхімфармпрепарати", м.Казань, Російська Федерація
  • БЕНЗОНАЛ-АРПІ, СП АТЗТ "АРПІМЕД", Вірменія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Бензобарбітал (Benzobarbital)

Фармакотерапевтична група: N03AA - протисудомні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: справляє протисудомну дію, практично не виявляє снодійної дії; за хімічним складом і фармакологічними властивостями подібний до фенобарбіталу, але на відміну від останнього виявляє меншу гіпноседативну дію на ЦНС (центральна нервова система) і не спричиняє вираженої сонливості; підвищує активність монооксигеназної ферментної системи печінки, посилює процеси ацетилювання та глюкуронізації, прискорює біотрансформацію екзо- та ендогенних сполук, включаючи білірубін; за цією активністю бензобарбітал не поступається фенобарбіталу; швидко та майже повністю всмоктується після перорального застосування.

Показання для застосування ЛЗ: різні форми епілепсії, у тому числі з фокальними та джексоновськими нападами; безсудомні та поліморфні напади (у поєднанні з гексамідином, карбамазепіном, дифеніном та іншими протиепілептичними препаратами).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: доза препарату залежить від віку пацієнта, характеру і частоти нападів; для дорослих разова доза становить 0,1 - 0,2 г, МДД (максимальна добова доза) - 0,8 г; зазвичай препарат застосовують по 0,1 г 3 р/добу (кількість разів на добу); лікування починають з одноразового застосування разової дози; через 2 - 3 доби дозу підвищують до досягнення клінічного ефекту (зниження частоти або повна відсутність нападів); лікування продовжують тривалий термін, не менше 1 - 3 років (навіть за відсутності нападів), застосовуючи по одній разовій дозі на добу; у випадку поновлення нападів слід повернутися до попередньої добової дози; максимальна разова доза для дорослих – 0,3 г; для дітей віком 3 - 6 років разова доза становить 0,05 г, МДД (максимальна добова доза) – 0,15 г; віком 7 - 10 років – разова доза 0,05 – 0,1 г, МДД (максимальна добова доза) – 0,15 – 0,3 г; віком 11 - 14 років – разова доза 0,1 г, МДД (максимальна добова доза) 0,3 – 0,4 г; максимальні дози для дітей старшого віку разова – 0,15 г, МДД (максимальна добова доза) – 0,45 г; якщо хворий раніше застосовував інші протисудомні засоби, перехід до застосування бензобарбіталу повинен бути поступовим - препаратом спочатку замінюють одну дозу, а потім (через 3 - 5 діб) другу і третю дози препарату.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: сонливість, в’ялість, утруднення мови, атаксія, ністагм, діарея, запор, висипання на шкірі, зниження апетиту, головний біль, загальмованість.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до компонентів препарату, вагітність, період годування груддю, тяжкі захворювання печінки та/або нирок з порушенням їх функції, хр. (Хронічний) СН (серцева недостатність) у фазі декомпенсації, хр. (Хронічний) алкоголізм, наркоманія, тяжка міастенія; діти до 3 років.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 0,05 г, по 0,1 г.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Посилює дію аналгетиків, анестетиків, гіпнотиків, засобів для наркозу, нейролептиків, транквілізаторів, алкоголю; знижує – парацетамолу, антикоагулянтів, тетрациклінів, гризеофульвіну, ГКС (глюкокортикостероїди), серцевих глікозидів хінідину, вітамінів групи Д, ксантинів.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: І триместр вагітності-протипоказаний.
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при декомпенсації СН (серцева недостатність).
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжких паренхіматозних ураженнях.
Порушення функції нирок: Протипоказаний.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: З обережністю новонародженим; до 3 років застосовують у вигляді суспензії.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: У хворих, які раніше приймали барбітурати, можливо порушення сну. У цих випадках на ніч призначають фенобарбітал (50-100 мг) або інші снодійні засоби.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає