Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Метамізол натрію (Metamizole sodium) ** [тільки Табл.]

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в наркологіїАнальгетикиНеопіоїдні анальгетикиМетамізол натрію

Метамізол натрію (Metamizole sodium) ** [тільки Табл.]

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АНАЛЬГІН, ВАТ "Лубнифарм", м. Лубни, Полтавська обл., Україна
  • АНАЛЬГІН, ВАТ "Монфарм", м. Монастирище, Черкаська обл, Україна
  • АНАЛЬГІН, ВАТ "Тернопільська фармацевтична фабрика", м. Тернопіль/ТОВ "Тернофарм", Україна
  • АНАЛЬГІН, ВАТ "Хімфармзавод "Червона зірка", м. Харків, Україна
  • АНАЛЬГІН, Одеське ВХФП "Біостимулятор" у формі ТОВ, м. Одеса, Україна
  • АНАЛЬГІН, ТОВ "Агрофарм", м. Київ, Україна
  • АНАЛЬГІН, ТОВ "Харківське фармацевтичне підприємство "Здоров'я народу", м. Харків, Україна
  • АНАЛЬГІН ДЛЯ ДІТЕЙ, ЗАТ "Лекхім-Харків", м. Харків, Україна
  • АНАЛЬГІН-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • АНАЛЬГІН-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Метамізол натрію (Metamizole sodium)

Фармакотерапевтична група: N02BB02- аналгетеки та антипіретики .

Основна фармакотерапевтична дія: знеболювальна, жарознижувальна та протизапальна дії; аналгетичний ефект обумовлений інгібіцією ЦОГ та блокуванням синтезу простагландинів з арахідонової кислоти, що беруть участь у формуванні больових реакцій (брадикініни, простагландини та ін); уповільненням проведення екстра- та пропріоцептивних больових імпульсів у ЦНС (центральна нервова система), підвищенням порога збудливості таламічних центрів больової чутливості та зменшенням реакції структур головного мозку, що відповідають за сприймання болю на зовнішні подразники; антипіретичний ефект обумовлений зменшенням утворення і вивільнення з нейтрофільних гранулоцитів субстанцій, що впливають на теплопродукцію; протизапальний ефект пов’язаний із пригніченням синтезу простагландинів.

Показання для застосування ЛЗ: больовий с-м (Синдром) різного походження: головний, зубний біль, невралгія, радикуліт, міозит, біль під час менструації; як допоміжний засіб може застосовуватися для зменшення болю після хірургічних і діагностичних втручань; гіпертермічний с-м (Синдром).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим і підліткам віком від 12 років призначають звичайно по 0,25–0,5 г 1–2 р/добу (кількість разів на добу); тривалість прийому препарату – не більше 3 днів; дорослим препарат призначають глибоко в/м (внутрішньом’язеве введення) або в/в (внутрішньовенне введення) (при сильних болях) по 1 - 2 мл 2 - 3 р/добу (кількість разів на добу); вища разова доза для дорослих – 2 мл (1 г), МДД (максимальна добова доза) для орослих – 4 мл (2 г); дітям призначають із розрахунку 0,1 - 0,2 мл (50 - 100 мг) на 10 кг маси тіла, 2 - 3 р/добу (кількість разів на добу) (дітям до 1 року препарат вводять тільки в/м); тривалість лікування визначається індивідуально, залежно від характеру захворювання та ефективності терапії.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР (алергічні реакції) - шкірний висип, набряк Квінке, с-м (Синдром) Стівенса-Джонсона, Лайелла, анафілактичний шок; пригнічення кровотворення (тромбоцитопенія, гранулоцитопенія, лейкопенія, анемія, в поодиноких випадках – агранулоцитоз); при схильності до бронхоспазму можливо провокування нападу.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до похідних піразолону (бутадіон, трибузон, антипірин); виражені порушення функції печінки чи/та нирок; захворювання системи крові; дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази; вагітність, період годування груддю, БА (бронхіальна астма); діти до 12 років.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій 500 мг/мл по 1 мл або по 2 мл в амп. (Ампула); р-н для ін'єкцій, 250 мг/мл по 2 мл в амп. (Ампула); супозиторії ректальні по 0,1 г, по 0,25 г; табл. (Таблетки) по 500 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Р-н несумісний (в одному шприці) з будь-якими іншими ЛЗ (лікарський засіб). Аналгетичний ефект підвищується при одночасному застосуванні з транквілізаторами, седативними засобами, барбітуратами, кодеїном, блокаторами Н2-гістамінових рецепторів. Підвищує антихолінергічні ефекти хінінвміщуючих препаратів і гіпоглікемічну активність пероральних протидіабетичних засобів. З алкоголем спостерігається взаємне підвищення ефектів. Препарат знижує концентрацію циклоспоринів у плазмі крові. З іншими ненаркотичними аналгетиками, трициклічними антидепресантами, контрацептивними гормональними засобами й алопуринолом може призвести до підсилення токсичності метамізолу. Тіамазол підвищує ризик розвитку лейкопенії при застосуванні одночасно з метамізолом. Не повинні застосовуватися рентгеноконтрастні речовини, колоїдні кровозамінники і пеніцилін.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при нестабільній гемодинаміці.
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: З особливою обережністю
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Комбіновані препарати, що містять Метамізол натрію