Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Декстран (Dextran) *

Категорія: Психіатрія, наркологіяЗасоби, що застосовуються в наркологіїІнші засоби, що застосовуються в наркологіїДекстран

Декстран (Dextran) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ПРОМІТ-ІНФУЗІЯ, РЕОПОЛІГЛЮКІН, ЗАТ "Інфузія", м. Київ, Україна
  • РЕОПОЛІГЛЮКІН, ВАТ "Біофарма", м. Київ, Україна
  • РЕОПОЛІГЛЮКІН, Дочірнє підприємство "Львівдіалік" ДАК "Укрмедпром", м. Львів, Україна
  • РЕОПОЛІГЛЮКІН, ДП "Черкаси-ФАРМА" , м.Черкаси, Україна
  • РЕОПОЛІГЛЮКІН, Комунальне підприємство "Луганська обласна "Фармація", Фармацевтична фабрика
  • РЕОПОЛІГЛЮКІН, ТОВ "Ніко", м. Макіївка, Донецька обл., Україна
  • РЕОПОЛІГЛЮКІН, ТОВ "Юрія-Фарм", м. Київ, Україна
  • РЕОПОЛІГЛЮКІН-НОВОФАРМ, ТОВ фірма "Новофарм-Біосинтез", Житомирська обл., м. Новоград-Волинський

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Декстран (Dextran)

Фармакотерапевтична група: B05AA05 - кровозамінники та білкові фракції плазми крові.

Основна фармакотерапевтична дія: підвищення суспензійних властивостей крові, зменшення її в’язкості, сприяння відновленню кровоплину у дрібних капілярах, запобіганнія усуненню агрегації формених елементів крові.

Показання для застосування ЛЗ: для покращання капілярного кровотоку з метою профілактики та лікування травматичного, операційного, токсичного та опікового шоку; для покращання артеріального і венозного кровообігу з метою профілактики і лікування тромбозів, тромбофлебітів, ендартеріїтів, хвороби Рейно; для додавання до перфузійної рідини в апаратах штучного кровообігу при операціях на серці; для поліпшення мікроциркуляції і зменшення тенденції до тромбозів у трансплантаті при судинних і пластичних операціях.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначають в/в (внутрішньовенне введення) краплинно; дози і швидкість введення препарату визначають індивідуально; при порушенні капілярного кровотоку (різні форми шоку) МДД (максимальна добова доза) для дорослих - 20 мл/кг, для дітей – 5-10 мл/кг (при необхідності – до 15 мл/кг); при операціях зі штучним кровообігом додають у кров із розрахунку 10-20 мл/кг для заповнення насосу оксигенатора; концентрація декстрану в перфузійному р-ні не повинна перевищувати 3 %; у післяопераційний період препарат застосовують у таких же дозах, як при порушенні капілярного кровотоку; препарат вводять, не змішуючи з іншими препаратами, при життєвих показаннях можна вводити швидко, навіть струминно із розрахунку 15 мл/кг; у пацієнтів з геморагічним інсультом, ЧМТ (черепно-мозкова травма) слід вводити із розрахунку 10 – 15 мл/кг і не більше !

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, шкірні висипання, свербіж, відчуття жару, пропасниця; коливання артеріального тиску, тахікардія, задишка, набряки; нудота, блювання, сухість у роті, біль у животі; головний біль, запаморочення; препарат спричиняє збільшення діурезу, однак, іноді спостерігається зменшення діурезу, сеча стає в’язкою, що вказує на дегідратацію організму хворого, у цьому випадку необхідно ввести в/в (внутрішньовенне введення) кристалоїдні р-ни для відновлення та підтримання осмотичності плазми; при застосуванні препарату із розрахунку більше, ніж 15 мл/кг виникає гіперосмолярність, яка може стати причиною опіку канальців з подальшим розвитком г. (Гострий) ниркової недостатності, відповідно, спостерігається зменшення діурезу, сеча стає в’язкою; зниження функції тромбоцитів, препарат ускладнює визначення групи крові; загальна слабкість, набряк кінцівок, біль у попереку; у випадку побічних реакцій (залежно від клінічної ситуації) слід негайно припинити введення препарату та, не виймаючи голки з вени, розпочати всі передбачені відповідними інструкціями невідкладні заходи для ліквідації трансфузійної реакції.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіпергідратація, гіперволемія тромбоцитопенія, захворювання нирок, що супроводжуються олігурією, анурією, СН (серцева недостатність) 2-3 стадії, ДВЗ-с-м, схильність до виражених АР (алергічні реакції), гіперчутливість до декстрану та у випадках, коли не можна вводити великі об’єми рідини; з 0,9 % р-ном натрію хлориду не слід вводити при патологічних змінах у нирках, а з 5 % р-ном глюкози – при порушенні вуглеводного обміну, особливо при ЦД (цукровий діабет).

Форми випуску ЛЗ: р-н для інфузій по 100 мл, по 200 мл, 250 мл, по 400 мл, по 500 мл у пляшках; по 200 мл, по 400 мл у фл. (Флакон); р-н для інфузій по 250 мл. по 500 мл у контейнерах

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Враховуючи можливу фізико-хімічну несумісність не додавати інші ЛЗ (лікарський засіб) до р-ну. Рекомендовані комбінації з осмотичними діуретиками – (манітом, манітолом), з Неогемодезом, сольовими р-нами вводяться ч/з інші інфузійні системи..

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: У виняткових випадках ч/з загрозу анафілактичної реакції.
Лактація: Вводять лише у виняткових випадках через загрозу анафілактичної реакції

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при СН (серцева недостатність).
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: З обережністю при порушеній видільній функції, протипоказаний при захворюваннях нирок з анурією.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Для профілактики шоку при операціях вводять крапельно. Дітям призначають із розрахунку 10 – 15 мл на 1 кг маси тіла
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Вливання може вплинути на правильність визначення групи крові, рівнів глюкози, білірубіну та протеїнів у крові, питомої ваги сечі. Необхідно контролювати показники згортання крові. При вливанні препарату показник Hb (рівень гемоглобіна) не повинен знизитися нижче 90 – 100 г/л, показник гематокриту – нижче 0,3. Схильність до АР (алергічні реакції) спостерігається у пацієнтів, яким раніше вводили декстранвмісні препарати, також у пацієнтів – носіїв пневмококів
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає